zęby... :/

tajemnicza_noobs

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
807
Punkty reakcji
0
od jakiegoś czasu mam problemy z zębami, psują mi się. no ale nie ważne, zastanawiam się tylko czemu mnie 'boli' tzn. da się wytrzymać ale go "czuje" tego zęba co miałam robionego kanałowego, a przedwczoraj pani dentystyka mi go skończyła robić...
czy coś jest nie tak? czy to normalne?
pozdrawiam. :)

PS: możliwe, że dlatego, że żułam gumę i w ogóle? ale on mnie tak boli, np. jak naciskam, albo coś.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
od jakiegoś czasu mam problemy z zębami, psują mi się. no ale nie ważne, zastanawiam się tylko czemu mnie 'boli' tzn. da się wytrzymać ale go "czuje" tego zęba co miałam robionego kanałowego, a przedwczoraj pani dentystyka mi go skończyła robić...
czy coś jest nie tak? czy to normalne?
pozdrawiam. :)

PS: możliwe, że dlatego, że żułam gumę i w ogóle? ale on mnie tak boli, np. jak naciskam, albo coś.
zle zabek jest zrobiny...jezeli po tygodniu bol nie przejdzie udaj sie znowu do dentysty. no i wazniejsze jezeli naprawde tak mocno psuja ci sie zabkito zadajmy pytanie, czy dbasz o higiene jamy ustnej?
 

Poison_Girl19

Agonia, Cierpienie, Ból, Rozkosz...
Dołączył
23 Lipiec 2008
Posty
1 387
Punkty reakcji
80
Wiek
34
Miasto
z WoW'a ^^
Możliwe ,że zaraz po zrobieniu zęba leczonego kanałowo boli bo to w końcu nie jest jakieś zwykle wiercenie w ząbku tylko usuwanie nerwów itp. więc możesz mieć wrażliwe dziąsła w końcu porządnie było tam grzebane a nie powierzchownie wiec to to dlatego . Też miałam kanałowe i tez bolało przez krotki czas po zaleczeniu ale to chyba od tego ,że dziąsło to w końcu jest jedną z wrażliwych części :p
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
po prawidłowym leczeniu zab nie powinien bolec, no chyba ze w dzien leczenia
 

Poison_Girl19

Agonia, Cierpienie, Ból, Rozkosz...
Dołączył
23 Lipiec 2008
Posty
1 387
Punkty reakcji
80
Wiek
34
Miasto
z WoW'a ^^
Ewentualnie dziąsło po leczeniu jest podrażnione ...w końcu leczenie było kanałowe. Mnie tez bolało po dniu w którym zakończyło się leczenie i to przez kilka dni było podrażnione od grzebania tam.
 

tajemnicza_noobs

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
807
Punkty reakcji
0
ale już leczenie trwa(ło) mi z 2 miesiące jak nie więcej.
i mnie boli tak jakby w 'środku' tam.
 

agnes146

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2007
Posty
307
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Póki co z Polski
to może masz infekcje, albo jak wspomniano wyżej źle zaleczono albo nie dbasz wystarczająco o zęby.Poleczeniu zawsze boli wyobraź sobie operacje po której na pstryk człowiek wstaje i nic go nie boli->życie jest brutalne a leczenie kanałowe okrutne dbaj o zęby,poczekaj jeśli dolegliwości będą Ci utrudniać życie wróć do dentystki a ząb boleć ma prawo
 

Poison_Girl19

Agonia, Cierpienie, Ból, Rozkosz...
Dołączył
23 Lipiec 2008
Posty
1 387
Punkty reakcji
80
Wiek
34
Miasto
z WoW'a ^^
Leczenie kanałowe zawszę długo trwa! To w końcu kilka wizyt rozwiercają dłubią wkładają lek potem znowu rozwiercają. t w ogóle straszna katorga :/
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
fakt po leczeniu dziaslo moze pobolewac ale nie po 2 miesiacach...moze to byc infekcja, jakis stan zapalny albo zle zrobiny zabek, radzilabym udac sie jeszcze raz do stomatologa, chyba ze chcesz do konca stracic zab
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Kiedy ząb jest skończony nie ma prawa nawet troszkę boleć!
Powinnaś powiedzieć o tym swojemu dentyście a za poprawki nie powinien brać od ciebie pieniędzy.

Kiedyś chodziłam do dentystki miesiąc i leczyła mi zęba, cały czas mnie bolał to mi zatruła... ale dalej bolał już myślała o wyrwaniu. Poszłam do innej dentystki i okazało się, że to nie ten mnie bolał... gdybym nie zmieniła dentysty to straciłabym zęba :/
Trzeba uważać na dentystów!
 

niewyspana

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2008
Posty
294
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
-> Śląsk
Też jak miałam leczonego kanałowo zęba to mnie bolał. Ale nie codziennie, to jakoś zlewałam na ten ból. Po kilku miesiącach znowu zaczął boleć, to poszłam do dentysty, ale już innego. I od nieo dowiedziałam się, że to dlatego mnie bolał, bo miałam źle plombe założoną ;/ Dał mi jakieś lekarstwo i jest ok. Może też tobie lekarz coś faktycznie źle zrobil. Idź do niego i spytaj najlepiej.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
Też jak miałam leczonego kanałowo zęba to mnie bolał. Ale nie codziennie, to jakoś zlewałam na ten ból. Po kilku miesiącach znowu zaczął boleć, to poszłam do dentysty, ale już innego. I od nieo dowiedziałam się, że to dlatego mnie bolał, bo miałam źle plombe założoną ;/ Dał mi jakieś lekarstwo i jest ok. Może też tobie lekarz coś faktycznie źle zrobil. Idź do niego i spytaj najlepiej.
i co tylko dal ci lekarstwo?? zle zalozona plobe trzeba wymienic przeciez...
 

Ashley88

speedAshi
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
:P gdzies na poludniu
Mi niestety zęba zepsula najlepszy stomatolog w moim miescie... :/ tak mnie bolalo ze wyladowalam na pogotowiu, podczas plombowania uszkodzila miazge ( czy cos tam, stomatologiem nie jestem) i po miesiacu.... umieralam... cala szczeka mnie bolala.... :/ jak powiedzialam babce na pogot. kto to zrobił. powiedziala: nawet najlepszym moze sie zdarzyc... :/ i tak mam leczonego kanalowo jednego zabka... :/ a mogl zyc...
 

niewyspana

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2008
Posty
294
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
-> Śląsk
Justyśkaai co tylko dal ci lekarstwo?? zle zalozona plobe trzeba wymienic przeciez...

lekarstwo, ale to nie tabletki czy coś w tym stylu, jeśli o tym pomyślałaś.
najpierw wyjął mi tą plombę, a potem w jej miejsce wlepił mi właśnie to lekarstwo, takie białe, też po włożeniu wygląda jak plomba. a dał mi je po to, żeby sprawdzić czy może czymś innym ten ból nie był spowodowany. ale od tej pory nie boli czyli faktycznie z tamtą plombą coś było nie tak. tak więc jakiś czas jeszcze mam je ponosić i dopiero potem nowa plomba.
 

merynosek

Zapraszam do sygnaturki:)
Dołączył
21 Styczeń 2008
Posty
2 928
Punkty reakcji
63
Wiek
38
Miasto
Podkarpacie
Brr... kanałowe leczenie jest straszne...
Mam tak leczonego ząbka, z winy dentystki bo mi nieszczelnie założyła plombę...
Nawet najlepszemu może się zdarzyć, zgadza się tylko lekarz tego bólu nie czuje...
 
Do góry