Zagadka rekolekcje

alaska12345

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2006
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witam. Ksiądz mojemu bratu zdał zagadkę. Otóż mniej więcej wygląda ona tak:

Ptak, który zaśpiewał, aż kamień zapłakał


Ktoś potrafi to rozwiązać?:)
 

deora

Nikt
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
1 071
Punkty reakcji
14
Ewangelia św. Marka, rozdział 24, wiersz 72 ....pierwej nim kogut dwa razy zapieje, trzy razy się Mnie wyprzesz. I [Piotr] wybuchnął płaczem.
Piotr = Petrus łac. <skała, kamień,opoka>

To zwykły kogut.

Rozdział 14, sory
 

alaska12345

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2006
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ewangelia św. Marka, rozdział 24, wiersz 72 ....pierwej nim kogut dwa razy zapieje, trzy razy się Mnie wyprzesz. I [Piotr] wybuchnął płaczem.
Piotr = Petrus łac. <skała, kamień,opoka>

To zwykły kogut.

Rozdział 14, sory



Dziękuję. Pozdrawiam
 

deora

Nikt
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
1 071
Punkty reakcji
14
Rzeczywiście, Ten był niezwykły. Myślałam o jego "zwyczajności" w kontekście rodzaju Gallus, kończącym swój żywot w rosole.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Rzeczywiście, Ten był niezwykły. Myślałam o jego "zwyczajności" w kontekście rodzaju Gallus, kończącym swój żywot w rosole.


:) cóż trudno i tego nie brać pod uwagę :) Choć nasówa mi się pewne przesłanie dla cżłowiaka: Nie ważne jak kto zginał ale jak żył :)

A co do koguta to mogło być tak, iż jego "śmierć" przynisła jeszcze dodatkowo rosół i ciepła strawe, korzyść czego o ironio nie można powiedzieć o niektórych ludziach których ani życie ani śmierć nie przynosi nikomu nic dobrego :)

Ba... bywa wręcz odrotnie gdy ktoś z tego powodu odetchnie z ulgą. :(
 

Lilka25

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
:) cóż trudno i tego nie brać pod uwagę :) Choć nasówa mi się pewne przesłanie dla cżłowiaka: Nie ważne jak kto zginał ale jak żył :)

A co do koguta to mogło być tak, iż jego "śmierć" przynisła jeszcze dodatkowo rosół i ciepła strawe, korzyść czego o ironio nie można powiedzieć o niektórych ludziach których ani życie ani śmierć nie przynosi nikomu nic dobrego :)

Ba... bywa wręcz odrotnie gdy ktoś z tego powodu odetchnie z ulgą. :(

Posłuchajcie a kto to jest "Cały rok pracuje, jeden dzień swietuje"??? Dziecko znajomej dostało taka zagadke na rekolekcjach,dpowiedzi maja szukac w Kosciele
 
Do góry