Zamykanie toalet & Mundurki

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Przeszukałem prawa ucznia i obywatela ale nigdzie nie znalazłem ustawy o tym czy w szkole
można zamykać toalety na klucz w mojej szkole zamyka się "na lekcji" ale na przerwach też
bardzo często są one zamknięte. Zna ktoś jakąś ustawę na to?

I jeszcze jedno, czy jest już ustalona ogólna kara jaka jest za nie noszenie mundurków bo
ja słyszałem że system kar wybierają rodzice i nauczyciele. Jeśli tak jest to może ktoś wie jaka
może być najsurowsza kara za nienoszenie??

Dzięki wszystkim za pomoc.
P.S. Proszę nie pisać nie na temat.
 

Temida

bo to zUa kobieta była...
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
2 362
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wrocław
mogę zapytać jutro na WoSie xP
jestem prawie pewna, że toalety nie mogą być zamknięte... Macie zakładac pampersy jak kasjerzy z Tesco?

A może ktoś wie, czy jest coś, że w toaletach powinno być zamknięcie? bo u nas tylko na klamkę i kolegę/koleżankę się zamykają...

Co do mundurków nie wiem... Ale chyba tylko coś ze sprawowaniem...
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Oby oby... ja WOS mam w piątek więc wiesz... :p Jeszcze też jestem ciekawy czy Niemiecki (Początkujący) jest
obowiązkowy ale to już chyba zależy od szkoły. Moim zdaniem to kretyństwo sie uczyć tego jak Angol jest językiem
urzędowym... A poza tym w liceum będę sie uczyć ruskiego więc przez te 3 lata gimnazjum dużo sie nie nauczę :)
 

maaadzia

w dojczlandzie :)
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
1 858
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Regensburg
co do toalet u nas było podobnie, zamykali bo uczniowie ponoć je dewastowali i to miała być taka kara. ale pamiętam miałam w klasie takiego fajnego kolegę, który postanowił coś z tym zrobić, w radiu ZET leci taka audycja 'dzwonię do pana\pani w nietypowej sprawie' czy coś takiego, on tam zadzwonił i dopiero się rozpętała afera no ale po dwóch dniach toalety były pootwierane :) wyszło że szkoła nie ma do tego prawa i toalety muszą być udostępnione uczniom.

co do mundurków to nie wiem, u mego brata w szkole jest tak że jeżeli ktoś przyjdzie w normalnym stroju, bez mundurka to nie zostaje wpuszczony do szkoły i ma nieusprawiedliwione godziny.
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Nie wiem czy tak można nie wpuścić ucznia do szkoła jak to jest instytucja publiczna.
A na te toalety to i tak potrzebuje jakieś konkretne ustawy bo bez tego ni rusz :p
 

maaadzia

w dojczlandzie :)
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
1 858
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Regensburg
nie wiem czy można czy nie można, mówię jak to u mego brata funkcjonuje :)

a czemu macie toalety pozamykane?podano wam powód?
 

maaadzia

w dojczlandzie :)
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
1 858
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Regensburg
no ale tak jest w każdej szkole, nie rozumiem tej decyzji...ustawy na to raczej nie znajdziesz.
 

Zancik

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
a może wystarczą ci same prawa dziecka?
Nowy Rzecznik, sędzia Paweł Jaros objął to stanowisko16 lutego 2001 roku. Rzecznik Praw Dziecka podejmuje działania mające na celu zapewnienie dziecku pełnego i harmonijnego rozwoju, z poszanowaniem jego godności i podmiotowości. Zasadnicze kierunki określone są ustawą:
-prawo do życia i ochrony zdrowia,
-prawo do wychowania w rodzinie,
-prawo do godziwych warunków socjalnych,
-prawo do nauki.

te prawa obowiązują również w szkole, wiec biorąc pod uwage to pogrubione ubikacje powinny być otwarte...​
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Jeszcze też jestem ciekawy czy Niemiecki (Początkujący) jest
obowiązkowy ale to już chyba zależy od szkoły. Moim zdaniem to kretyństwo sie uczyć tego jak Angol jest językiem
urzędowym... A poza tym w liceum będę sie uczyć ruskiego więc przez te 3 lata gimnazjum dużo sie nie nauczę
Angielski nie jest jezykiem urzędowym o_O'' Zawsze warto znać podstawy każdego języka. Chociaż jakieś osłuchanie. Ostatnio podobno wyszła ustawa, ze dodatkowe przedmioty też będą wlicane do średniej :eek: (mój niemiecki... brrrr).

Co do toalet... Załatwcie to jakoś. Z tym radiem zet to niezły pomysł ^^

Co do mundurków... To reguluje statut szkoły chociaż ministerstwo też narzuciło jakieś sankcje. U nas obniżają ocenę ze sprawowania. W każdej szkole działa to nieco inaczej.
 

Sztefi_xDD

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2007
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
21
Miasto
Kielce. ;]
pozamykane toalety.? jaa. u nas cale szczescie tego nie bylo.. ;/ i poradzic nie wiem co. ^^ ale z tym adiem zet to prze koles. ;D

co do mundurkow, to u nas tak straszylii, ze od pierwszego dnia trzeba nosic i w ogole.. a tu doopa. jjuz drugi tydzien sie zaczyna, a nikt w nim jeszcze nie przyszedl. xDD podobno u nas w kielcach juz kilka szkół zrezygnowalo z mundurkow. ;D mam nadzieje, ze moja bedzie nastepna. ;DD hehe. ;P

P.S. nie zwracaja narazie uwagi u nas na te mundurki i nie ma zadnych kar. :D
 

Pro Traceur

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
555
Punkty reakcji
0
Co do mundurków, to sprawowanie -1 i nie wpuszczaja do szkoly.

A toalety zawsze były otwarte.
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Za niedługo zebranie z rodzicami to sie dowie ^_^ Nie mam zamiaru w tym nawet chodzić w końcu
w Konstytucji RP pisze wyraźnie jakie mam prawa a jak to ich nie przekona to zawsze można brać
na religie :p W biblii pisze "Nie czyń innemu co tobie nie miłe" Amen xD
 

Zancik

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
jeśli to ci jeszcze pomoże to znalazłam maila do biura rzecznika praw dziecka
rzecznik@brpd.gov.pl​
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Maaadzia bo ja z dobrej gliny ;) Tego rzecznika na gg nie ma :/
Ale spróbuje jakoś inaczej sie dogadać a tak w ogóle to nie dziwie się że sejm sie rozpadł jak tam same
takie matoły są mam już pięknie napisane pismo do dyry niech tylko wprowadzą te mundurki to odrazu jej podeśle :p
 

zetnktel

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
127
Punkty reakcji
1
U mnie w LO sa zamkniete caly czas. W szkole jest z jakies 10 kibli to jeden jest otwarty i pali tam po 70 osob na przerwach niema jak sie zalatwic.. Ba niektore toalety 3 rok sa juz zamkniete i ani razu nie byly otwarte..
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Nooo to fajna szkoła :D Co do mundurków to mają nas mierzyć ale mnie wtedy nie.. będzie :p
Niech pierwsze je noszą nauczyciele, rodzice no i pan minister oczywiście... żeby było śmieszniej
 
Do góry