Zabawki robione razem z dziećmi - Wasze opinie

noToFrugo

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
Co powiecie na zabawki robione razem z dziećmi? Osobiście uważam, że jest to świetny pomysł, bo można 1. zająć na długo dziecko pracą :D 2. wydaje mi się, że zabawki zrobione przez nich samych sprawiają im dużo więcej frajdy niż kupione, no i bawią się nimi dłużej, a nie rzucają w kąt bo się znudziły. Jakiś czas temu zrobiłam z siostrzeńcem eko kolejkę, wykonaną z pudełek, butelek i zakrętek oraz filcowe zwierzaczki (fotki wrzucam poniżej). Mały był zachwycony, z kolejką w ogóle się nie rozstawał, nawet do przedszkola zabrał, chociaż w domu małe pełen pokój kupnych zabawek. Niestety nie wszyscy zgadzają się z moją opinią - usłyszałam od "znajomych" które nie wiedziały, że ja je wykonywałam z małym, że zabawki są szpetne i jak w ogóle można dać je dziecku do zabawy - toż to chyba wstyd ://
a jaka jest Wasza opinia? Czy nie powinniśmy pokazywać dzieciom, że sami mogą tworzyć swoje małe działa, a nie kupować gotowe? Przecież w domach znajduje się tyle skarbów, z których można stworzyć cuda. Za moich czasów połowę rzeczy robiliśmy samemu - pamiętam biurka do lalek barbi z pudełek od zapałek, domki do lalek z kartonów oklejonych tapetami czy też baseny z misek :) a ile frajdy przy tym było! Jaka jest Wasza opinia - podać gotowe bo takie czasy, czy uczyć dziecko już od małego samowystarczalności?
%C5%BBamcie2.jpg


kolejka1.jpg
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Zawsze tak robiłam i poniekąd robię, chociaż dzieciaki już dorosłe. Fajnie jest z robić z niczego coś.
 

basik1

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
542
Punkty reakcji
26
Uważam, że pacynki są świetne, miałaś gotowy wzór czy sama wymyśliłaś?
Ja swego czasu z tektury i wycinanek zaczęłam robić postacie z bajek z myślą o teatrzyku, sama rysuję kolorowanki i powiem szczerze, że dla mnie samej jest to frajda i gdybym tylko miała tyle czasu, pół dnia mogłabym tak się bawić ;p
 

Master557

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2013
Posty
93
Punkty reakcji
2
Tylko jest taki maly prblem. Zabawki ktore kupujemy w sklepia maja specjalne atesty dopuszczające je do sprzedaży. Robiąc jakieś zabawki szczególnie z małymi dziemi możemy im zrobić krzywdę.
 

noToFrugo

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
Tylko jest taki maly prblem. Zabawki ktore kupujemy w sklepia maja specjalne atesty dopuszczające je do sprzedaży. Robiąc jakieś zabawki szczególnie z małymi dziemi możemy im zrobić krzywdę.
zgadzam się,ale też me przesadzajmy, nie musimy od razu tworzyć jakiś niebezpiecznych zabawek, a i przy samym tworzeniu dziecko nie musi mieć styczności z niebezpiecznymi przedmiotami. Podczas robienia kolejki ja wycinałam a mały oklejał, tak więc kwestia organizacji ;)

Basik1 bardzo dziękuję! :) widziałam kiedyś w internecie pacynki - Dżungla, ale ze nie miałam brązowego filcu do zrobienia lwa i małpki to postanowiłam zrobić wersję polską ;) farmę :p
 
L

Lenska

Guest
Taki kierunek w strone ekologii to fajna sprawa, zabawki z recyklingu. Dzieci na pewno docenią takie wspólne dzieła. Ja też przymierzam się do kupna może jakiegoś domku kartonowego - z Tektoory, ale taki do pomalowania - razem z dziećmi.

Pacynki są suuuper, spróbuję zrobić w wolnym czasie.
 

noToFrugo

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
Lenska napisał:
Taki kierunek w strone ekologii to fajna sprawa, zabawki z recyklingu. Dzieci na pewno docenią takie wspólne dzieła. Ja też przymierzam się do kupna może jakiegoś domku kartonowego - z Tektoory, ale taki do pomalowania - razem z dziećmi.

