Zakupy przez internet

Zakłopotana00

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam!
Jestem nowa na tym forum i być może źle założyłam temat, ale mam problem.
Miesiąc temu zamówiłam cykl czterech książek przez internet i jeszcze ich nie dostałam. Od razu przelałam na konto pieniądze. Mam numer do sprzedawcy i dzwoniłam do niego wiele razy, ale nie odbiera. 2 tyg. temu odebrał i powiedział, że ma dużo zamówień i nie nadąża z wysyłką. Czy mam zadzwonić do niego ponownie? Co mam mu powiedzieć? W razie czegoś mam potwierdzenie wpłaty, ale nie podam go do sądu, bo i tak nic nie wywalczę, a tylko stracę czas i nerwy. Pierwszy raz zamówiłam coś przez internet i nie wiem co robić. Martwię się o swoją kasę, a na książkach mi bardzo zależy.
Bardzo proszę o rady.
Pozdrawiam.
 

ghym

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2008
Posty
574
Punkty reakcji
6
Miasto
stamtąd.
Zadzwoń spytaj czy w ogóle je wysłał. Może też być tak, że po prostu gdzieś na poczcie się 'zapodziały' :]
 

Loner

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
148
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o kupowanie w internecie na allegro to różnie to bywa, zanim cokolwiek kupisz powinnaś sprawdzic sprzedawce i jego opinie,większośc sprzedających na allegro to osoby prywatne próbujące zarobic trochę kasy,rozumiem jeśli kupowałas uzywane ksiązki z drugiej ręki wtedy allegro to najlepsze miejsce, ale jeśli chodzi o nowe to najlepsze są internetowe księgarnie które działają jako firma mają własny regon itp.Dzięki temu nie musisz się martwic o swoja przesyłkę.Jest dużo takich księgarni internetowych chocby http://zlotemysli.pl/ z których sam z zadowoleniem korzystam.

Pozdrawiam!!
 

Zakłopotana00

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o kupowanie w internecie na allegro to różnie to bywa, zanim cokolwiek kupisz powinnaś sprawdzic sprzedawce i jego opinie,większośc sprzedających na allegro to osoby prywatne próbujące zarobic trochę kasy,rozumiem jeśli kupowałas uzywane ksiązki z drugiej ręki wtedy allegro to najlepsze miejsce, ale jeśli chodzi o nowe to najlepsze są internetowe księgarnie które działają jako firma mają własny regon itp.Dzięki temu nie musisz się martwic o swoja przesyłkę.Jest dużo takich księgarni internetowych chocby http://zlotemysli.pl/ z których sam z zadowoleniem korzystam.

Pozdrawiam!!

Szkoda, że wcześniej nie wiedziałam o tej stronie. Ale wszyscy znajomi polecali mi Allegro... A opinie sprawdzałam i miał same pozytywne (bardzo dużo). Spróbuję jeszcze zadzwonić do niego dzisiaj.
 

RockyBalboa

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale jeśli to z Allegro to tam gdzieś jest chyba opcja, że możesz się ubiegać o zwrot pieniędzy, wtedy jakoś tam Allegro interweniuje. Wiem, że to działa na pewno w przypadku nieuczciwego kupującego. Czy sprzedającego.... tego już nie jestem pewien. Rozejrzyj się tam po regulaminie.
 

Lukaszm

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
53
Punkty reakcji
0
Miasto
z buszu
Skoro ma same komentarze pozytywne to może rzeczywiście mówi prawdę i jest naprawdę dużo zamówień.
Następnym razem można wziąć przesyłkę za pobraniem. Fakt, jest to kilka złotych droższe, ale chyba lepiej jest wydać trochę więcej niż potem płakać bo towar nie przyszedł.
Ja zawsze biorę za pobraniem i NIGDY nie miałem żadnych problemów.
 

diabelek19

Dra at helvete! ;> mrr...
Dołączył
29 Grudzień 2008
Posty
672
Punkty reakcji
32
Wiek
107
Miasto
Pjekło
Skoro ma same komentarze pozytywne to może rzeczywiście mówi prawdę i jest naprawdę dużo zamówień.

