Zabezpieczenie na przyszlość

edward33

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
27
Punkty reakcji
0
nie wiem czy w dobrym miejscu zaczynam watek, ale w sumie wychodzi na to ze dobra emerytura w przyszlosci to dobry biznes teraz, czy ktos może mi doradzic gdzie warto zainwestowac zeby pozniej na emeryturze dostawac więcej? Oczywiscie pomysly w stylu otworz biznes odpada, bo stac mnie conajwyzej na to zeby odkladac 400 -500 zl miesiecznie. Poszukuje czegoś takiego jak lokaty, ale one chyba malo zysku przynosza, przychodzi wam cos lepszego do glowy.
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Każde inwestowanie pieniędzy wiąże się z ryzykiem.
Lokaty? masz powiedzmy 8% minus 4% inflacji to osiągniesz 4% zysku, czyli tyle co nic... choć eksperci polecają takie rozwiązanie. Gdybyś odkładał te 400 zł miesięcznie przez 25 lat to by się uzbierała nawet ładna sumka, lecz będzie to tylko jednorazowa wypłata.

Najlepiej jest otworzyć własny biznes, na początku mały, a później go rozbudowujesz i rozwijasz.
Odkładasz te 400 zł miesięcznie na lokatę (bo lepsza taka inwestycja niż żadna) przez parę lat a następnie zdobyte pieniądze przeznaczasz na zbudowanie własnego biznesu.... przez te parę lat będziesz miał mnóstwo czasu aby dopracować biznesplan do doskonałości :)
 

edward33

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
27
Punkty reakcji
0
a ile ja z tych loakt moge dostac. 4 % w skali roku to z 4800 jest 200 zl, przeciez to smich na sali, wlasny biznes to dobry pomysl, można zgarniac gruby szmal, tylko ze mi chodzi o cos dzieki czemu zabepiecze się na starosci, cos pewnego wiesz, bo w biznesie to raz na wodzie raz pod woda, tak wlasnie mysle o obligacjach, te papiery są chyba w miare bezpieczne, albo może o 3 filarze, jako niby tej doatkowej emeryturze.
 
Z

zofia2007

Guest
:eek:k:

Obligacje skarbu państwa są ok.
3 filar inwestuje na giełdzie.
Niestety WIG 20 spadł :/
z 3800
na 2000


:/
 

edward33

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
27
Punkty reakcji
0
a jak myslisz z zcego moge dostac większy zysk już pozniej na emeryturze z obligacji czy może wlasnie z 3 filaru, domyslam się ze ryzyko na obligacjach jest mniejsze, ale tez nie wiem jak to się kontorluje,kupuje,no i gdzie to się kupuje?
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
poczytaj o funduszach inwestycyjnych, jesli chcesz pieniadze zbierac przez ponad 8lat to spokojnie mozesz tam liczyc na duzy zysk, szczegolnie dlatego, ze wig teraz jest niziutko ;)

mozesz sie umowic na rozmowe z doradca expandera, axa, skandii, najlepiej z kilkoma, zeby jeden Ci kitu nie wkrecil.
 

edward33

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
27
Punkty reakcji
0
hmmm no i troche się rozeznalem w temacie, faktycznie fundusze inwestycyjny to raczej na 8 lat, krocej się nie oplaca a dluzej, no wlasnie znalazlem info ze na jeszcze dluzej to wlasnie te III filary, podobno to jest na 20-30 lat, i calkiem niezle można na tym zarobic.
 

Łukasz789

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2005
Posty
439
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kraków
Ja też mam taki problem , teraz buduje dom ale mam poważny problem co potem na starość? Ciągle myślę jak się zabezpieczyć , w ogóle to na początku byłem chojrak teraz sobie siadłem bo raz o mało się nie zabiłem. Ja doradzcą szczerze nie wierzę i dlatego mój problem jest większy. Ale życzę powodzenia !
 

edward33

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
27
Punkty reakcji
0
znalazlem niedawno portal na necie gdzie mozna sobie obliczyc przyszla emeryture, mowiac szczerze przerazilem sie....portalemerytalny.pl jesli chodzi o doradcow to jednak trzeba im ufac, zawsze mozna tez rozmawiac z kilkoma z jednej firmy, a jesli tobie jeszcze to nie wystarczy to podobno mozna prosic o spotkanie z menagerem.....ja poki co mam zaufanego swojego agenta wiec jemu spokojnie moge powierzyc swoje pieniadze, jesli chcesz moge Ci podac namiary na niego. nie wprowadzi Cie w maliny na pewnoe.
 

