Zbyt mało biore na klate..

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Mam 16 lat
ok. 183cm wzrostu
60kg wagi
Nie palę ani nie pije.

Ćwiczę od ponad roku a na klatę biorę tylko 35kg. Macie jakąś rade co zrobić żeby brać więcej?
Bo jak na mój okres ćwiczeń to wydaje mi się że bardzo mało biorę. Staram się ćwiczyć codziennie chociaż czasem zdarzają się oczywiście wyjątki.
 

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
Nic dziwnego jak ćwiczysz codziennie... Gdzie tu regeneracja? Wklej trening. Dieta jest?
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
To znaczy regeneracja jest podczas snu ponieważ często sypiam popołudniami. Diete mam rozpoczętą od niedawna.
To znaczy że codzienny trening jest zły? o_O
 

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
Nie wiesz co to regeneracja...

CZYTAJ TO

I wklej plan...


To znaczy że codzienny trening jest zły?

A to takie dziwne? Skąd masz mieć siły? Kiedy mięśnie rosną? Nie na treningu tylko wtedy kiedy odpoczywasz!
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Planu niestety nie wkleję ponieważ nie posiadam rozpisanego planu. Ćwiczę po prostu żeby ćwiczyć raz na klate, raz na bicepsy itp.
Ale ze strony którą mi podałeś wyczytałem że gdy chce się osiągnąć rzeźbę trzeba ćwiczyć nawet do 6 razy w tygodniu.
 

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
Każdą partię ćwicz raz w tygodniu, gdzieś na forum był plan na siłę, ale tobie masy potrzeba, jak pójdzie masa to i siła. Daj 3dniowy trening na masę...

Pon. plecy- triceps
Śr. Klatka- biceps
Pt. Nogi- barki (lub w inny dzień)

Więcej nie znaczy lepiej! Jeszcze ustal liczbę ćwiczeń i powtórzeń. Proponuje po 4 ćwiczenia na duże partie i 2-3 ćwiczeń na małe. Resztę czytaj na stronie, którą podałem...

Ważąc 60 kg z czego ty chcesz robić rzeźbę :D Rzeźbi się z masy! A tej nie masz...
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Ok w takim razie wielkie dzięki za pomoc :)
Ustale jakiś plan pod to co mi napisałeś albo wezme jakiś sprawdzony, gotowy. Jeszcze raz dzięki :p
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
faktycznie 60kg przy tym wzroście to trochę mało,ale nie zgodzę się,że siła zawsze idzie razem z masą
podejrzewam,że po prostu nie umiesz ćwiczyć na siłę i jesteś przetrenowany<nie ćwicz codziennie!>
moje rady nie tylko do poprawy wycisku:
-rób max 5 serii po 2-8 powtórzeń na płaskiej ławce,wcześniej rozgrzewka samym gryfem
-opuszczasz ok 2x wolniej niż podnosisz
-podnosisz-wydech,opuszczasz wdech
-ostatnią serię robisz prawie max ciężarem jaki możesz podnieść,niech ktoś ci pomaga
-rób jeszcze 4 serie na skosie i rozpiętki na skosie

po ok 3 miesiącach zmieniasz trening,polecam piramidkę czyli 4 serie zwiększając ciężar,a potem 2-3 serie zmniejszając ciężar i zwiększając ilość powtórzeń of course

-wynik w wyciskaniu zależy też od siły tricepsów,rób wyciskanie w wąskim<szerokość barków> uchwycie i jeśli masz możliwość pompki na poręczach

Jeśli ćwiczysz systematycznie siła musi iść,nie ma bata,masa niekoniecznie...powodzenia

ps.nie chce mi się wierzyć,że po roku ćwiczeń można wyciskać max 35kg,nie nabijam się z ciebie,bo początki są trudne,ale ile wyciskałeś na początku...?
 

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
A może liczysz samo obciążenie bez gryfu, bo mi też się wydaje, że to coś mało, tyle bez treningu powinieneś podnosić...
 

ROOBALL

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2008
Posty
174
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
KLATKA ......
a MOŻE jemu chodzi ze w seriach cisnie 35 kg hmm no nie zawsze musi isc siła z masą ja np. waząc 78 kg przy wzroscie 183 cm w najlepszej formie potrafiłem cisnąc 152,5 kg .
 

Atryda

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2008
Posty
328
Punkty reakcji
1
To faktycznie niewiele. W tym wieku powinieneś już przynajmniej wyciskać swoją wagę.
Ale spokojnie, wszystko to tylko kwestia techniki.
Po pierwsze zapomnij na razie o rzeźbie. Podczas robienia rzeźby spadek siły jest nieunikniony. I w ogóle rzeźba to temat na osobną dyskusję.

