Zdjęcie do oceny

D

dan38

Guest
Jedna fotka z mojej strony...Tylko nie piszcie, że "najpierw trzeba poznać zasady, by potem je łamać".
...poznałem je 15 lat temu...teraz łamię ile się da.
Zdjęcie wykonane w poznańskim Strzeszynie
 

Attachments

  • 102 pejzaz z traktorem.jpg
    102 pejzaz z traktorem.jpg
    16 KB · Wyświetleń: 50

mduraj

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
50
Miasto
Opole
sorki, ale nie przemawia do mnie. Chyba za mały ten traktorek. Rozumiem zamysł ale to chyba nie to
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
Zdjęcie bardzo dobre, nietuzinkowe, można je wykorzystać jako tło jakiegoś plakatu etc.

Bardzo fajnie że eksperymentujesz, ja także lubię eksperymentować, al także wydaje mi się, że jest odrobinę za dużo białego. Nie popadajmy w skrajności :)
 
D

dan38

Guest
lubię czasami skrajności.
Zobacz to
http://zasina.art.pl/gallery/tag/nieostre
Zobaczyłem kilka lat temu kompletnie nieostre zdjęcia Tomka Sikory no i...
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
81028489.jpg

Moje własne z poprzedniej zimy ;)
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Dla 99% ludzi to zdjęcie nie zrobi żadnego wrażenia bo i słusznie. Bo co w tym zdjęciu jest takiego fajnego? Wiele białego koloru i małe szczegóły...
 
D

dan38

Guest
Nie miałem możliwości policzyć jaki jest procent ludzi, na których to zdjęcie zrobiło wrażenie, więc nie ustosunkuję się do Twojej wypowiedzi. Pokazywałem je jednak na innych portalach i komentarze były pozytywne. Gdyby jednak mi na nich bardzo zależało, robiłbym głównie zachody słońca. I oczywiście "poprawnie" je komponował.
Filozof90, fajne to zdjęcie z poprzedniej zimy.
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Skoro Ci nie zależy na czyjejś opinii, nigdy nie będziesz dobrym fotografem wiesz? Należy przyjmować krytykę.
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
A ile osób wypowiadających się, zajmuje sie fotografią?? :)

Mnie się zdjęcie podoba, minimalizm i prostota... faktycznie do jakiegoś plakatu lub reklamy można by wykorzystać ^^

A masz je w kolorze czy tylko bw??
 
D

dan38

Guest
Fotografuję w RAWach...czyli gdzieś mam to co zrzuciłem z aparatu, ale byłby problem by to znaleźć. Jednak w takich tematach kolor się raczej nie sprawdza.
proxy92, a Ty potrafisz ocenić kto jest dobrym fotografem? Jak to oceniasz? Ja nie twierdzę, że jestem dobrym fotografem, nie bronię swych zdjęć. jeśli zrobię coś MOIM zdaniem ciekawego, pokazuję to na różnych portalach lub wystawach.
Moje zdjęcia oceniają niekiedy różni fotograficy i słyszę bardzo przeciwstawne opinie. Jeden mówi, że zdjęcie jest bardzo dobre, drugi o tym samym, że jest kiepskie. W fotografii nie ma tak, że coś jest bardzo dobre albo bardzo złe.
Ciekawi mnie jak policzyłeś te 99%. ;)
Choć jeśli tak jest, to dla mnie chyba powód do zadowolenia. Mam to szczęście, że fotografowanie nie jest moim jedynym źródłem zarobkowania, więc nie muszą moje zdjęcia podobać się każdemu. Choć oczywiście, podczas fotografowania ślubów muszę myśleć komercyjnie. W pozostałych przypadkach fotografuję tak jak lubię.
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Dla 99% ludzi to zdjęcie nie zrobi żadnego wrażenia bo i słusznie. Bo co w tym zdjęciu jest takiego fajnego? Wiele białego koloru i małe szczegóły...
Widać oglądasz tylko fotografie od cioci z imienin.
Skoro Ci nie zależy na czyjejś opinii, nigdy nie będziesz dobrym fotografem wiesz? Należy przyjmować krytykę.
Akurat opinie na tym forum nie będą świadczyły, że dane zdjęcie jest dobre/złe.
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Widać oglądasz tylko fotografie od cioci z imienin.

Akurat opinie na tym forum nie będą świadczyły, że dane zdjęcie jest dobre/złe.

