zazdroszczę dziewczynom ładnych włosów... :(

polissandra

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
35
Punkty reakcji
0
Jestem wielką amatorką farbowania włosów, fakt, ze od niedawna, ale robię to raczej intensywnie :p. No i niestety skutki widać jak na dłoni. Mam te włosy strasznie postrzępione, suche, zupełnie inne w dotyku niż dawniej. Patrzę na stare zdjęcia, jaką miałam bujną fryzurę w porównianiu do tego co jest teraz... Mam od diabła odżywek, nawet drogich, ale jestem załamana. Patrzę na inne dziewczyny i główna rzecz na jaką zwracam teraz uwagę to włosy... I bardzo zazdroszczę tym, które mają ładnie, wręcz obsesyjnie...
 

sikorka_007

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2008
Posty
50
Punkty reakcji
0
zazdrość nie jest zbyt budującym uczuciem... wiadomo, że jeśli zaczęłaś farbować to trochę trudno wyjść z tego koła, ale da się, naprawdę. musisz zafarbować na swój dawny kolor i dać sobie na jakiś czas spokój.
 

abricot

Hate hippies.
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
789
Punkty reakcji
23
Wiek
35
Miasto
m3
Sama też farbuję regularnie włosy, na dodatek kilka razy w tygodniu używam prostownicy. Nie wspominając o suszeniu. Wszystko to kwestia odpowiedniej pielęgnacji. Piszesz, że teraz używasz drogich odżywek, a chodzi o to, żeby robić to regularnie. Być może Twoje włosy potrzebują trochę czasu na regenerację, ale nie załamuj się. Podetnij włosy, używaj masek i odżywek, jeśli już suszysz włosy to używaj suszarki z chłodnym nawiewem i jonizacją (sama planuję taki zakup: http://www.electro.pl/produkt-PHILIPS_Suszarka_HP_4982_2F00_2B_NOTATNIK_magnetyczny_GRATIS-51404,181.html). Uzbrój się w cierpliwość, a na pewno Twoje włosy odżyją i to Tobie będą zazdrościć pięknych włosów.
 

MeG8888

mała słodka czekoladka.
Dołączył
10 Styczeń 2008
Posty
558
Punkty reakcji
8
Miasto
nie znajdziesz.
no niestety takie są skutki częstego farbowania. albo daj odpocząć włosom, albo rób to dalej i zazdrość innym laskom. ;) moja koleżanka też ostro farbuje włosy, ale używa odżywki z Kerastase i ma w miarę ładne włosy.
 

cyrkonia69

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2008
Posty
50
Punkty reakcji
0
Chm... nie powinno być aż tak, farby nie powinny niszczyć włosów aż tak strasznie, może zmień fryzjera... Chyba, że masz wyjątkowo słabe. Myślę, że powinnaś przejść się do apteki i zakupić sobie suplement. Ja mam bardzo dobre z tabletkami wspomnienia, wzięłam tak ze 2 opakowania Onozisu i włosy były w naprawdę widocznie lepszym stanie, aż mi ludzie mówili, że "coś zmieniłam z włosami". Także jak następnym razem będziesz w aptece to sobie przypomnij :)
 

Migootka

Rodowita Łodzianka
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
1 090
Punkty reakcji
4
Wiek
106
Miasto
Łódź
Zgadzam się z poprzedniczkami, do tego poleciłabym dobrą farbę do włosów, czytałam o takiej nowości:

http://tanie-zdrowie.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=1166&category_id=81&option=com_virtuemart&Itemid=10081
 

P.M.

Neurotyczka
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
718
Punkty reakcji
30
Najlepszym wyjściem, będzie odstawienie farby w kąt. Strukturę włosa ciężko jest odbudować, dlatego najlepszym sposobem jest regularne podcinanie zniszczonych włosów. Po umyciu głowy, najlepiej jest osuszyć włosy ręcznikiem, rozczesać, no i czekać aż same przeschną. Zamiast używać suszarek, czy prostownic. Szukaj kosmetyków intensywnie nawilżających. Polecam GARNIER i GLISS KUR. No i stosowanie codziennie odzywki bez spłukiwania.

Od ponad pół roku, nie farbuje włosów. Staram się je zapuszczać. Stosuje odżywki i dobre szampony na zniszczone i suche włosy. Powiem, że wyglądają nieźle, niż np., 2 lata temu. maluje włosy od jakichś 3 lat. Też kiedyś miałam, długie, zdrowe, gęste, brąz włosy, a musiałam je ściąć przez te malowanie i też mam obsesję na punkcie dziewczyn, o pięknych czuprynkach. Koniec z farbami.. ;) Kiedyś znów będą ładne.. :)
 

polissandra

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
35
Punkty reakcji
0
Dzięki za wsparcie, dziewczyny. Ale muszę wam powiedzieć, że znowu dziś widziałam taką laskę z morzem blond, kręconych włosów i myślałam, że się popłaczę. Chciałam się na nią rzucić i za te kudły ją wytarzać, ot co :p NIe, no, żartuję trochę. Ale trochę nie :p
 

pilar

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2008
Posty
67
Punkty reakcji
0
hehe ;) a ja zazdroszcze ze niektorzy umyja wlosy i juz nic nie musza z nimi robic. super fryzure maja. a ja nad swoimi musze sporo popracowac. moze powinnac przestac na troszke farbowac i probowac doprowadzic wlosy do poprzedniego stanu.
 

catfight

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
31
a może jakiś profesjonalny zabieg nawilżania włosów w gabinecie fryzjerskim ?
ja mam naturalnie kręcone włosy i są suche więc myje je codziennie regenerującym szamponem i nakładam odżywkę do włosów suchych i zniszczonych + co miesiąc podcinam końcówki i są zdrowe :)
 

