Zasilacz

malpa666

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2008
Posty
93
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kielce
Jakiej mocy zasilacz kupić by śmigało wszystko elegancko


Phenom II X4 965 rew C3
gigabyte Ga-770TA-UD3
goodram 4gb
xfx radeon 5750 1024mb ddr5
samsung 500Gb
no i jeśli chodzi o zasilacz to narazie mam
modecom MC 530 carbon BOX tylko nie wiem czy nie jest za slaby... :/ co sądzicie...?
 

evolution132

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2009
Posty
37
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
Cze-wa
Do takiego zestawu min.550W im większa moc tym większa wydajność wiedz nie oszczędzaj
Stanowczo odradzam Tracker bo takie to tylko do Domowych
Dla gracza OCZ, Be Quiet!, CHIEFTEC
Pozdrawiam;)
 
M

Mushkin

Guest
Tracer się do niczego nie nadają.

Bierz Chieftec, Enermax, Corsair, BeQuiet, Enlight, OCZ - im droższe tym zazwyczaj lepsze, musi mieć co najmniej 550W DOBREJ MARKI, nie jakiegoś badziewia jak Feel, Tracer, iBOX czy inne gó*** bo one do niczego się nie nadają.
 

big_day

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
czemu mówisz, że ibox do niczego się nie nadaje??? Ja miałam trochę do czynienia ze sprzętem tej firmy i nie mam do niej większych zastrzeżeń. Sprzęt myślę jest całkiem niezły, jak za taką cenę.
 

Dragon85

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2010
Posty
127
Punkty reakcji
2
jeśli chodzi o Tracera czy iBOX'a to wydaje mi się, że to marki robiące dobry sprzęt w przystępnej cenie. iBOX ma naprawdę dobre obudowy, sam mam WizadOne i co najlepsze, w gazetach komputerowych w testach wypadła lepiej od Silverstone. Co do zasilaczy, to słyszałem różne opinie, ale pozytywną o zasilaczu Super Fan.
Wydaje mi się, że sprzęt Logitecha jest super, jednak nie każdego na niego stać. A są marki, które oferują również dobre rzeczy i dobrej półce cenowej.
 

zetnktel

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
127
Punkty reakcji
1
Do takiego zestawu min.550W im większa moc tym większa wydajność wiedz nie oszczędzaj
Stanowczo odradzam Tracker bo takie to tylko do Domowych
Dla gracza OCZ, Be Quiet!, CHIEFTEC
Pozdrawiam;)

Rozwaliłeś mnie, leże na podłodze i turlam się ze śmiechu... :rotfl: Moc zasilacza nie ma nic do wydajności.

Tracer się do niczego nie nadają.

Bierz Chieftec, Enermax, Corsair, BeQuiet, Enlight, OCZ - im droższe tym zazwyczaj lepsze, musi mieć co najmniej 550W DOBREJ MARKI, nie jakiegoś badziewia jak Feel, Tracer, iBOX czy inne gó*** bo one do niczego się nie nadają.

No przynajmniej jeden coś tam dobrze mówi, poza tym min 550W wcale nie musi tyle mieć.

jeśli chodzi o Tracera czy iBOX'a to wydaje mi się, że to marki robiące dobry sprzęt w przystępnej cenie. iBOX ma naprawdę dobre obudowy, sam mam WizadOne i co najlepsze, w gazetach komputerowych w testach wypadła lepiej od Silverstone. Co do zasilaczy, to słyszałem różne opinie, ale pozytywną o zasilaczu Super Fan.
Wydaje mi się, że sprzęt Logitecha jest super, jednak nie każdego na niego stać. A są marki, które oferują również dobre rzeczy i dobrej półce cenowej.

Zamilcz.. jak się nie znasz to nie wprowadzaj ludzi w błąd. Ibox wcale nie ma dobrych obudów, ładne może i są, ale chodzi w obudowach nie tylko o wygląd.

Do sprzętu autora w sam raz będzie, któryś z tych:
OCZ ModXStream 500W PRO, Fractal Design Integra 500W, Fractal Design 450W/550W Tesla
 

Dragon85

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2010
Posty
127
Punkty reakcji
2
@zetnktel nigdy nie mówiłem, że jestem komputerowym znawcą. Poza tym tak jak już mówiłem Logitech i firmy z tej półki cenowej są super i pod względem funkcjonalności jak i wykonania - jednak nie każdego na nie stać i tacy ludzie starają się znaleźć inne firmy - tańsze, których sprzęt może nie jest tak dobry, ale wystarcza na ich potrzeby. Tak jak już mówiłem mam obudowę Wizard One i jestem bardzo zadowolony - dobra jakość, system chłodzenia jest ok. Mój kumpel ma Silverstone i stwierdził, że przepłacił. Używam komputera przede wszystkim do szukania informacji, filmów, mp3 i czasem do grania. Także jak na moje potrzeby to jest wystarczająca.
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
To jest zasilacz z najwyższej półki: Seasonic 560W, Ale dla normalnego użytkownika zupełnie nieprzydatny (skoro i tak jego potencjału nie wykorzysta). Najlepiej moim zdaniem celować w półkę OCZ, Tagan czy Chieftec. Dobre zasilacze, a można znaleźć tanie wersje. No i trzeba pamiętać, że dobry zasilacz będzie służył długo, jeszcze w przyszłym zestawie nawet :) I box ma ładne obudowy, ale do domowych komputerów przeciętnej wydajności. Niestety chłodzenie trochę kuleje.
 

Dragon85

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2010
Posty
127
Punkty reakcji
2
@Luphis zgodzę się z Tobą, że iBOX ma ładne obudowy :) każdy znajdzie coś dla siebie, kobiety mają serię Art a mężczyźni od tradycyjnych obudów mają też takie z nowoczesnym designem. Nie jestem ekspertem, ale czytałem ostatnio nawet o serii Lynx gdzie system chłodzenia jest już lepszy. Wiadomo, że z czasem każda marka doskonali swoje produkty. Moim zdaniem iBOX to marka dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na najdroższy sprzęt, a chcą mieć produkt, których ich zadowoli. Ja osobiście mam i jestem usatysfakcjonowany. Nie mam wygórowanych wymagań, nie jestem programistą ani żadnym specem, więc na moje potrzeby grania i słuchania muzyki ich sprzęt jest odpowiedni.
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Nie można mieć w wielu przypadkach tanio i dobrze, niestety. Niektóre podzespoły i technologie kosztują, a producent nie jest organizacją charytatywną ;) Tak więc jak ktoś myśli o jakości przy komputerach, musi liczyć się z wydatkiem.
 
Do góry