Zarobek na śmierci Jana Pawała II?

Status
Zamknięty.

Kajan90

Żuaw Prawdy
Dołączył
25 Maj 2007
Posty
1 138
Punkty reakcji
5
Wiek
34
kartka_papiez.jpg


Amerykańska firma wypuściła na brytyjski rynek świąteczne kartki, które przedstawiają zmarłego Jana Pawła II na katafalku, a w tle zdziwionego prezydenta USA. George W. Bush pyta: Co się stało Mikołajowi? (What happened to Santa?)


Co wy o tym sądzicie? Czy nie jest przesadą zarabianie na śmierci innego człowieka a tym bardziej naśmiewanie się z uczuć religijnych innych osób?
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
79
Miasto
kraina baśni
na Janie Pawle II wiele osób próbowało zarobić tuż po jego śmierci...to przykre ale taka jest prawda

a ta kartka to już zbyt wielka przesada <_<
 

Carrie

zagubiona w korytarzach czasoprzestrzeni
Dołączył
8 Styczeń 2007
Posty
1 293
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Ja myślę, że tu nie chodzi o naśmiewanie się z JP II tylko naśmiewanie się z głupoty Busha, który z powodzeniem mógłby wypowiedzieć taki tekst, bo nie raz udowodnil, że inteligencja nie grzeszy. Myślę jednak, że wplatywanie w to osoby która umarła [kimkolwiek by nie była] jest po prostu niesmaczne... bo żartowanie sobie ze śmierci nie jest czymś, co wywołuje uśmiech na twarzy, raczej zażenowanie.
 

Kajan90

Żuaw Prawdy
Dołączył
25 Maj 2007
Posty
1 138
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Jeżeli chcą się naśmiewać z głupoty prezydenta USA proszę ich sprawa ale i jemu się jakiś szacunek należy w końcu jest głową państwa a mieszanie w to osób takich jak papież i naśmiewanie się z ubioru w dniu pochówku i porównywania go to Świętego Mikołaja to już chyba wielka przesada. Gdy w Dani ukazała się karykatura Mahometa z bombą krzyk podniesiono niesamowity. A o tym się milczy.
 

Carrie

zagubiona w korytarzach czasoprzestrzeni
Dołączył
8 Styczeń 2007
Posty
1 293
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Jeżeli chcą się naśmiewać z głupoty prezydenta USA proszę ich sprawa ale i jemu się jakiś szacunek należy w końcu jest głową państwa
Gdyby był głową panstwa z prawdziwego zdarzenia to OK, a że nie jest możemy sobie darować te formalności ;) Poza tym jeśli już to nie dzielmy ludzi na tych, którym należy się szacunek i na tych którym się nie należy, bo zdaje mi się, że każdemu się on nalezy wszystko jedno czy jest głową państwa czy nie ;) Myślę, że w żartach z biusha nie ma niczego złego. Chodzi raczej i to, że ten konkretny "dowcip" dotyka tematów nieżartobliwych.
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
Mentalność amerykanów jest nieco inna niż polaków. Dla nich nie jest to niesmaczne. A jak powiedziała jakaś pani u góry, to raczej odzew co do zachowania Krzaka, niźli profanacja śp. Jana Pawła.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Chamstwo bez watpienia ale zabawne.

A co do zarabianiu na smierci... Ile to zarobily pewne osoby na smierci JCh??
 

Kajan90

Żuaw Prawdy
Dołączył
25 Maj 2007
Posty
1 138
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Dla mnie zarabianie na śmierci kogokolwiek jest niesmaczne co najmniej.(z wykluczeniem grabarzy)
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Masowe sprzedawanie plyt dvd, obrazkow i innych gadzetow z JPII po smierci to dopiero niesmaczne zarabianie na czyjejs smierci.

Co nie oznacza ze pochwalam sprzedaz tej widokowki... (chociaz bym w zadnym wypadku nie zabronil)
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
Masowe sprzedawanie plyt dvd, obrazkow i innych gadzetow z JPII po smierci to dopiero niesmaczne zarabianie na czyjejs smierci.

Właśnie czemu nad tym nikt nie grzmi,to dzieje sie w Polsce a nie w USA.
'drzazgę widzicie w cudzym oku - a w swoim belki nie dostrzegacie''.
 

deora

Nikt
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
1 071
Punkty reakcji
14
Moich uczuć ten obrazek, mimo wszystko, nie rani.
Buźka Busha - adekwatna do podpisu.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
kartka_papiez.jpg


Amerykańska firma wypuściła na brytyjski rynek świąteczne kartki, które przedstawiają zmarłego Jana Pawła II na katafalku, a w tle zdziwionego prezydenta USA. George W. Bush pyta: Co się stało Mikołajowi? (What happened to Santa?)


Co wy o tym sądzicie? Czy nie jest przesadą zarabianie na śmierci innego człowieka a tym bardziej naśmiewanie się z uczuć religijnych innych osób?


HAHAHAHAHAHAHA SWIETNA JEST TA WIDOKóWKA :D :D :D To nie jest nasmiewanie sie z Jana Pawla Trzeciego tylko z Busha !!!!!!!!!!!!!!
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
W Polsce kartka ta wywołuje oburzenie, w USA raczej uśmiech. Dla nich papież nie był zbyt wielkim autorytetem. Wystarczy obejrzeć kilka slapstikowych komedii w których pojawia się postać papieża.
Zgadzam sie też z osobami które zwróciły uwagę na zarabianie na śmierci JP2, poprzez sprzedawanie wszelkiej maści gadżetów.
 
Status
Zamknięty.
Do góry