Zespoły rockowe będą karane za satanizm?

Status
Zamknięty.

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Okładki to sztuka wizualna, a więc taka, na którą można się natknąć bez celowego sięgania do regałów z etykietką "metal" czy na półkę kolegi metala. Żeby zobaczyć obrazy danego artysty, wcale nie muszę iść do galerii sztuki. Często oglądamy różne rzeczy przypadkowo niezależnie czy tego chcemy czy nie.... Np. nie-metalowy wrażliwiec może mieć pecha i natknąć się na okładkę CC na stronie z recenzjami Metal Hammera znajdującego się w WC z powodu braku papieru toaletowego i doznać traumatycznego szoku ;)

Nie jestem fanką death metalu (może za wyjątkiem niektórych osiągnięć Death) i dla mnie okładki CC są śmiesznie chore, taka po:cenzura:a makabreska wywołująca najwyżej zmarszczenie brwi, ale z pewnością znaleźliby się nawet i metale, którym flaki wywracają się na widok samej krwi, nie mówiąc o scenkach z okładek CC. Wy jesteście twardzielami, co tu dożo mówić.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
nie jestem twardzielem, a widok mojego palca jak nozem kroilem co nie trzeba byl dla mnie nie mily... ale w zyciu nie widzialem naprawde makabrycznej okladki :) a co do nie metala, na widok slowa metal powinien z zamknietymi oczami spie... jak ma slabe nerwy. a jak powiedzialas, okladki to sztuka, a sztuka nie powinna miec ograniczen, chyba ze by polegala nie na rysowaniu makabrycznych rzeczy a robieniu ich w realu. cannibale chyba nie wyprowaja zlapanej na ulicy kobiecie flakow na koncertach, czy do zdjecia na okladke
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Nie mów, że okładki CC nie wydają Ci się makabryczne. A "Butchered At Birth"??? Bezczeszczenie zwłok ludzkich to dość drażliwy temat, wiele osób ma prawo nie lubić takich obrazków, a zmasakrowane noworodki to jak dla mnie przegięcie. I co najsmutniejsze, w dość kiczowatym wydaniu. Lubię makabrę w wydaniu Z. Beksińskiego czy H.R. Gigera, to jest Sztuka przez duże S, a grafika z okładek CC jest groteskowa, niczym z żartu rysunkowego. Może o to twórcom chodziło, żeby się zdystansować do przedstawianej scenki i traktować ją z przymrużeniem oka... Taki czarny humor. Ale dla mnie to jest po prostu niesmaczny kicz, a z kicz trzeba ograniczać, nieprawdaż?
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Groteska to wielka sztuka, a czarny humor to cos pieknego :) a kicz to kazdy krok w naszym zyciu, nasze zycia sa kiczowate, niby wolnosc, niby wielkie mozliwosci, a rodem z mediamarktu. makabrycznego dla mnie nic w tym nie ma, bo to nie sa naprawde zabite przez nich noworodki, ktorych ciala oni bezczeszcza, to nie sa zdjecia zrobione zwyklym aparatem, zwykle rysunki, gorsze rzeczy na zdjeciach widywalem niz na niektorych rysunkach.
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Nie o to chodzi, czy to jest prawdziwe i czy zespół się tak zachowuje jak przedstawiają scenki na okładkach. Dość dziecinny argument:)
Jest takie przysłowie, że pióro jest potężniejsze od miecza, myślę ze słowo 'pióro' można zastąpić czasem słowem 'pędzel'. Obrazem czy rysunkiem też można czasem komuś zaszkodzić. Choćby w trawieniu.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
sie w sklepie nie zre. a patrzysz na wlasna odpiowiedzialnosc. cenzura dobra jest dla ludzi ograniczonych co maja klopoty ze soba. walenie argumentami jest bezsensowne, tworze co chce, nie chcesz nie patrz.
 

Kostuch666

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2010
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Ja tam osobiscie niewiem czy bede karane za to ze powiedzmy tresc ich piosenek nie spodoba sie szerszej publicznosc
choc z tego czy slyszalem i czytalem PiS doczepij sie do Nergala lidera zespolu Behemot o to ze na jednym z swoich koncertow 4 lata temu podarl biblie
ale raczej nie powinny byc poniewaz to nie ich wina ze nie kazdemu odpowiada ich styl itp. moim zdaniem jak im sie nie podoba tresc to niech nie sluchaja tej muzyki i zaczna sluchac innych rodzajow muzyki taki ktory im sie podoba
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
czlowieku patrz na date ostatniego posta, temat sie juz wypalil....
 

aragon123

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2010
Posty
62
Punkty reakcji
2
Miasto
Łódź
LaggeR, on bardzo lubi odpowiadać na wszystkie tematy związane z metalem ;) Więc nieważne jak stary jest temat, to i tak odpowie :D
 

NeQ44

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
hyyhyyhyy niedługo zabronią grać zespołom satanistycznym :D albo tym których oni uważają za takie... Czemu polityka się pcha do naszego życia prywatnego i do tego co słuchamy...?

a i tak pierwszy na odstrzał idzie zawsze Marilyn Manson.. :< słynna strzelanina w Columbinie .. wszystko na niego poszło :< ale się nie załamał :D
 
R

RobSon_85

Guest
W Polsce za dużo sie kara i zabrania. Jak czegoś nie kumamy lub nie lubimy to zaraz to musi być np. złe lub niepotrzebne. Totalny bezsens....również dobrze można karać takie zespoły jak Arka Noego za propagowanie "Jezuizmu". I to także prowadzi do zguby więc chyba rzecz jest jasna że to tylko punkt widzenia oraz przekonania.
 
Status
Zamknięty.
Do góry