zakupy grupowe

noToFrugo

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
Co powiecie na temat zakupów grupowych i promocji jakie oferują? Jako klienci cieszymy się z ich obecności, gdyż możemy kupić towary i usługi w bardzo niskich cenach, natomiast jako przedsiębiorcy wystawiający swoje usługi nie zarabiamy, co więc takiego sprawia, że tyle firm bierze w tym udział? Czy natłok zakupów grupowych, nie sprawi, że klienci przyzwyczają się do tak niskich cen i nie będą potem chcieli płacić normalnych kwot za dane usługi? Jaka jest Wasza opinia w tym temacie? :)
 

catalog31

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Czy klienci nie przyzwyczają się do niskich cen??

Nie wiem czy ktoś porównywał oferty cen na zakupach grupowych i np. na allegro, ale sprzedający na allegro oferują niekiedy o wiele niższą cenę, niż jest ona niby "promocyjna" w zakupach grupowych.

Nie twierdzę, że każda oferta taka jest, jednak niestety znakomita ich większość.
 

Leśny dziadek

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2012
Posty
54
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Andrychów
Ja jeszcze nie korzystałem z ofert zakupów grupowych, bo nie znalazłem nic interesującego. Większość ofert dotyczy wakacji lub Spa, dla mnie to nic ciekawego
 

tetsuo

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2012
Posty
21
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Część klientów rzeczywiście się przyzwyczaja i staje się 'łowcami gruponów', ale część zostaje. U jednych to działa a u innych nie i dosyć trudno to przewidzieć. Zależy to też oczywiście od lokalu, bo niektóre źle traktują 'klientów gruponowych' - więc też nie dziwne, że oni nie wiążą się z takim miejscem na dłużej...
 
R

Rent_zbanowany

Guest
Wydaje mi się że zakupy grupowe w Polsce przegapiły pewień momnet i teraz są już trochę mniej popurlane, czegoś im brakuje.
 
M

moneymaker913

Guest
Czasami mozna cos znalezc dobrego :) ja ostatnio bylem nad morzem 3 dni za 200zl.
 
E

e-mlm

Guest
zakupy grupowe są bardzo fajną sprawą, tylko że trzeba dokładnie czytać te małe literki,
jak najbardziej korzystają moi znajomi i są zadowoleni
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
do mnie grupowe zakupy kompletnie nie przemawiają. nierzadko te okazje okazują się zupełnie nietrafione. mam swoją bazę wiarygodnych sklepów w sieci i tego się trzymam. tak ostatnio odkryłam proyasport :) mają w ofercie stoły bilardowe, co prawda nie takie dla profesjonalistów, ale porządny sprzęt dla amatorów. dla mnie bomba, już dawno szukałam zestawu do bilardu w przyzwoitej cenie :D
 

KaSia66X

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Zakupy grupowa to świetna sprawa np. na relaks w tygodniu albo wypad ze znajomymi . Często z nich korzystam, bo i dowiaduje się o nowych miejscach , do których warto zajrzeć. Raz tylko miałam niemiłą przygodę ze zwrotem kuponu z dużego serwisu i dlatego teraz wole oferty od mniejszych firm. Ostatnio znalazłam serwis Killerdeal.pl co ciekawe mają w swojej ofercie kupony do druku , które pozwalają zapłacić za usługę dopiero przy jej realizacji . Kupiłam u nich ostatnio wycieczkę w góry i też nie było żadnych problemów.
 
G

goodeye

Guest
Ja jeżeli chodzi o zakupy to uzależniłam się od zakupów on-line, głównie z tego względu że jestem z Tarnowa i sklepów u nas brak :).W tym roku wpadłam na pomysł, żeby podarować moim rodzicom na rocznicę ślubu książkę z ich zdjęciami. Po zapoznaniu się z ofertą fotografów uznałam jednak, że nie jest to tanie, tym bardziej, że zdjęcia rodziców były zniszczone i wymagały sporej obróbki. Znalazłam na stronie Eurobony w wyszukiwaniu miejscowym zakupy grupowe tarnów , a tam dużą zniżkę na właśnie taką książkę u fotografa z mojej okolicy – wyszło sporo taniej.
 
W

Wolowitz

Guest
Korzystam dość często z różnych gruponów i jak na razie wszystko było ok, ale ostatnimi czasy c
oraz częściej spotykam się z opiniami, że jak jesteś z zakupów grupowych to masz gorszą jakość usług co w niedługim czasie spowoduje, że będzie to anty reklama, a nie reklama.
 

kociokwik

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2012
Posty
43
Punkty reakcji
0
Może tak się stać, większość firm, które tam się oferują liczą na to, że zadowolony klient wróci do nich bezpośrednio i kupi usługę/rzecz.
 

BandaiWanda

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2010
Posty
226
Punkty reakcji
1
Miasto
Fotelik :)
Tak jak piszesz, zakupy grupowe powinny być reklamą i przyciagać klienta "na póżniej", jednk niektóre oferty w zakupoach grupowych, zwłaszcza usługi, w tym kosmetyczne, nie są najwyższych lotów. Nie raz spotkałam się z opinią, ze klientki z oferty grupona, czy innego serwisu sa traktowane znacznie gorzej, niż te z bez zniżek.
 

livren

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2011
Posty
105
Punkty reakcji
0
Powinny ale:
1. grupon i mu podobne nie sprawdzają kontrahentów, bo mają w d....
2. ceny w ofertach często są zawyżane - wystarczy 5 minut w guglu by sprawdzić opłacalnośc
3. masz ograniczenia: termin, zakres usług
4. oferty to wytwór wybujałej wyobraźni copy, często nie ma to nic wspólnego ze stanem rzeczywistym

Współczuję przedsiębiorcom, którzy wierzą, że w szybki sposób zdobędą setki lojalnych klientów.
 

FestBaba

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2010
Posty
76
Punkty reakcji
0
Najpierw podwyższają cenę do absurdu a potem dają 80% zniżki i naiwny cieszy się, że kupił w promocji.

tak działają zakupy grupowe, to jedno wielkie naciąganie łatwowiernych ludzi.
 

mieszko stary

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Według mnie to jakaś bzdura. Jedno z biur podróży, które latem tego roku upadło oferowało swoje wycieczki na jednym z portali zakupów grupowych. Mój kolega kupił tanio wizytę do dentysty własnie na takim portalu i do dzisiaj się nie doczekał na wizytę. Bezpieczniej jest robić zakupy indywidualnie.
 

Chriso

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Fakt, niektórzy są nieuczciwi i najpierw zawyżają ceny, inni nie realizują kuponów...ale można również znaleźć wiele ciekawych okazji.
Pewnie nie każdy ma na to czas i chęć, ale trzeba sprawdzać co kupujemy. Ułatwieniem może tu być Deal.pl, gdzie można porównywać i komentować oferty.
Można również zobaczyć opinie oraz konkurencyjne oferty zamieszczone przez innych użytkowników.

Jeśli ktoś chce, może też wyrazić swoje zdanie na temat zakupów grupowych w krótkiej ankiecie:

http://deal.pl/ankieta.html
 
Do góry