Zdjęcia - oceńcie

karolina1994

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2007
Posty
152
Punkty reakcji
0
Miasto
--------
Jak w temacie. Proszę o ocenę tych kilku zdjęć. Dodam że fotografuję od bardzo niedawna i bardzo mnie to wciąga. Dopiero poznaję tajniki fotografii. Piszcie nad czym mam jeszcze popracować. Możecie też wrzucać jakieś linki gdzie bym się mogła trochę poduczyć.

Seria I

1.
http://img408.imageshack.us/img408/7404/hpim2777mi1.jpg

2.
http://img227.imageshack.us/img227/4061/hpim31160si8.jpg

3.
http://img227.imageshack.us/img227/6636/hpim2855hh2.jpg


Jak ocenicie te to dodam jeszcze więcej.
 

merii

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2006
Posty
368
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Śląsk
oki to ja zaczne co mi się podoba co nie, chociaż mały znawca ze mnie, według mnie:
- zdjęcie pierwsze, fajny pomysł, ale rozmazuje mi wzrok, oki skupiłaś się na tym płocie z siatki, drzewa fajnie rozmazane ale jak dla mnie za bardzo i źle mi się na to patrzy
- drugie zdjęcie mi się podoba, nic do niego nie mam ładnie wyróżniony maczek ;)
- trzecie ładne, ale mi to słońce przeszkadza (nie wiem może za jasne)
 

Lady_Nikt

w rzeczy samej.
Dołączył
13 Luty 2007
Posty
2 298
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Miasto
Warszawa
nie znam się więc nie doradze, ale 2 strasznie mi się podoba ^^

reszta, hę... mniej.
 

Geeky Nerd

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
65
Punkty reakcji
0
Ogólnie kiepskie kadry i masa podstawowych błędów, ale to normalne na początku.

Na wstępie przeczytaj to: http://www.fotografuj.pl/Article/ABC_kompo...jpodzialu/id/60

Potem inne działy serwisu fotografuj.pl. Polecam Ci także Kurs Fotografii National Geographic, który jest bardzo dobry i przyjemny, bo niezwykle multimedialny (daje choćby możliwość robienia wirtualnych zdjęć wirtualnym aparatem, ustawiania przesłony, czasu naświetlania w celu sprawdzenia wyniku itp.).

Pozdrawiam!
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Geeky - a skąd ten kurs National Geographic wziąść?
 

Boyan

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2006
Posty
502
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
z koszmarów !!!
I. mnie sie wydaje ze za duzy zoom na siatke zrobilas ,a poza tym to moze ciut za ciemne tlo i rozmazane drzewka! jakby poprawic ostrość tła to wtedy byloby calkiem calkiem.

II. great idea!! podoba mi sie... a jakbys jeszcze ujęła biedrone na tym maczku to normalnie bym sobie to na tapete ustawil :)

III. no wlasnie..ta ostrość! ;P

ale i tak gratulejszyn za pomysly!!
 

just_me

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2006
Posty
92
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
z łona matki
1. za bardzo rozmazane tło, ale tak to bardzo ciekawy pomysł
2. super!
3. ostrość, ale tak to jest dobrze

ogólnie: w skali 1 -10 daje 8,5 idziesz w bardzo dobrym kierunku.
Proszę o więcej zdjęć.
 

karolina1994

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2007
Posty
152
Punkty reakcji
0
Miasto
--------

just_me

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2006
Posty
92
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
z łona matki
Powiem Ci tak, jak kiedyś doszłam do wniosku, że 'sztuką w fotografii jest to, aby znaleść się w odpowiednim miejscu i czasie'
Co do zdjęć,

1. Zrobiłaś te zdjęcie drzewa 'na skoks', zdjęcie takie sobie.
2. Mogłaś zrobić zdjęcie tak, aby nie ścieło z boku tego drzewa. Ale i tak mi się podoba :)
3. Osobiście zdjęcia z różą mi się nie podobają pod względem artystycznym. Pod innym względem, zdjęcie całkiem dobrze wykonane :)
4. Mogłaś mak umieścić bardziej w centrum zdjęcia, ale i tak baaardzo mi się podoba (chyba dam sobie na tapete :))

Widać, że się bardzo starasz i życzę Ci powodzenia, bo widać, że szybko robisz postępy
Gratuluje! :)
'Trening czyni mistrza. Więc rób zdjęcia i bierz do serca rady innych ;)
 

Magdulek

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2007
Posty
531
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
Śląsk
nAJBRADZIEJ PODOBA MI SIE ZDECIE 2- DOBRZE WYOSTRZONY TEN MACZEK
POTEM 3 CHOC TO SLONECZKO TROCHE ZA MOCNO SWIECI HIHI (ALE TO NIE TWOJA WINA )
NASTEPNIE 3
 

Geeky Nerd

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
65
Punkty reakcji
0
1a. Całkiem nieźle technicznie, oglądałem w dwukrotnym pomniejszeniu i oprócz przepaleń nie za bardzo mam się do czego przyczepić. W oryginale występują jednak dość spore abberacje, aby ich nie było powinnaś zrobić te ujęcie przy mniejszym otworze przysłony (było 4.5, powinno być 3.8 + korekcja na PC).
2a. Brak trójpodziału/złotego podziału, trochę krzywo oraz zdjęcie jest po prostu przeciążone. Mam na myśli to, że połowa kadru jest zapełniona a druga świeci pustką co sprawia wrażenie, że prawa część (drzewo, słońce) jest znacznie cięższa niż lewa (pustka powyżej linii koron drzew). To nie jest aż tak istotne jak w zdjęciach architektury, ale sęk w tym, że to drzewo/słońce powinno znaleźć się raczej po lewej stronie kadru ;) Oraz przy takim ujęciu nie ma bata, w drugiej części też powinno być COŚ - może słońce właśnie?
3a. Świetne zdjęcie, szkoda tylko ujęcia, które zbyt wiele obejmuje (fotka jest mała, więc ciężko określić, ale ja tam widzę jakieś butle itp.). Szczerze mówiąc nie widziałem dawno (nigdy?) lepszej fotki na tym forum :)
4a. Ostrość złapana w złym punkcie (zbyt wcześnie), data na zdjęciu (a fe ;)), ciemność w kielichu kwiatu (ale co za różnica, skoro i tak nieostro :p). Ogólnie kapa ;)

Pozdrawiam.
 

agnes146

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2007
Posty
307
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Póki co z Polski
zdjęcia ładne za wyjątkiem tej kratki, które byłoby genialne gdyby ostrość padła na drzewka a nie na kratkę, reszta ciekawe ujęcia;z takich praktycznych rad uważaj jak fotografujesz... bo czasem na zdjęciach pojawiają sie rzeczy które trochę psują wizję fotografa np zdjęcie z różą gdybyś conieco opuściła kadr i nie byłoby tych schodów w oddali zdjęcie na 7 i nie powinno sie robić zdjęć pod słońce, i trzeba też zwracać uwagę na ostrość... bywa że nie ostre zdjęcia są śliczne ale tylko profesjonaliści potrafią to zrobić pozdrawiam
 
Do góry