Zakup aparatu na "początek"

Status
Zamknięty.

marekj

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Chcę prosić o pomoc w wyborze aparatu.

Dysponuję kwotą 500 - 600 zł na jego zakup. Mam zamiar rozwinąć swoje zainteresowanie fotografią, ale będzie to tylko hobby ze względu na czas wolny, jakim dysponuję.

Czy dla amatora np. Fujifilm FinePix S2500HD lub Fujifilm FinePix S1800 będzie sensownym wyborem? Chciałbym kupić coś sensownego, o ile w tej cenie można mówić o czymś takim do zdjęć.
Aparat będę zabierał ze sobą na weekendowe wyjazdy i tym podobne "okazje", by oderwać się od pracy. Jestem laikiem w tym temacie, proszę o pomoc i wyrozumiałość, będę bardzo wdzięczny za każdą radę.
 

CargO

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
1
Według mnie, z tych dwóch aparatów które podałeś znacznie lepszy będzie Fujifilm FinePix S2500HD, ma on znacznie lepsze parametry od tego drugiego. Poza tym na S2500HD masz możliwość nagrywania filmów w jakości HD
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Aparaty Fuji na początek jak najbardziej się nadają :) Możesz też się rozejrzeć za jakimś tańszym nikonem. Może Nikona L100, L120 dostaniesz w podobnej cenie - trzeba się rozejrzeć. Z takich bardziej sensownych w tej granicy cenowej jeszcze mógłby być kodak z981 HD. Możesz sobie poszukać na wasserman.pl - tam widziałem te modele.
 

Daria Maria

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
107
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Lepiej sobie dołóż i na początek to możesz sobie kupić tego Nikona. Jak masz zamiar rozwijać swoje zainteresowania, to ten aparat powinien zaspokoić Twoje oczekiwania.
 

Jacek.K.

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2007
Posty
193
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Cena trochę niska.
Ja aktualnie używam aparatów Sony Nex.
Jestem zadowolony i mogę polecić.
Jednak używany to i tak cena ponad tysiąc zł.
 
Status
Zamknięty.
Do góry