Wiesz mi, że nie tylko cioci, a te zdjęcie od dan38 to po prostu dno:) Pokazałem to zdjęcie wielu moim znajomym i z drwiącym bo z drwiącym uśmiechem pytało co to ma być;] Także no... Masakra. A te 99% to metafora kolego Dan, jeżeli wiesz co to znaczy. A i jeszcze skoro opinie nie świadczą o tym, czy to jest dobre czy złe, to po co wrzuca tutaj zdjęcie i czeka na te opinie:)?
 

uosobienie

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2008
Posty
489
Punkty reakcji
7
mi w fotografii (tej ogolno nacierajacej) brakuje wlasnie jakiejkolwiek proby eksperymentu. fotografia sama w sobie jest bardzo ''zimna'' sztuka, jest bardzo łatwa, nie ukrywajmy, czlowiek ktory jest wysmienitym, wielbionym pianistą moze tak naprawde w glebi duszy byc poprostu dumnym popisywaczem, od dziecka zmuszanym do nauki gry i dzieki temu posiadajacym dar ktory teraz z przyjemnoscia wykorzystuje (co oczywiscie niemusi jeszcze o czymkolwiek swiadczyc), bo pianiste dzieli od wrazliwego czlowieka niepianisty ogromna przepasc umiejetnosci technicznych, ktore same w sobie moga byc powodem oklaskow i wzruszen...
natomiast fotografow od ludzi wrazliwych zazwyczaj dzieli jedynie przepasc portfelowa... a to raczej nikogo nie wzrusza, ze jest piotr bogaczem :) bo obraz towarzyszy czlowiekowi od dziecka i tu jakakolwiek wirtuozeria jest naprawde znikoma. byc moze,w wielu przypadkach ci ludzie zjamujacy sie fotografia znowu potykaja sie o lekkomyslne podejscie do ''sztuki'' jako czegos namaszczonego, konkretnie wyzdobionego i sztywno okreslonego. albo maja poprostu swoj gust wd. ktorego chca naprawiac swiat - nie wiem. fotografia artystycznie wydaje mi sie bardzo uboga i niezbedne wydaje sie tu jakies rozerwanie konwencji, czegokolwiek poprostu jakis ząb, jakas glebsza chec mocnego zamachu, zeby nie pstrykac ciagle zdjec tym samym kwiatkom albo poprostu nazywac rzeczy po imieniu. ale zdaje mi sie ze te rzeczy ciagle sa nieznane ludziom bo o ile w literaturze istnieje jezyk sluzacy komunikacji - a wiec scisle okreslony oraz ten majacy kierunek artystyczny - czyli dosc dowolny, raczej sluzacy indywidualnym potrzebom o tyle w fotografi nie ma jezyka formalnego (oprocz ''prywatnych instytucji'' typu wlasnie fotografia slubna, dziennikarstwo itp) ale nic co szara myszka znac powinna... nic WAZNEGO... a ludzie robia tematy 'moje zdjecia do oceny'' ... do jakiej oceny? na jakiej podstawie? oczywiscie jak juz sie przywola te watpliwosci to ludzie sie bronia: ee... przeciez chce poprostu uslyszec zdanie innych - ale czy naprawde o to tylko chodzi, czy to lenistwo myslowe? moze chcialbys tak naprawde cos wiecej niz to?
i te tematy wygladaja w sumie tak jakby ludzie pytali sie przechodniow: jakie robie na panu/pani wrazenie: jestem fajny, sprawiam wrazenie madrego, zaradnego itp? a przechodnie, zaszczyceni bez powodu wymyslaja jakies tam slowa ktore tak naprawde nigdy by im na mysl nie przyszly gdyby poznali tego czlowieka bez jego bezposrednich pytan...


to moim zdaniem swiadczy jedynie o wyjatkowosci, niezwyklej wyjatkowosci fotografii, masz do niej dostep bez wieloletnich cwiczen tzn. nie takich odczuwalnych cwiczen znanych z innych dziedzin sztuki lecz tak jak to jest np. z pisaniem... masz do tego dostep i mozesz siebie zapytac: co ja w sobie tak naprawde mam? ile jest we mnie tego co juz widzialem? i nie bedzie ci wchodzil w droge przy odpowiadaniu na te pytania zaden wyuczony fach ...


i to mi sie w tym temacie spodobalo, a wlasciwie w autorze tematu: zdaje sie ze u niego rowniez uwidacznia sie mgliscie podobna potrzeba...
 

grosiu

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
A mnie się podoba :) ja lubie takie nazwijmy to "udziwnienia" :)
 

lunaa

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Sosnowiec
horyzont umieściłabym w 1/4 kadru, troszkę przybliżyć, ale nie bardzo, żeby bardziej było widać traktorek.
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
horyzont umieściłabym w 1/4 kadru, troszkę przybliżyć, ale nie bardzo, żeby bardziej było widać traktorek.

...ale wtedy byłoby to normalne zdjęcie, a nie taki był zamysł autora.
A bardziej widać traktor (chyba ten sam) tutaj
http://www.zasina.art.pl/obrazy/pejzaz2/pejzaz2.php?i=111.jpg
 
Do góry