Kaka5

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2009
Posty
29
Punkty reakcji
1
mam kręcone włosy i po częstym rozjaśnianiu miałam bardzo zniszczone, suche, połamane i w końcu przyciemniałam na naturalny kolor (ciemny blond) i widzę poprawę, są dużo zdrowsze już nie tak przesuszone, ale używam raczej dobrych odżywek i preperatów, kupuję w specjalistycznych fryzjerskich sklepach
 

K_Kopytko

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2008
Posty
53
Punkty reakcji
0
Wiek
33
jedwab do włosów lub tańszy a o podobnym działaniu preparat z Avonu (serum na końcówki ok 15 zł). Radzę ciekawie obciąć włosy, nie ma sensu hodowac zniszczonych, tylko zacznąc od nowa.
 

benkabenka

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja miałam jeszcze gorzej bo przez lata farbowałam i to z destrukcyjną dla moich włosów częstotliwością. To ile pieniędzy mi poszło na różnego rodzaju odżywki, jedwabie do włosów i takie tam jest trudne do pojęcia, aż w końcu jedna fryzjerka powiedziała mi, że czasami włosy są tak zniszczone, że same odżywki zewnętrzne nie pomagają, że trzeba je odżywiać od wewnątrz. Teraz na przykład biorę już przygotowany zestaw witamin. (ten który teraz biorę jest chyba najlepszy z dotychczasowych, nazywa się Extra Krzem, ale jeszcze nie w każdej aptece można go dostać, głównie jest w internetowych)
 

Słodka Nieznajoma

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
okolice Gdańska ;)
Odżywki też obciążają włosy co sprawia, że są oklapnięte i daje to wrażenie że jest ich mało.
Myśle, że powinnaś używać tylko i wyłącznie HENNA WAX. Ja używam od jakiegoś czasu to nie dość ze szybciej rosną to jeszcze jest ich więcej i ladnie się błyszczą. A farbuje co miesiąc na czarny kolor i codziennie prostuje czasem tylko w weekendy nie ale mało kiedy :)
 

Val

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
405
Punkty reakcji
1
Poproś Twojego fryzjera o pomoc. W salonach fryzjerskich mają znacznie lepsze odżywki niż te, które możesz kupić w sklepie. A te lepsze salony proponują w swojej ofercie zabiegi regenerujące na włosy robione na ciepło, różne sauny parowe dla włosów itp. Może też daj trochę odpocząć włosom od farbowania ;) Na pewno to pomoże. Albo najbardziej drastyczne rozwiązanie to jest ich obcięcie. Na pewno urosną Ci zdrowe i piękne włosy a na czas kiedy będziesz miała krótkie możesz sobie je przedłużyć. Ja mam teraz przedłużone włosy, włosiem naturalnym (nie mogłam się doczekać aż włosy mi urosną a rosnąć nie chciały) i w ogóle nikt nie zwrócił uwagi na to, że to nie są moje naturalne włosy. Jeśli jesteś z Warszawy to polecam salon Kleopatra, w którym ja przedłużałam bo pani robi to genialnie :)
 

niedozwolony_nick

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
102
Punkty reakcji
0
noo niestety cos o tym wiem...Kiedys tez mialam gęste i mocne włosy (jako nastolatka) a od kiedy zaczelam farbowac, a w sumie zaczelam dosc wczesnie... to są o wiele rzadsze niestety i juz nie takie mocne, sporo ich wypada. Dlatego jak glupia szukalam idealnej odżywki cały czas, regeneratora do wlosow. Poki co znalazlam cos co wzmacnia moje wlosy i dobrze robi na nie. Kupuję to w sklepie z rzeczami fryzjerskimi, właściwie to jest hurtownia Veba. Podaję linka http://www.veba.pl/product-pol-6439-Resurrection-Conditioner-200-ml.html. Możesz sobie poszukać tam odżywek albo regeneratorów, które wzmacniają wlosy farbowane, jesli Ci zależy :) Oczywiście do tego odpowiednie witaminy.
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
Dzięki za wsparcie, dziewczyny. Ale muszę wam powiedzieć, że znowu dziś widziałam taką laskę z morzem blond, kręconych włosów i myślałam, że się popłaczę. Chciałam się na nią rzucić i za te kudły ją wytarzać, ot co :p NIe, no, żartuję trochę. Ale trochę nie :p

Farbuję od 12 lat włosy i mam burzę włosów, gęstych, błyszczących i falowanych. Co robię?
Po pierwsze używam dobrych farb i mam sprawdzonego fryzjera. Kolor włosów przez ten czas zmieniałam przynajmniej kilkanaście razy.
Od lat używam maski biovax, olejków naturalnych, za to wcale nie używam prostownicy. Robię sobie maseczki na włosy np. z olejku rycynowego, cytryny, jajka.
Staram się odpowiednio odżywiać, nie pozwalam sobie na gwałtowne zmiany wagi.
W okresie jesienno-zimowym zazwyczaj biorę sprawdzony suplement.
 

NiebieskieOko

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Myślę, że w Twoim przypadku zaczęłabym zażywać suplement diety, który działa na organizm, stan włosów i paznokci. Powinno Ci to pomóc. Ja zażywam Gal Uroda i widzę poprawę, a wierz mi, że włosy miałam w opłakanym stanie.
 

Justyna Juha

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2012
Posty
320
Punkty reakcji
0
Jeśli dużo farbowałaś i zniszczyłaś sobie włosy to polecam Ci zabiegi regenerujące u fryzjerki :D
 
Do góry