Z czego chcielibyście postrzelać w Polsce?

nutria

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2013
Posty
107
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Słupsk
Papiernik napisał:
dobre - ale nie wiem czy łuki jeszcze ktoś sprzedaje - no chyba że własna konstrukcja :)
Zanim napiszesz, że nie sprzedają łuków sprawdź chociaż w internecie.

nie napisałam że nie sprzedają tylko że tego nie wiem - czytanie ze zrozumieniem się kłania
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
samoyed napisał:
Poszukałem i znalazłem, od 60zł do 500zł łuki można dostać i bez pozwolenia. Prawie jak jakiś ninja można być.
Droższe też są, ale to łuki raczej dla profesjonalistów. Na łuk nie potrzebujesz w ogóle pozwolenia. Ninja raczej nie strzelali z łuków.Posługiwali się mieczami.
samoyed napisał:
Ale dalej mnie ciekawi kwestia łuku, czy np. gdyby zostać myśliwym to by można z łukiem chodzić i na zające polować.
Strzelenie w biegu czy też do ruchomego celu wymaga ogromnej precyzji i dużej praktyki. Nie jest to takie łatwe jak w filmie. Z mocniejszego łuku na pewno da się zabić królika. Ale na pewno nie na początku praktyki łuczniczej.
samoyed napisał:
Brzmi całkiem ciekawie, znaczy się taka giwera jak w piratach z karaibów. Niewiem tylko czy ktoś by przed tym uciekał czy by atakował żeby ukraść
W obecnych czasach to raczej już tylko repliki, które też nie należą do najtańszych.

nutria napisał:
nie napisałam że nie sprzedają tylko że tego nie wiem - czytanie ze zrozumieniem się kłania
Idąc tym tropem kłania się obsługa internetu i umiejętność korzystania z przeglądarki internetowej.
 

nutria

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2013
Posty
107
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Słupsk
Papiernik - po to waśnie między innymi śledzi się fora - żeby zadawać pytania i szukać odpowiedzi, agresja i ataki na innych nie potrzebne.

A wracając do tematu to kupując termos na militaria.pl właśnie te łuki wpadły mi w oko - całkiem spory wybór
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
Od tak oczywistych pytań forum nie jest. Nie jest to żaden akt agresji tylko próba nakłonienia do używania wyszukiwarki.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Papiernik napisał:
Droższe też są, ale to łuki raczej dla profesjonalistów. Na łuk nie potrzebujesz w ogóle pozwolenia. Ninja raczej nie strzelali z łuków.Posługiwali się mieczami.
Że pozwolenia nie potrzeba to napisałem sam, zatrzymałem się na 500 bo droższe mi zdecydowanie nie potrzebne. A co do Ninja to posługiwali się bardzo różnorodną bronią w zależności od tego kogo chcieli unieszkodliwić.



Papiernik napisał:
Strzelenie w biegu czy też do ruchomego celu wymaga ogromnej precyzji i dużej praktyki. Nie jest to takie łatwe jak w filmie. Z mocniejszego łuku na pewno da się zabić królika. Ale na pewno nie na początku praktyki łuczniczej.
Nie sądzę żeby strzelanie w biegu z łuku w ogóle było możliwe, a co do precyzji to tak jak z każdym innym sprzętem który stzrela, praktyka czyni mistrza.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Teraz już pozostaje leśniczych namówić żeby strzelali z łuków do zajęcyi i będzie jak w XV wieku.
 

Carbid

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2015
Posty
46
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
Nie sądzę żeby strzelanie w biegu z łuku w ogóle było możliwe, a co do precyzji to tak jak z każdym innym sprzętem który stzrela, praktyka czyni mistrza.
Wystarczy na legolasa popatrzeć skacze biega i strzela z luku wystarczy praktykować
samoyed napisał:
Teraz już pozostaje leśniczych namówić żeby strzelali z łuków do zajęcyi i będzie jak w XV wieku.
zamiast lesniczych namawiac to lepiej zacząć praktykować.
czechu napisał:
tez strzelali, i samurajowie tez
Trzymając się histori to przecież różne brac a rycerskie odtwarzają bitwy historyczne i nawet turnieje organizuja , w tym lucznicze.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Carbid napisał:
Wystarczy na legolasa popatrzeć skacze biega i strzela z luku wystarczy praktykować
Nie każdy ma tyle czasu żeby cale dnie i noce z łukiem biegać. To raczej weekendowe hobby będzie.
Carbid napisał:
zamiast lesniczych namawiac to lepiej zacząć praktykować.
Niby lepiej ale nie każdy ma czas i warunki żeby spokojnie strzelac z łuku to nie jest sport do trenowania w parku.
Carbid napisał:
Trzymając się histori to przecież różne brac a rycerskie odtwarzają bitwy historyczne i nawet turnieje organizuja , w tym lucznicze.
To fakt i to tez jest bardzo fajne Hobby, można pzrebrania robić jakiś gadzet typu żemyk z krzesiwem w środku i do tego luk bądz proca
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
ten facet, który upolował Lwa w Zimbabwe, zrobił to jakimś nowoczesnym i wypasionym łukiem, coś takiego mi się marzy.
nie w Afryce i nie do zwierząt, ale taki luk.
 

