Zagadki

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Bo popił czymś? On robił bigos i sobie nałożył zanim zatruł? Bo się modlił? x)
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
No to hmm... wyszedł zanim ktoś zdążył dolać trucizny do bigosu? Wychodząc zatruł bigos? x)
 

K@mil@

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2008
Posty
69
Punkty reakcji
0
Wiek
31
o lol...no to chyba zależy kto jest tym bliźnim...czyli że jak ja bym miała brata to chodzi tutaj o jego żonę :D
 
P

Pałka

Guest
No właśnie też tak myślałam, ale wtedy zagadka by była bez sensu.
hehe odp: małżonka :lol:
 

K@mil@

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2008
Posty
69
Punkty reakcji
0
Wiek
31
No to teraz ja zadam zagadkę ( chyba mogę ;) )

A było to tak: bociana drapał szpak. A potem była zmiana i to szpak drapał bociana. I były jeszce takie 3 zmiany.

Pytanie: Ile razy szpak byl drapany?
 
P

Pałka

Guest
Pewien człowiek w dzień swoich urodzin w 1845 roku powiedział:
- Jeśli mój wiek sprzed 15 lat pomnoże przez mój wiek za 15 lat to otrzymam rok swoich urodzin. Ile ma lat i w którym roku urodził się jubilat?
 

rabbay

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2008
Posty
27
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
lubuskie
Yeah! Czyli że moja kolej? xD Okeej...

Jest sobie pan. Umownie nazwijmy go Stefanem. Tak więc, Stefan mieszka w luksusowym wieżowcu, na dziesiątym piętrze. W deszczowe dni Stefan wychodzi z domu, idzie do pracy, a gdy wraca dojeżdża windą na 10 piętro. Natomiast w dni słoneczne Stefan dojeżdża tylko na 2 piętro i dalej idzie schodami, choć bardzo chciałby wjechać na górę. Dlaczego Stefan nie może wjechać na górę?
 

uLA!!

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
257
Punkty reakcji
1
Złodziej ukradł z perfumerii butelkę drogich perfum i trzy puste flakoniki. Złodziej ów miał trzy kochanki, między które chciał po równo podzielić łup. Okazało się wówczas, że w butelce jest 30 ml perfum, zaś pojemności pustych flakoników wynoszą odpowiednio 14, 12 i 6 ml.

W jaki sposób podzieli zdobycz na 3 równe części ?
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Wleje do każdego po 6 ml, a resztę zostawi? ;D
Chociaż to trochę głupie, żeby dać pół flakonika pustego w prezencie, no ale... ;p
 

uLA!!

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
257
Punkty reakcji
1
Nie, to zła odpowiedź:p Próbuje ktoś to jeszcze rozwiazać ?:D czy podać rozwiązanie:p?
 
Do góry