Zarządzanie

mazi07

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2012
Posty
110
Punkty reakcji
2
Co sądzicie o zarządzaniu??
Na co zwracają uwagę podczas nauki?? Jakich zajęć jest najwięcej??
 

Max Kwiatkowski

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
547
Punkty reakcji
136
Wiek
33
A to wszystko zależy od tego na jakiej uczelni :) Na jednych 70% przedmiotów będzie oscylowało wokół biznesplanów i marketingu, na innych makro, mikro, analiza ekonomiczna itd. Na pierwszym roku spodziewaj się przedmiotów podstawowych takich jak matma, statystyka, wspomniane makro i mikro, coś politycznego, coś prawnego.
 

Max Kwiatkowski

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
547
Punkty reakcji
136
Wiek
33
A nie powinna, bo statystyka jest znacznie trudniejsza. Poza tym taka matma czy statystyka też zależy od uczelni: na jednej egzamin napiszesz na 4 bez nauki, na innej możesz uczyć się dwa tygodnie i nie zaliczyć. Mniej znane, renomowane uczelnie mają zdecydowanie niższy poziom (czyt. egzaminy są łatwiejsze).
 

PanDora:))

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2007
Posty
2 441
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Max napisał:
Mniej znane, renomowane uczelnie mają zdecydowanie niższy poziom (czyt. egzaminy są łatwiejsze).
Racja, ale nie można zapominać, ze teoria to tylko teoria tak naprawdę liczy się doświadczenie, które zdobędzie się w przyszłości. Nieraz zdarzało mi się łatwo zaliczyć ciężki egzamin, a męczyć się z banałem. Przyszłość zweryfikuje to, czego się nauczyliśmy i czy w ogóle to nam kiedykolwiek się w życiu przyda. Pracodawcy nie będą zwracać uwagi na to, czy ktoś zaliczył egzamin w I, II terminie czy miał warunek. Coraz częściej też niestety mniej uwagi zwraca się na ukończoną uczelnie, ważne by mieć papierek. Liczy się doświadczenie!
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Max napisał:
Mniej znane, renomowane uczelnie mają zdecydowanie niższy poziom (czyt. egzaminy są łatwiejsze).
Tu bym akurat uważała co piszesz. Uczelnie mniej znane tudzież prywatne często bazują bądź po prostu ściągają całą kadrę z uczelni renomowanych.

Edit: Mam sporo kontaktu z ludźmi studiującymi kierunki związane z matematyką i faktycznie ok.50% nie zalicza tej statystyki (np. SGH, UMK)
 

mazi07

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2012
Posty
110
Punkty reakcji
2
A znacie może kogoś kto studiował zarządzania na WSB w Opolu??
 

jakubko86

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
[SIZE=100%]Witaj! Jestem eRzecznikiem WSB i absolwentem Ekonomii na tej uczelni. Jakie informacje na temat uczelni Cię interesują?

Chętnie odpowiem na Twoje pytania.


Jakub Jaroszewski
_________________________________________________________
eRzecznik WSB[/SIZE]
 

Cichy_mareczek

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2013
Posty
8
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o zarządzanie to jest to taki mocno ogólny kierunek. Nauczą Cię tutaj wszystkiego po trochu, ale generalnie niczego konkretnego. Ja sam chciałem zostać handlowcem, zawsze mnie pociągała perspektywa sprzedawania różnych produktów i osiągania wysokich prowizji. Poszedłem pełen optymizmu na studia, ale tam nie nauczyłem się absolutnie niczego przydatnego. Spójrz sobie na dowolny plan zajęć na uczelni, a potem zajrzyj sobie np. tutaj i zobacz jakie umiejętności trzeba mieć, jakie szkolenia przejść żeby coś osiągnąć w takim zawodzie.

Oczywiście nie mówię, że masz być handlowcem, ale po prostu ustal ze sobą co dokładnie chcesz robić w życiu i czy przekłada się to na wiedzę zdobywaną na studiach.
 
Do góry