Zespół Downa plamą na koszuli...czyli nowa kampania

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
widzieliście?
dla zainteresowanych link: http://www.itvl.pl/news/zespol-downa-jest-jak-plama-na-koszuli
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Ja się pytam: jakim cudem NS Olimpiady Specjalne mogło sobie pozwolić na taką żenującą wpadkę? Jak można było nie przemyśleć haseł z każdej strony?
O ile rozumiem,że tego typu kampanie muszą być poniekąd kontrowersyjne, o tyle jako osoba mająca na codzień styczność z ZD nie potrafię tego zaakceptować i w pełni rozumiem wszelkie głosy krytyki, głosy oburzonych rodziców, których dzieci porównuje się do plamy na koszuli i w bezmyślny sposób stygmatyzuje, dając prawo przeciętnemu Kowalskiemu o braku jakiejkolwiek wiedzy na temat ZD do jeszcze większego używania sobie na niepełnosprawnych. Kiedy doszły mnie słuchy o tej kampanii i hasłach, myślałam,że to żart. Ale to jednak pojawiło się na ulicach...
Fejsbukowych zapraszam do przyłączenia się:
https://www.facebook.com/events/695520327127860/695532027126690/?ref=notif&notif_t=event_mall_reply
 

KaroolkaKalak

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2011
Posty
419
Punkty reakcji
11
Miasto
zDolny Śląsk- jestem stąd :)
Mialo pomoc, a wyszlo jak zwykle.
Zamysl dobry, kampania potrzebna, ake nie w ten sposob! Nie z takimi haslamo.
Mi osobiscie "plama" kojarzy sie bardzo pejoratywnie, z czyms nie chcianym, zrobionym przez przypadek... niewiem, w jaki sposob ta kampania miala by pomoc w oswajaniu spoleczenstwa z ZD. Ech...
 

ksi93

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2013
Posty
7
Punkty reakcji
1
Rzeczywiście tak brzmiące hasło nie brzmi za fajnie. Nie wyobrażam sobie, żeby porównywać chorych nie ze swojej winy ludzi do brudnych ubrań, okropieństwo.
Z drugiej strony, nie wiadomo, skąd wzięli te teksty. Szczerze, trudno mi uwierzyć, żeby jakikolwiek specjalista od takich kampanii wymyślił coś takiego, nawet najgorszy. Szkoda, że instytucja, która to robi, olała pytania, bo może wszystko by się wyjaśniło?
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Być może kampania kontrowersyjna-jednak chyba skuteczna .Zastanawiam się czy właśnie taki był cel? Ładnego sloganu nikt by nie zauważył -ten spowodował odzew i dyskusję.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Nie wiem czy skuteczna, skoro tak wiele osób dzwoni i mailuje do NS Olimpiady Specjalne, do współtwórców kampanii, m.in z PFRONu, a odzewu jak nie było tak nie ma. Tu nie chodzi o ladny slogan, sewanno, wątpie, czy osoby zaangażowane w pomoc niepełnosprawnym celowo wybrały "brzydki slogan", moim zdaniem to niedopatrzenie, brak przemyślenia lub zwykłe olanie sprawy, co bardzo, ale to bardzo godzi w zainteresowanych, czyli samych chorych i ich rodziców/opiekunów.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Slogan nie jest wyszukany, niemniej oddaje sens czegoś niepozbywalnego. W każdym razie - próbuje to zrobić.
Aczkolwiek istnieje farbowanie...
Może by podać jakiś przykład hasła pozytywnego. niobraźliwego?

To trochę zależy od charakteru i doświadczeń osoby czytającej takie "hasła". Dla mnie żadna choroba nie ..jest sygnałem do wzgardy dla chorego. Cóż, przyznaję, że i litość mnie nie ogarnia, ale chęć pomagania - owszem.
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Jeszcze bym zrozumiał, jakby takie hasło bylo kontrowersyjne, ale pozytywnie, A tu dali hmm plamę.
 
Do góry