Pacynki są suuuper, spróbuję zrobić w wolnym czasie.
Lenska polecam! mnóstwo frajdy dla dzieciaków ;)
Znudzeni zimą zrobiliśmy kolejne, tym razem dzikie zwierzęta
%C5%BCamisie+jungla.jpg
 

Fitorka

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2013
Posty
60
Punkty reakcji
1
Pacynki sa superowe!!! Kupujesz jakis specjalny filc? i w ogóle gdzie taki się dostane? w papierniku??
 

noToFrugo

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
Filc kupuję na allegro ( tani bo arkusz 20x30 kosztuje ok 1,50 o grubości 4mm więc mocniejszy), ale też w lokalnych pasmanteriach ( u mnie arkusz 50x30 o grubości 2 mm kosztuje 3 zł). Pierwsze pacynki które tu wrzuciłam "Żamiśki - farma" robione są z grubszego filcu, natmoast "dzikie zwierzęta" z tego 2 mm i przyznam, że w przypadku pacynek lepiej się sprawdza cieńszy filc. U mnie na blogu mała relacja z tworzenia pacynek jakby ktoś był zainteresowany ;)

aha, nie polecam filcu z empiku do robienia tego typu rzeczy (ewentualnie do tworzenia elementów tj. łaty, pyszczki itd), bo są za cienkie i się brzydko układają. Jak coś to służę pomocą :))
 

ula9zas

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2013
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
49
Miasto
centralna Polska
Super te zwierzaczki, tylko niestety potrzeba talentu, żeby coś takiego zrobić, no i oczywiście czasu, którego mi brakuje. Dlatego ja jestem zmuszona kupować zabawki, ale najważniejsze, że znajdę zawsze czas żeby się pobawić z pociechami. :122:
 

erudyta79

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2013
Posty
53
Punkty reakcji
0
bardzo fajne rzeczy! my robimy budynki i roboty z kartonów. zdjęć nie mam, ale jak się je pomaluje, oklei papierem to wyglądają naprawdę fajnie i sporo z tym zabawy :)
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
To jest super pomysł. Jeszcze lepesze są zabawki robione z rzeczy z recyklingu :).
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Jestem jak najbardziej ZA :D Uwielbiam coś robić i patrzeć jak powstaje "coś z niczego" ;) Gorzej jak dziecko tego nie polubi... Np. bratanica męża jest takim przypadkiem - została zaangażowana do zrobienia łańcucha na choinkę w tamte święta, skleiła 2 kółka i jej się znudziło :p

Aaa... Świetne te pacynki! Komentarza od znajomych jaki usłyszałaś może nie skomentuję... Nie znają się :)
 

ula9zas

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2013
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
49
Miasto
centralna Polska
Słuchajcie, jak wyżej wspomniałam nie mam talentu i czasu, ażeby samemu robić zabawki, dlatego proszę o radę co kupić na urodziny chrześnicy, ma dziewięć lat. Wiem, że marzy o zabawce interaktywnej Furby. Co o niej wiecie?
 

lomi2

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
ula9zas napisał:
Słuchajcie, jak wyżej wspomniałam nie mam talentu i czasu, ażeby samemu robić zabawki, dlatego proszę o radę co kupić na urodziny chrześnicy, ma dziewięć lat. Wiem, że marzy o zabawce interaktywnej Furby. Co o niej wiecie?
Furby to interaktywna zabawka. Reaguje na nasz glos, dotyk, muzyke. Wymaga opieki jak male zwierzatko-przynajmniej tak Furbiego traktuje moja corka.
 

EKOHOLIK

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
Zabawki robione razem z dziećmi to najlepszy sposób na nudę. Świetna zabawa dla dzieci i rodziców. Najlepiej żeby były jeszcze bezpieczne i ekologiczne. Jeśli nie mamy pomysłu na taką zabawkę warto kupić gotową którą trzeba zszyć np ekomiś lub kartonowe zabawki które trzeba samemu złożyć a w odpowiedniej kolejności opowiadają nam cudowną bajkę z morałem. Takie cuda w internecie np. na
 
D

Dobrawa

Guest
Mój synek jak był mały wolał wszelkie rzeczy rozmontować niż tworzyć nowe. Jedynie w grudniu na choinkę często coś robiliśmy. Czasami zdarzały się nam lalki ze skarpetek :)
 
Do góry