Zapomnialam wziąć we środę

Status
Zamknięty.

joja32

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2005
Posty
15
Punkty reakcji
0
Witam! Mialam wziąc tabletkę we środę ( pierwsza z opakowania po 7 dniowej przerwie) zapomialam się bo byłam pewna że mam wziąc we czwartek . Kurde zrobilam sobie omyłkowo 8 dniowa przerwę.
I co teraz . Podpowiedzcie co byście zrobily na moim miejscu.Dzisiaj lykam 2 tabletkę .
Pozdrawiam . :mruga:
 

elcia18

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2005
Posty
301
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
To wszystko zależy ile godzin mineło od tego jak miałaś wziąść tabletkę. A jeśli masz ulotkę to warto ją przeczytać i sprawa się wyjaśni.
 

Carrie

zagubiona w korytarzach czasoprzestrzeni
Dołączył
8 Styczeń 2007
Posty
1 293
Punkty reakcji
1
Wiek
36
duże znaczenie ma to, kiedy ostatnio współżyłaś jeśli w czasie przerwy to raczej niedobrze.
 

adxa

--- -... -.-. .-
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
1 597
Punkty reakcji
0
yyy ale o co chodzi???
jesli zrobilas sobie 8 dniowa przerwe to nic
poprostu teraz nie bedziesz zaczynac zawsze od srody tylko od czwartku

a tak przy okazji przydalo by sie przeczyatc ulotke :p
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
Wedlug mnie trzeba bezwzględnie zacząć brać potem następne opakowanie bez 7 dniowej przerwy. Tyle ze nie jestem na 100 % pewien. Gdyby ci sie to zdarzylo w drugim tygodniu brania to by nic sie nie stalo ale tak jest duze ryzyko i prawdopodobnie nie mozna robic ptrzerwy 7 dniowej tylko zaczac nowe opakowanie.
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
No i masz rację Kerio - nie jesteś pewien.

Jeżeli zaczęłąś je brać to bierz nadal. przez kilka dni uważaj, warto sięgnąć po prezerwatywę, max do 7 dni ostrożności. Jeżeli współżyłaś na kilka dni przed środą, to warto iść do lekarza, niech zobaczy, czy mogło dojść do owulacxji. Lekarz powie ci też najlepiej co dalej zrobić. Jeżeli nie - zero zmartwienia.

Po ostatniej tabletce zrób normalną przerwę, przez 21 dni organizm zapomni o poślizgu. Likwidację przerwy robi sie wtedy, kiedy zapomni się o tabletce w ostatnim tygodniu.
 

joja32

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2005
Posty
15
Punkty reakcji
0
Tak, zrobilam sobie omyłkowo 8dniową przerwę. Ulotkę czytałam na temat takiej przerwy (8 dni ) nic nie pisze. Przez pierwszy tydzień uwazałam . Łykam normalnie tabsy . Będzie OK .
 
Status
Zamknięty.
Do góry