Yamaha dt50mx problemik pomocy!

kostek10

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2005
Posty
5
Punkty reakcji
0
Mianowicie zakupielm yamhe dt50mx jakis miesiac temu.Gosc od ktorego kupywalem powiedzial ze jest przerobiona na 70cm i dodal mi cylinder stary ,ale jeszcze dobry 50cm.Po dwoch tygodniach padl mi tlok i porysowal cylinder okazlo sie ze to byl cylinder 50cm az 12 razy szlifowany takze pojemnosc byla troszke wieksza bo nominal tloka jest 40cm a bylo 43cm.Postanowilem kupic tlok do tamtego starego cylindra co mi gosc dolozyl i to byl chyba 3szlif.Niby wszystko jest teraz oki motorek pali ladnie i cyka ale jedzie tylko 50km/h a wczesniej na starym cylindrze jechal 65-70km/h.Ciekawi mnie jaka moze byc tego przyczyna,poniewaz jak kupowalem motorek to gosc mi powiedzial ze jest odblokowany w gazniku w dyfuzorze,ale zastanawiem sie czy gdzies jeszcze nia ma blokad.Motorkowi teraz wlalem jeszcze troche wiecej oleju do paliwa poniewaz mam odlonczone samoczynne miesznaie oleju takze miszanka jest troche bogatsza w olej.Zrobilem tak z mysla zeby sie dotarl ale spokojnie przepala nie wiem jaka jest przyczyna czemu tak wolno jedzie z miejsca ma jeszcze wiecej sily niz przedtem a jedzie wolniej.Powiedzcice mi gdzie ten motorek moze miec jakies blokady lub jak moze byc tego wszystkiego przyczyna.Wielkie dzieki za odpowiedzi
 

Panczo

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2007
Posty
27
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Dobiesław
Prosta sprawa, był 70cm3 a teraz jest 50cm3, wieksza pojemność wieksza moc, wieksza moc, wiekszy moment, wiekszy moment wieksza predkość.
Szacunek :papa:
 
S

Silvesters

Guest
Gratuluje jezeli motorek masz na dotarciu i sprawdzasz ile jedzie na max, dotarcie to jest takie cos ze nie wyciskasz wszystkiego tylko jezdzisz jakis czas spokojnie zeby sie wszystko dopasowalo... Zgadzam sie z poprzednikiem, masz mniejsza moc i wolniej jedzie... Ale jest sposób zeby uzyskac wypasioną moc, trzeba dołozyc na tłok jeszcze jeden pierscien, i splanowac głowice, fachowiec zrobi ci to za 50 zł, a efekt niesamowity:D Przykład to simson skuter, po takim tuningu, jadac spokojnie na dwójce, potrafi wejsc na kolo (zrobic deba) takze pełny szacunek dla tuningu:) Polecam
 

vlad195

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2006
Posty
62
Punkty reakcji
0
a tłok dobrą stroną założyłeś strzałką do wydechu?? ( tłok był nowy ??) gdzie go kupiłes dobry ci dobrali wogóle ?? sam moto składałeś ?? taka 50ccm na oryginalnym powinna leciec 65-70 km/h a jak załozyłes ten 50ccm to wyregulowałeś gaźnik ?? jest dużo możliwosci dlaczergo leci teraz tylko 50 km/h [swoją drogą to kole cie w hu** zrobil z tym garkiem] mój brachoo zajmuje sie motorami 50 - 125 ccm jak chcesz podam ci jego gg napisz do mnie na email schmergiel@wp.pl pogadasz sobie z nim i ci wytłumaczy co i jak pozdrówka

Może tłok do hu** kupiłeś mieżyleś srednice gara przed zakupem ?? robiłeś szlif ?? czy nie ?? jak nierobiłeś szlifu tłoku nie3eba docierac chwile pochodzi i ok

daj znac mysle że sie ten problem się rozwiąże i moto będzie dobrze latało
 
Do góry