Oj nie powiedziałabym, nie raz i nie 2 spotykałam na Allegro osobe co miała same pozytywne komenty i ni stąd i zowąd trafił sie 1 naganny..... Gosciu sprzedawał ubrania z tego co wiem, podobno prosto ze sklepu i chciał jednej babce wcisnąć całe pocięte spodnie xD


A co do kupowiania na allegro, to raczej nie polecam. Jednemu uda sie kupic cos co chciał, a innemu coś wadliwe. Trzeba umiec kupowac i tyle ;)
 

barthas86

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2008
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
WLKP
Oj nie powiedziałabym, nie raz i nie 2 spotykałam na Allegro osobe co miała same pozytywne komenty i ni stąd i zowąd trafił sie 1 naganny.....

co do tego mogę się z Tobą zgodzić ale coś takiego zdarza się bardzo, bardzo rzadko u osób z samymi pozytywami więc nie straszmy autorki tematu od razu ;) może faktycznie gość ma tyle zamówień że nie wyrabia? ja już od paru ładnych lat korzystam z Allegro i jeszcze się <odpukać> nie naciąłem na nieuczciwego sprzedawcę :) a nawet jeśli okazało by się że to oszust, to dam sobie głowę ściąć że gdzieś coś było o ubezpieczeniu towarów do 1000zł czy coś? musisz chyba wypełnić jakiś formularz żeby ubiegać się o zwrot pieniędzy, nie wiem dokładnie, nigdy dzięki Bogu nie musiałem z tego korzystać ;) przypuszczam że wszystko będzie ok i paczka w końcu dojdzie, może po prostu poczta zawaliła? ja też czekałem na kilka paczek i po prostu okazało się że jednej z nich poczta "zapomniała" mi dostarczyć i odebrałem sam ;) pozdrawiam :)
 

rotshild

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
witam.odmówiłem przyjecia paczki za pobraniem, ponieważ zamówiłem trzy książki, a przysłali mi dwie, z adnotacją że trzeciej narazie nie mają, i przyślą mi kiedy znowu pojawi sie w sprzedaży. a teraz żądają, zwrotu kosztów przesyłki.dodam jeszcze że przy odmowie niczego nie podpisywałem. prosze o informacje jaki mam prawa
 

Barthez

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2007
Posty
60
Punkty reakcji
0
Miasto
Rzeszów
witam.odmówiłem przyjecia paczki za pobraniem, ponieważ zamówiłem trzy książki, a przysłali mi dwie, z adnotacją że trzeciej narazie nie mają, i przyślą mi kiedy znowu pojawi sie w sprzedaży. a teraz żądają, zwrotu kosztów przesyłki.dodam jeszcze że przy odmowie niczego nie podpisywałem. prosze o informacje jaki mam prawa
Nic nie zrozumiałem z tego co tu napisałeś, napisz to jeszcze raz a ktoś postara się pomóc.
Przedstaw całą sytuacje od początku do końca.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Oj nie powiedziałabym, nie raz i nie 2 spotykałam na Allegro osobe co miała same pozytywne komenty i ni stąd i zowąd trafił sie 1 naganny..... Gosciu sprzedawał ubrania z tego co wiem, podobno prosto ze sklepu i chciał jednej babce wcisnąć całe pocięte spodnie xD


A co do kupowiania na allegro, to raczej nie polecam. Jednemu uda sie kupic cos co chciał, a innemu coś wadliwe. Trzeba umiec kupowac i tyle ;)

oj racja, ja zamawiałem nożyki do golenia, nie dość, że idiota wysłał dopiero po 2 tygodniach towar, to jeszcze okazały się marną podróbką, na 10 nożyków tylko 4 goliły...
 
Do góry