Zbliżeniowe karty nie są w pełni bezpieczne

Dołączył
15 Marzec 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Popularność kart zbliżeniowych wciąż rośnie, jest to prosty i bezpieczny sposób na drobne zakupy.
Ostatnio firma viaForensics na zlecenie jednej z brytyjskich stacji telewizyjnych przeprowadziła testy bezpieczeństwa. Wyniki nie są uspokajające, kartę zbliżeniową można okraść.
Przedstawiciele największych producentów kart elektronicznych twierdzą że nie można złamać 128-bitowego zabezpieczenia. Mają rację jest to prawie niemożliwe. Jednak złodzieje potrafią prostymi radiowymi urządzeniami wykraść dane umieszczone na karcie,
-imię i nazwisko
-numer karty
-data ważności.
W przypadku kart kredytowych dane te wystarczą aby zapoczątkować operację płatniczą.
Złodzieje posługują się również telefonami z czytnikiem NFC i odpowiednią aplikacją.
Zbliżając kartę do takiego urządzenia przechwytuje ono wysyłane dane zapisując na karcie SD.
Wystarczy by w autobusie lub tramwaju złodziej otarł się o naszą torebkę czy kieszeń z portfelem.
Osobiście uważam że niema jeszcze powodów do paniki. Wielu firmom zależy na nagłaśnianiu takich rzeczy, np. są już produkowane specjalne portfele które tłumią fale radiowe, koniunkturę trzeba jakość napędzać :))
Ale warto sprawdzić jak zabezpieczona jest nasza karta kredytowa.
 

rokiczaaa

.
VIP
Dołączył
21 Maj 2007
Posty
3 228
Punkty reakcji
207
Miasto
.
Wydaje mi się, ale mogę się mylić, że jeśli się trzyma razem różne zbliżeniowe karty to,
tak jak w przypadku próby odczytania w kasowniku Warszawskiej Karty Miejskiej, gdy przy niej jest inna,
wzajemnie się zakłócają i wyciągnięcie konkretnych informacji jest trudne.
Na tej podstawie wydaje mi się, że pewnym zabezpieczeniem jest trzymanie ich razem.
 
Dołączył
15 Marzec 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wydaje mi się, ale mogę się mylić, że jeśli się trzyma razem różne zbliżeniowe karty to,
tak jak w przypadku próby odczytania w kasowniku Warszawskiej Karty Miejskiej, gdy przy niej jest inna,
wzajemnie się zakłócają i wyciągnięcie konkretnych informacji jest trudne.
Na tej podstawie wydaje mi się, że pewnym zabezpieczeniem jest trzymanie ich razem.
Faktycznie masz rację wtedy trudniej jest wyselekcjonować te dane, ale wówczas mogą się uszkodzić właśnie przez wzajemne odziaływanie na siebie. Przetestowałem na własnej skórze trzymałem karte kredytową z kartą do czytnika od otwierania drzwi w pracy. Kosztowało mnie to 90 zł za nową kartę. Dobrym sposobem jest owinięcie folią aluminiową karty masz 100% ochrony, ale wyobraź sobie zdziwienie w sklepie kiedy przy zakupach odwijasz kartę z foli:))
 

rokiczaaa

.
VIP
Dołączył
21 Maj 2007
Posty
3 228
Punkty reakcji
207
Miasto
.
O, to o możliwości uszkodzenia nie wiedziałam o.o
Folię aluminiową muszę wypróbować :)
 
Do góry