Zalety roweru i kolarstwa-obserwacje własne:)

H

Haan

Guest
Jak w opisie - troszkę to forum ostatnio rzadko odwiedzane, więc pozwolę sobie je troszkę rozkręcić;) Chciałabym Was zapytać, byście napisali ,dlaczego jeździcie na rowerze?:) Co w tym takiego fajnego? Ja np. nie znalazłam sportu, który by lepiej kształtował nogi i dawałby przy tym tak wiele satysfakcji:) Uwielbiam rozwijać prędkość zjeżdżając z góry, mieć mp3 w uszach i wiatr we włosach...i te górskie ścieżki rowerowe, aaach...że też zima nastała;) A wy moi drodzy czemu jeździcie? Rozrywka, trenujecie, chcecie schudnąć, ominąć korki,hmm?:)
 

ave666

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
721
Punkty reakcji
2
Wiek
17
Dla mnie rower to wolność. Chłodny powiew powietrza latem, piękne widoki, smak każdego kilometra, duma z pokonanej trasy, pozytywne zmęczenie które nakręca dusze i wiele innych rzeczy których nikt nie zrozumie jeśli nie pokocha jeżdżenia rowerem.
 
H

Haan

Guest
Witam w klubie:) Dokładnie dla tych samych względów uwielbiam rower:) Ale wydaje mi się, że są też tacy, których nakręca co innego - nie wiem, chęć schudnięcia, siła woli, samozaparcie, omijanie korków,moda...myślę tu np. o takich, którzy siadają na rower i spokojniutko sobie pedałują przez prostą drogę. To też dobry sposób, jednak ja dla innych względów cenię rower - ta prędkość, wiatr, poczucie panowania nad rowerem podczas szybkiego zjeżdżania z ogromnej góry, pod którą przed chwilą z językiem na brodzie się wyjechało...mmmm..:)
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
hmm czemu

oderwanie od codzienności, odstresowanie się

po za tym lubię miny ludzi jak oni muszą stać w korku a ja sobie lecę obok :D
 

Dobuch66

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
442
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Grudziądz
Jeżdżę codziennie, dlaczego? Bo to uwielbiam, bo chcę schudnąć, bo to dobry sposób komunikacji. Mam 1000 powodów, a przede wszystkim, to sprawia radość xD
 

papla170

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2010
Posty
94
Punkty reakcji
8
Ja jeżdże bo jara mnie ten sport, bo jestem za ciężki i to jest jeden z niewielu sportów w których moge wygrywac z chudzielcami z klasy, bo po 80km psychika jest ważniejsza ;P
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
1. Sport to zdrowie,
2. Na rowerze spala się tyle samo tkanki tłuszczowej, co podczas pływania (z tym, że jazda na jednośladzie to większa atrakcja),
2. Mp3 w uszach i wiatr we włosach = wolność,
3. Poznajemy swoje możliwości,
4. Jeśli już je znamy, warto czasem postawić sobie jakieś cele, wyzwania (tak dla podniesienia samooceny),
5. Row3r jest wszechmocny, w Nim siła (trzeba ją tylko nogami wypychać),
6. Pedałowanie nie zanieczyszcza środowiska, co innego jazda smokami z MKS,
7. Rower łączy w sobie przynajmniej 2 urządzenia do ćwiczeń (rowerek stacjonarny i stepper [wjeżdżanie pod górkę na przełożeniach 8:3 :D ]),
8. Koszty eksploatacji takiej maszyny są znikome,
9. Droga do sklepu jest zawsze krótsza,
10. To zawsze jakiś punkt podparcia, jeśli ktoś wraca... i jest zmęczony,
11. Rodzice chwalą dzieci, które zamiast spędzania całego dnia przed PC, robią coś zdrowego,
12. Ostatnimi czasy dziewczyny wolą rowerzystów, niż posiadaczy chińskich motorowerów :p Takie są fakty i o tym się mówi,

Takich zalet może być tyle, co przewrócone 8. Może zróbmy taką zabawę: niech każdy oświecony nowym powodem, dla którego rowery rządzą, wpisuje go jako nowy punkt.
Zróbmy ich np. 100 i cieszmy się ze zwycięstwa!
 
C

compton_style

Guest
Z głównych zalet, to to, że czasem jeżdżąc na uczelnie rowerem, a sporo od niej mieszkam, dojeżdżałem szybciej niż autobusem. Masz obcykane trasy, to poruszanie po mieście jest bardzo łatwe w takim wypadku.
 

lukash90

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Mi się najbardziej podoba to, że mogę dojechać gdzie tylko zechcę i to zupełnie za darmo. Nie muszę kupować biletów, tankować paliwa, stać w korkach i mogę jechać do miejsc, do których żadnym innym pojazdem nie da się dojechać.
 
Do góry