Zdjecia W Necie

Luk89

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
3
Punkty reakcji
0
Siema.Ostatnio robiłem stronkę klasowej mojej klasy, wiekszosc 16 l.


Czy moze ktos z was wie, czy musiałem miec ich zgode na zamieszczenie ich fotek na stronce :?:
Czy jest jakis regulamin tego :?:
 

Krwawa Mary

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
359
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Hmm, chyba nie trzeba się pytać, jesli nie będzie tam nic obraźliwego, chociaz ja na miejscu tych ludzi wolałabym wiedzieć, szczególnie, gdybym nieciekawie wyszła na tym zdjęciu ;)
W sumie w mojej szkole ktoś tak zrobił i wszystkie zdjęcia wszystkich klas wstawili do neta bez zgody ;)
 

CrashXT

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2005
Posty
50
Punkty reakcji
0
Potrzena jest zgoda na opublikowanie czyjegos zdjecia. A umieszczajac je na stronie to publikuje sie je dla duzej ilosci osob. Ale jezeli by ktos ciebie podal do sadu to by Ci udowodnić to musiała by sie natrudzić. A jezeli juz by udowodniła to zaplacil bys góra grzewną...
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
Siema.Ostatnio robiłem stronkę klasowej mojej klasy, wiekszosc 16 l.
Czy moze ktos z was wie, czy musiałem miec ich zgode na zamieszczenie ich fotek na stronce :?:
Czy jest jakis regulamin tego :?:

Więc tak:
--------------------------------------------------------------------
KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (art. 47, 51)

(art. 47.)

Każdy ma prawo do ochrony życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym.

(art. 51.)
Nikt nie może być obowiązany inaczej niż na podstawie ustawy do ujawniania informacji dotyczących jego osoby.
Władze publiczne nie mogą pozyskiwać, gromadzić i udostępniać innych informacji o obywatelach niż niezbędne w demokratycznym państwie prawnym.
Każdy ma prawo dostępu do dotyczących go urzędowych dokumentów i zbiorów danych. Ograniczenie tego prawa może określić ustawa.
Każdy ma prawo do żądania sprostowania oraz usunięcia informacji nieprawdziwych, niepełnych lub zebranych w sposób sprzeczny z ustawą.
Zasady i tryb gromadzenia oraz udostępniania informacji określa ustawa.
--------------------------------------------------------------------

Każdy ma prawo do ochrony Danych Osobowych!
Moze to dziwne ale umieszczając zdjęcie CAŁEJ klasy bez pisemnych zgód osób zamieszczonych na tym zdjęciu naraziłeś się w Biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
Bez zgody ustnej/pisemnej nie powinno być tego zdjęcia. Gdyż naruszasz w ten sposób prawo.

Moze się ktos ze mną niezgodzi? Bo nie wiem czy abym wszystko dobrze napisał?

Pozdro!@! :)
 

Krwawa Mary

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
359
Punkty reakcji
1
Wiek
35
No to wychodzi na to, że mogłabym podać moją szkołę do sądu za zamieszczenie zdjęć klasowych w necie :D :p
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
No to wychodzi na to, że mogłabym podać moją szkołę do sądu za zamieszczenie zdjęć klasowych w necie :D :p

Kochana, masz do tego prawo....tyle że....hmm konsekwencje:
- Obniżenie poziomu zachowaia
- Odwet nauczycieli w formie niższych ocen
- Rozprawa kosztowała by Cię około 20 ty PLN, do tego trwała by inimum 2 do 3 lat.

Wiec po co to komu?
Na to pytanie nie jestem w stanie znaleść odpowiedzi...

Pozdro!@!
Deras
 

Krwawa Mary

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
359
Punkty reakcji
1
Wiek
35
No ale ja nie mówiłam tak całkiem na powaznie przecież :p

Osoba, która by to zrobiła musiałaby mieć jakies straszne kompleksy albo coś ;)
 

Koteczek

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
58
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Bielsko-Biała
nie masz się czym martwić dobrze zrobiłeś wklejając te zdjęcia!! moim zdaniem zrobiłeś to zgodnie z regulaminem i nie masz sie czym martwić!! pozdrawiam :papa:
 

maly-kati

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2005
Posty
63
Punkty reakcji
0
Miasto
B-Biała siti^^
To ja też podać moją szkołe do sądu :lol: ale wlasciwie to jeszcze trzeba by było gazetę, bo przynajmniej w Bielsku i jego okolicach co rok są zdjęcia wszystkich uczniów wszystkich gim i Lo <choć z wyjątkami>
więc... czy ktokolwiek przestrzega tego ? :mruga:
a na zdjęciu zamieszczonym na stronie mojej klasy na szczescie prawie mnie nie widac wiec jest dobrze :) Tylko, że nas się pytali. Tzn nie pytali, tylko wych kazal zrobic strone ze zdjeciami m.in i nikt się nie sprzeciwił...
 

jimmy

:) 8575292 :)
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
1 395
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Śląsk
Hej. Moj kumpel prowadzi stronę naszej miejscowaści i jesli zamieszcze jakieś zdjecia to zawsze pyta o pozwolenie!!! Lepiej zapytać i uniknąc nie przyjemności!!!
 

papillon

guru
Dołączył
5 Lipiec 2005
Posty
2 418
Punkty reakcji
0
nie masz się czym martwić dobrze zrobiłeś wklejając te zdjęcia!! moim zdaniem zrobiłeś to zgodnie z regulaminem i nie masz sie czym martwić!! pozdrawiam :papa:
Nic podobnego.Potrzebna zgoda na publikację zdjęć.

jestes fajny koles masz dziewczyne :p
A co to ma do rzeczy?

Hej. Moj kumpel prowadzi stronę naszej miejscowaści i jesli zamieszcze jakieś zdjecia to zawsze pyta o pozwolenie!!! Lepiej zapytać i uniknąc nie przyjemności!!!
I tak powinno się robić.Najpierw uzyskać zgodę na zamieszczenie zdjęcia,
potem wklejać.
 
Dołączył
7 Październik 2005
Posty
1 992
Punkty reakcji
0
Wiek
116
A w gimnazjum (to było dawno :p ) moje zdjęcia umiescili bez mojej zgody :/
I byłam zła... Bo brzydko wyszłam :D
 

Karolina

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
2 878
Punkty reakcji
0
Wiek
35
No chyba nie mzona tak umieszcac zdjec no ale co komus zrobisz jak twoje zdjecia da na stronke, a ty lepiej zapytaj ludzi czy wyrazaja na to zgode :)
 
Do góry