Zaburzenia czynności stawu skroniowo-żuchwowego

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
Zdarza się, że wam strzela w szczęce? Macie uczucie, że źle przeskakuje w stawie skroniowo-żuchwowym?
Mnie dotyczy to schorzenie niemal codziennie strzela, przeskakuje nie prawidłowo podczas żucia, szerokiego otwierania ust. Ostatnio zaskoczył mi trwale, że przez kilka godzin nie mogłam szeroko otwierać ust i miałam takie dziwne uczucie złego położenia :/
Mieliście coś takiego?
Wyleczyliście?
W jaki sposób?

Wstawiam link na którym jest opisane zaburzenia czynności stawu skroniowo-żuchwowego
może komus pomoże, jeśli ma to, a nie wie na czym to polega...
 

zofka

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2006
Posty
99
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
bla ble blu...
ja nie wiem czy to o to chodzi ale ostatnio tak mi sie przeskoczylo... :lol: kolo ucha i troche bolalo, ale potem przeszlo... na szczescie...
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Czasami jak się strzela szczęką to takie coś się dzieje. (;
Jak się samo nie nastawi to do lekarza.. ^^
Raczej wyleczyć tego się nie da, przy dużych odgięciach i przeciążeniach będzie się to cały czas robić u każdego. (;
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
Ale team :) mi nieraz szczeka strzela jak otwieram szeroko np jem cos duzego lub gdy mam pełna bucie i jem :)) lub wysuwam zuchwe do przodu :D W sumie to tego nie lubie ale coz :)
 

Karolina_

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
3 201
Punkty reakcji
1
Miasto
o tym wiesz?
No ja tak mam dośc często, ale przecież to nie powód do paniki:p Najwyżej otworzysz raz usta i juz ich nie zamkniesz:p
A tak serio: to nie jest przyjemne i czasem boli, ale znów nie utrudnia życia, więc spokojnie. :) A jak bardzo Ci to przeszkadza to do lekarza, ale nie wiem już do jakiego z tym. :p
 

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
A tak serio: to nie jest przyjemne i czasem boli, ale znów nie utrudnia życia, więc spokojnie. :) A jak bardzo Ci to przeszkadza to do lekarza, ale nie wiem już do jakiego z tym. :p
Ja właśnie wybieram się do lekarza- ortodonty/dentysty bo oni sie tym zajmują...
Pytam tak bo może ktoś już to wyleczył i mógłby opowiedzieć conieco.
Wbrew pozorom tak częste przeskakiwanie jak u mnie może doprowadzić do jakiegoś zapalenia stawów i innych powikłań. POdobno bardzo ciężko sie to leczy nieraz trwa to miesiącami :/
 

blackandwhite

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2007
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Małopolska, Gorlice
Miałam coś takiego, ostatnio strzela mi raz na jakis czas. Przy wizycie u dentysty zapytałam się od czego to jest. Mój dentysta powiedział mi, że dzieję się tak bo poprostu zaczełam żuć jak krowa :) chyba wiecie o co mi chodzi. Kazał mi nie żuć gum ponieważ to wzmaga taki odruch oraz nie jeść dużych bułek czyli nie otwierać szeroko ust. Pomogło :) Lecz gdyby takie coś nie pomagało można unieruchomić szczęke ale jak to już nie wiem:)
 

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
Kurcze jest coraz gorzej :/
Budzę się w nocy od kilku dni z bólem w stawie i "zaskoczonym" nieprawidłowo...
To chyba skutek ponownego zakładania aparatu ruchomego, chociaż ortodontka powiedziała, że to raczej nie jest tego powodem :/
Do chirurga szczękowego mam dopiero 8 marca...
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Ja mam zwyrodnienie stawu żuchwowego, to chyba mniej więcej o to samo biega. To ma się już do końca życia i na to nie ma leku. Da się żyć, w niczym nie przeszkadza:) Tylko nie można otwierać niewiadomo jak szeroko buzi i czasem szczela :D Ale da się żyć ;)
 