North

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2015
Posty
52
Punkty reakcji
0
golgi napisał:
ten facet, który upolował Lwa w Zimbabwe, zrobił to jakimś nowoczesnym i wypasionym łukiem, coś takiego mi się marzy.
nie w Afryce i nie do zwierząt, ale taki luk.
tego faceta, to powinni potraktować dokładnie tym samym łukiem , z którego on lwa zabił.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
golgi napisał:
ten facet, który upolował Lwa w Zimbabwe, zrobił to jakimś nowoczesnym i wypasionym łukiem, coś takiego mi się marzy.
nie w Afryce i nie do zwierząt, ale taki luk.
To zapewne był łuk bloczkowy, bardzo duża siła wystrzału i przy tym mała siła potrzebna do naciągnięcia cięciwy



North napisał:
tego faceta, to powinni potraktować dokładnie tym samym łukiem , z którego on lwa zabił.
Co do gościa też się zgadzam lwów jest mało a ludzi za dużo. Powinien być celem przybitym do drzewa ten koleś.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Szkoda zwierzaka. Po co strzelać do żywych istot, jak równie dobrze można sobie postrzelać do obojętnie czego innego. Chociażby do kartki przywieszonej na drzewie. Bohater za piątkę, gdyby nie miał łuku i zobaczył lwa, to by miał pełne gacie, a lew przynajmniej porządny obiad.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Zabić lwa z łuku? Trzeba mieć jaja. Tylko po co to robić?
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
samoyed napisał:
ten facet, który upolował Lwa w Zimbabwe, zrobił to jakimś nowoczesnym i wypasionym łukiem, coś takiego mi się marzy.
nie w Afryce i nie do zwierząt, ale taki luk.
To zapewne był łuk bloczkowy, bardzo duża siła wystrzału i przy tym mała siła potrzebna do naciągnięcia cięciwy



North napisał:
tego faceta, to powinni potraktować dokładnie tym samym łukiem , z którego on lwa zabił.
Co do gościa też się zgadzam lwów jest mało a ludzi za dużo. Powinien być celem przybitym do drzewa ten koleś.
to nie był bloczkowy tylko sportowy- olimpijski. niesamowita moc i celność, nie do osiągnięcia w lukach do 1000 a nawet 2000 zł.

D_K napisał:
Zabić lwa z łuku? Trzeba mieć jaja. Tylko po co to robić?
kiedyś tylko tak poloali i się nie zastanawiali nad sensem. jest to jakiś wyzszy szczebel wtajemniczenia- takie polowania, ale moim zdaniem lepiej pozostać przy sporcie.
 

North

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2015
Posty
52
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
To zapewne był łuk bloczkowy, bardzo duża siła wystrzału i przy tym mała siła potrzebna do naciągnięcia cięciwy



tego faceta, to powinni potraktować dokładnie tym samym łukiem , z którego on lwa zabił.
Co do gościa też się zgadzam lwów jest mało a ludzi za dużo. Powinien być celem przybitym do drzewa ten koleś.
to nie był bloczkowy tylko sportowy- olimpijski. niesamowita moc i celność, nie do osiągnięcia w lukach do 1000 a nawet 2000 zł


niezależnie od tego jaki to był łuk, gościa powinni zastrzelić i to najlepiej nie z takiego wypasionego,a z najzwykleszego, żeby potrzebował z 10 strzałów i cierpiał po drodze zanim by zszedłz tego świata. Albo lwom go rzucić.
Łicznictwo fajny sport, ale niestety nie każdy rozumie, co to sport.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
North napisał:
Łicznictwo fajny sport, ale niestety nie każdy rozumie, co to sport.
Problem w tym że jak się komus znudzi stzrelanie do tarcz to szuka celu ruchomego, i tak obrywaja psy i inne ruchome cele.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
North napisał:
to nie był bloczkowy tylko sportowy- olimpijski. niesamowita moc i celność, nie do osiągnięcia w lukach do 1000 a nawet 2000 zł
skad ta pewnosc ?
sportowy-olimpijski luk a luk mysliwski to raczej inne kategorie
 

North

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2015
Posty
52
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
Łicznictwo fajny sport, ale niestety nie każdy rozumie, co to sport.
Problem w tym że jak się komus znudzi stzrelanie do tarcz to szuka celu ruchomego, i tak obrywaja psy i inne ruchome cele.
niestety to fakt, najgorsze jest to, że bardzo wielu pseudo pasjonatom tego sportu nudzi się to bardzo szybko i wtedy tak, jak piszesz wiele niewinnych istot staje się żywą tarczą
 
Do góry