Zapuszczanie włosów

wikop

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2007
Posty
367
Punkty reakcji
0
Miasto
Zakopane :D
Witam. Mam dość trywialny problem, jednak proszę o pomoc. Otóż przez cały czas moimi włosami (kontrolą ich długości) zajmowała się mama. Gdy tylko wykraczały poza średnią długość - podejmowana była decyzja o skróceniu. Zazwyczaj kończyło się to kasowaniem włosów do długości... hmm takiej, że jest dziwne uczucie jak się przejedzie ręką, włosy są wtedy za krótkie aby się zgiąć pod naciskiem ręki, może wiecie o co chodzi. W każdym bądź razie, przez cały czas nie było potrzeby jakoś szczególnego pielęgnowania ich na wyższym niż należy poziomie - w zasadzie to mijało od ścięcia do ścięcia. Na wakacje ściąłem się ostatni raz - pierwszy raz u fryzjera - zawsze mama dzierżyła maszynkę i ciachała całą rodzinę. Postanowiłem zapuścić włosy, drugie podejście. Obecnie (po wyrwaniu jednego przed chwilą i zmierzeniu go) mają średnio koło 8,5 cm. Z moich obserwacji wynika, że łatwo się przetłuszczają, często są tłuste mimo codziennego, w wyjątkowych sytuacjach codwudniowego mycia ich. Chciałbym mieć je dość długie, nie pytam już o odżywki, lecz o to, jak stopniowo o nie dbać, o co prosić fryzjera aby stopniowo sukcesywnie nie wyglądać jak frajer, żeby rosły w miarę równo. Pytam, bo znam wiele przypadków gdy cyrulik skrócił włosy mojego znajomego dosyć niekorzystnie, tylko dlatego że znajomy czegoś nie powiedział. Pytam na forum, bo na pewno znajdą się osoby, które się na tym znają. W zależności od ambicji rodziców i samodzielnego nabycia tej wiedzy każdy mniej więcej wie jak się dba o włosy. To dla mnie nowość, więc tej wiedzy nie nabyłem. Proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam ;P
 

rosalie0605

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2010
Posty
66
Punkty reakcji
2
Miasto
Rochester
Kup sobie szampon do przetłuszczających się włosów...włosy szybko przyzwyczajają sie do częstego ich mycia, przez co bardzo szybko się przetłuszczają. By włosy szybciej i zdrowiej rosły należy je regularnie przycinać :D minimalnie < same końcówki. Włosy niestety równo nie rosną <_< . Przycinanie jest ważne szczególnie w okresie zimowym gdy włosy pocierają o ubranie przez co końcówki się rozdwajają. Możesz też kupić śobie odżywke włosy będą gładkie, zdrowsze i będą miały ładny blask. :eek:k: Zależy też jaką chcesz mieć fryzure czy włosy mają być wycieniowane czy wszystkie mają być tej samej długości?
 

rosalie0605

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2010
Posty
66
Punkty reakcji
2
Miasto
Rochester
To idziesz i mówisz: "Chciałbym skrócić końcówki 1 lub 2cm, bez cieniowania. Tak by wszystkie włosy były takiej samej długości." To powinien zrozumieć każdy fryzjer...no chyba że jest ułomny :p
 

aliyah33

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa
Jeżeli chodzi o przyspieszenie porostu włosów to polecam Wax Henna Treatment - odżywkę (w aptece można kupić) i ampułki Seboradin. To kuracja regenerująca, która przyspiesza wzrost włosów :)
 
Do góry