Anijka

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2007
Posty
640
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Warszawa
Oooo mam to samo. Też się wybieram do chirurga szczękowego. Jedną z metod leczenia jest niestety operacja. Ja narazie idę na konsultacje. Najgorzej jest rano,przy ziewaniu czy jedzeniu sniadania :/
 

Black Angel

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
675
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
From Fr ;x
Zdarza się, że wam strzela w szczęce? Macie uczucie, że źle przeskakuje w stawie skroniowo-żuchwowym?
Mnie dotyczy to schorzenie niemal codziennie strzela, przeskakuje nie prawidłowo podczas żucia, szerokiego otwierania ust. Ostatnio zaskoczył mi trwale, że przez kilka godzin nie mogłam szeroko otwierać ust i miałam takie dziwne uczucie złego położenia :/
Mieliście coś takiego?
Wyleczyliście?
W jaki sposób?

Hyh tez mialam dokladnie to samo.... :/ to bylo okropne i czasem bolało.. :( mialam tak przez dluzszy czas.... nawet nie zauwazylam kiedy mi to ustalo.... :p nic z tym nie robilam samo sie juz dobrze nastawilo i juz nie szczela... ;)

Mojej mamie tak szczela :/ az nawet to slychac jak cos je....
 

hispik

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2007
Posty
214
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Małopolskie
mi juz od 3 lat szczela tak ! dokladnie ... i sie tym nie przejmuje tylko troche sie dziwnie czuje :D jak tak duzo razy zrobie to mi sie jakos tak dziwnie robi ^^ i slysze takie szczelanie przy tych oddzielajacych gorna i dolna strone jamy ustnej... nie przejmuj sie :D ja juz to 3 lata mam ... moze nawet wiecej tylko nie zauwazylem... a przeszkadza ci to ? czy tylko tak robisz i tyle ?
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Aaaa wiecie co? Trzeba przyczynę zbadać. Ja śpiewałam w wielu zespołach i musiałam na rozgrzewkach bardzo szeroko buzię otwierać. Więc przez miesiąc miałam nie śpiewać (śpiewałam trochę i tak :p ale mniej), nie otwierać szeroko buzi itp. Pomogło! Było coraz lepiej. eraz tylko czasem coś strzeli, ale tak to loozik :] Nie ma chirurga szczękowego - żaden lekarz na to nic nie poradzi.
 

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
a przeszkadza ci to ? czy tylko tak robisz i tyle ?
Przeszkadza sczególnie gdy się budzę w nocy z bólem i zaskoczonym stawem :/


Aaaa wiecie co? Trzeba przyczynę zbadać. Ja śpiewałam w wielu zespołach i musiałam na rozgrzewkach bardzo szeroko buzię otwierać. Więc przez miesiąc miałam nie śpiewać (śpiewałam trochę i tak :p ale mniej), nie otwierać szeroko buzi itp. Pomogło! Było coraz lepiej. eraz tylko czasem coś strzeli, ale tak to loozik :] Nie ma chirurga szczękowego - żaden lekarz na to nic nie poradzi.
Założysz się , że istnieje chirurg szczękowy?
[size=-1][size=-1]Chirurgia szczękowa
Chirurgia szczękowa - zajmuje się leczeniem chorób szczęki i żuchwy, tkanek miękkich okołoszczękowych, gruczołów ślinowych oraz stawu skroniowo-żuchwowego. W zakresie chirurgii szczękowej prowadzi się leczenie złamań szczęki i żuchwy oraz leczenie wad rozwojowych twarzy. Leczenie przebiega głównie w warunkach szpitalnych.
[/size]
[/size]

Chirurg szczękowy - zajmuje się operacyjnym leczeniem zębów, zatok zębowych i kości twarzoczaszki.

Ja wolę jednak skorzystać z porady lekarza....
 
Do góry