Po pierwsze musisz ćwiczyć rzadziej (ja po 20 latach treningu ćwiczę 3 razy w tygodniu).Każda partia tylko raz w tygodniu.
Po drugie dłuższe przerwy i większe ciężary.
Po trzecie odżywianie. Jeżeli nie masz kasy na suplementację to przynajmniej staraj się w pożywieniu spożywać więcej białka, jajka, twaróg, pierś z kurczaka, ryby itp.
Na pół godziny przed treningiem węglowodany (może być np. ryż) i białko po treningu.
5-6 posiłków dziennie co ok. 3 godziny.

To tak w skrócie. Po miesiącu powinna być poprawa.
Powodzenia
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
a MOŻE jemu chodzi ze w seriach cisnie 35 kg hmm no nie zawsze musi isc siła z masą ja np. waząc 78 kg przy wzroscie 183 cm w najlepszej formie potrafiłem cisnąc 152,5 kg .
35kg nawet w seriach to i tak za mało
a co do stosunku siły do masy to odkąd zacząłem cwiczyc<7 lat temu,z przerwami> poprawiłem wynik w wyciskaniu o 80kg przybierając na wadze ok 10kg ;) a nie ćwiczę tylko w celu poprawy siły ;) oraz prowadzę niesportowy tryb życia

Po pierwsze zapomnij na razie o rzeźbie.
rześbie?a co on ma rześbić? 60kg przy 183cm
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
No tak.. mało ważę ale już mam ułożoną dietę i zwiększam ilość posiłków na dzień :)
Także mam nadzieje że przyniesie to za jakiś czas efekt. I dzięki wszystkim za odpowiedź :D

Tzn. podniósłbym te 10kg więcej ale raczej nie zrobiłbym wtedy raczej kilka serii po kilka powtórzeń.
 

a86

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
Musisz miec conajmniej 70-80kg, cwicz 3 razy w tygodniu i zawsze inna pertie miesni, serie z takim obciazeniem jakim dasz rade ale zebys do konca zrobil 12,10,8,8 te ktore trudniej moze byc 12,10,8 i zawsze conajmniej na ostatnia serie zwieksz obciazenie, wiesz ja moze za:cenzura:iscie duzy nie jestem (162 cm, 57kg) ale na 1/3 urzadzen robie 50-70 kg :), na innych kolo 30-40, ale pamietaj ze wazna jest systematycznosc i wykonywanie wedlug planu, jak zaczynalem rok temu to wrocilem po operacji ze szpitala, ledno chodzilem, reka mi sie trzesla przy trzymaniu czajnika, a teraz moge sie podnosic (15 conajmniej) na jakie tylko sposoby chce i planuje cwiczenie parkoura od lata ;), swoja droga lepiej idz cwicz na przyrzadach, bo wyciskanie sztang jest bardziej niebezpieczne, po 2gie wcale nie ma lepszych efektow, a wrecz powiem ze gorsze, bo sie boisz zabrac wiecej ze nei dasz rade, a na maszynie po prostu puscisz ;)
 

kowalsulik1

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2007
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
POLSKA Grudziądz
Najlepszy trening na siłę 3 razy w tygodniu 3 serie po 5 4 3 powtórzenia ostatnie podnoszenie w każdej serii powinno być takie że ktoś powinien ci lekko asekurować i powinno być maxymalne. Czyli dajesz taki cieżar którym zrobisz max 4 powtórzenia i czwarte przykładowo z pomocą delikatną. Gwarantuje efekt w ciągu miecha. Pozdrawiam
 

a86

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wcale nie, najlepszy to owszem 3 razy w tygodniu ale 3-4 serie, pewnie nie wiesz, ale jak zrobisz zaduzo to efekt jest odwrotny, miesnie nie rosna ;], ogolnie cwiczenia nie powinny przekroczyc 1h w danym dniu i odstepy miedzy cwiczeniami to max 1.5minuty, swoja droga takie podnoszenie np max 3-5 naprawde praktycznie nic nie daje, sile zyskuje sie od zmeczenia miesnia, ktory coraz bardziej sie uodparnia, a nie od tego ze nie dasz rady czegos podniesc, bo tylko krzywde sobie mozesz zrobic, a da to niewiele, raczej mam racje skoro mam rece jak 1/3 tulowia po roku cwiczen ;) i znajomi mysla ze jem koks na kazdy posilek, a nawet nie biore suplementow bo to syf ;]
 
Do góry