Łukasz789

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2005
Posty
439
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kraków
Jeśli można to chętnie, sam na razie nie mam za wiele do inwestowania.Ale mam dwóch kolegów którzy głową się nad tym od kilku miesięcy w co inwestować.
Moja nieufność co do agentów itp. wzięła się z tego że mój ojciec stracił ogromne pieniądze bo doradzał mu to agent , mój dziadek to samo. A jak zawsze pójdę do banku to agenci polecają mi tylko fundusze.
 

edward33

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
27
Punkty reakcji
0
Jeśli można to chętnie, sam na razie nie mam za wiele do inwestowania.Ale mam dwóch kolegów którzy głową się nad tym od kilku miesięcy w co inwestować.
Moja nieufność co do agentów itp. wzięła się z tego że mój ojciec stracił ogromne pieniądze bo doradzał mu to agent , mój dziadek to samo. A jak zawsze pójdę do banku to agenci polecają mi tylko fundusze.


jak tylko znajde na niego namiary to ci podesle, ja juz zdecydowalem wybieram III filar w ING - emerytura premium to sie nazywa, patrzylem jeszcze na inne ale tylko w ing masz tak ze pod koniec dostajesz premie ktora pokrywa w calosci koszty jakie ponosisz, to bardzo uczciwe z ich strony.....
 

albert25

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2008
Posty
18
Punkty reakcji
0
Jeżeli to mają być pieniądze na przyszłość i nie chcesz ich stracić to lokuj je tam gdzie nie masz ryzyka utraty kapitału, te wszystkie fundusze akcje itp to jest dobre dla ludzi którzy mają wolne pieniądze i mogą sobie pozwolić luksus hazardu. Ja odkładam pieniądze na edukacje dzieci i najzwyczajniej wpłacam je na lokatę. Nie mogę sobie pozwolić na ryzyko myślę że podobnie jest u ciebie.
 

edward33

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
27
Punkty reakcji
0
no tak tylko ze ten III filar to raczej dlugoterminowe, wiec tam ryzyka strat nie ma zadnych, bede tam odkladal jakies 20-30 lat to raczej na tym nie strace, ja to traktuje jako zabezpieczenie swojej przyszlosci, wyplate na emeryturze, a inwestycja w nauke dzieci to raczej na 10-15 lat zalezy w jakim wieku je masz oczywiscie.
 

mexicocity

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Każda forma zabezpieczenia na przyszłość jest dobra. Warto zwrócić uwagę na wieloletnie plany inwestycyjno oszczędnościowe w przedziale od 5 do nawet 25 lat, z kapitalizacją zysków oraz np możliwością wypłat co 5 lat bez utraty odsetek. Można rozejrzeć się za lokatą lub jakąś inną formą oszczędzania. Akcje są w promocji. Pole manewru naprawdę jest ogromne i warto się zastanowić.
 

NieMaLekko

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2006
Posty
173
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Miasto
biorą się dzieci?
Szczerze mówiąc, nawet lokata która zrównoważy spadek wartości nabywczej pieniądza jest korzystna. Filary... fajnie tylko po co komu płacić za obsługę od każdej składki? Długoletnie plany inwestycyjne... coca - cola nie planuje z wyprzedzeniem 7 - 13 lat bo ryzyko rośnie lawinowo. Pokaż mi agenta który postawi swoje życie na to, że za 10 lat twoje oszczędności nie wyparują.

Nieruchomości moi drodzy. Weź chociaż mieszkanie na kredyt hipoteczny, wynajmij je niech samo się spłaca np. z małym +. Za jakiś czas masz darmową nieruchomość. Kup ziemie... wartość ziemi nigdy drastycznie nie spada. Kup od chłopa, postaw flachę tu i tam i odrolniaj ;]
 

Kacper1981

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
:eek:k:

Obligacje skarbu państwa są ok.
3 filar inwestuje na giełdzie.
Niestety WIG 20 spadł :/
z 3800
na 2000


:/

Moim zdaniem warto pomysleć o 3 filarze, który de facto inwestuje na giełdzie, a że gieła spadła to, no cóż.... trzeba iść na emeryture jak giełda będzie miała znowu 3800 ;p taka opinia została również opisana na stronie Wszystko o OFE i emeryturze
 
Do góry