XV OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL MUZYKI TANECZNEJ OSTRÓDA 2010!

Dołączył
23 Lipiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
plakat.jpg

Już od 15 lat spotykamy się corocznie na największym Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie. Z okazji 15-lecia przygotowaliśmy kilka niespodzianek dla wszystkich fanów tego nurtu muzyki.
Gwiazdą wieczoru będzie jedyny i niepowtarzalny Haddaway znany wszystkim z takich przebojów jak: What is love, Live, Rock my hart, I miss you.

Występy Gwiazdy poprzedzi doroczny konkurs, w którym wezmą udział czołowe gwiazd muzyki dyskotekowej. W tym takie tuzy jak: Boys, Classic, Akcent, Toples, Top One, Fokus czy Axel.

Festiwal Muzyki Tanecznej w Ostródzie to jedna z największych imprez festiwalowych w Polsce, o ustalonej renomie nie tylko w kraju, ale także poza granicami. Jest jedyną imprezą, która gromadzi tysiące fanów muzyki tanecznej.

Od kilku lat wydarzeniem festiwalu są występy największych gwiazd europejskiej muzyki dyskotekowej. W poprzednich edycjach zagrali: Boney M, Bad Boys Blue, Thomas Anders z ModernTalking i Savage. W tym roku pojawi się największa gwiazda lat 90-tych. Europę podbił 1993 roku przebojem „What is love". Naprawdę nazywa się Alexander Nestor Haddaway, ma 45 lat, urodził się w Port of Spain na Trynidadzie. Występ artysty w Ostródzie będzie jedynym jego koncertem w tym roku w naszym kraju.


Polska Muzyka Taneczna , która wciąż gromadzi tysiące fanów , pojawiła się pod koniec lat osiemdziesiątych jako muzyka chodnikowa, nawiązująca do muzyki granej na weselach i zabawach ludowych, często nawiązująca do motywów ludowych i podwórkowych. Powoli zaczyna wypełniać rynkowa niszę po muzyce pop, która zamilkła w latach stanu wojennego. Z biegiem czasu ewoluowała w kierunku muzyki dyskotekowej. W połowie lat dziewięćdziesiątych określona , na wzór italo disco, mianem disco polo zaczęła przeżywać swój boom. Płyty i kasety czołowych zespołów nurtu ( Milano, Bayer Full, Akcent, Boys, Top One ) osiągały milionowe nakłady.

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych popularność gatunku zaczęła maleć, zwłaszcza kiedy z ramówek czołowych stacji telewizyjnych zniknęły programy promujące disco polo. Wierni fani pozostali jednak wierni. Jeździli na koncerty, kupowali ukazujące się nadal płyty, spotykali się w fanklubach i raz w roku na festiwalu w Ostródzie.

Okres nieobecności w mediach zaowocował większą profesjonalizacją nurtu, krystalizacją najlepszych wykonawców, przyciągnięciem nowych , zdolnych debiutantów. Zmieniło się też brzmienie zespołów , plasując się w nurcie, światowej muzyki tanecznej i dance. Zaowocowało to programy renesansem tej muzyki.

Dzięki rozwojowi Internetu, nowych kanałów radiowych i telewizyjnych, nowych klubów i dyskotek muzyka taneczna zaczęła zyskiwać nowych fanów, także z młodego pokolenia, dla których pozamuzyczne konteksty tej muzyki przestały być istotne. A w samej muzyce dostrzegają radość bezproblemowej zabawy.

Przed dwoma laty muzyka taneczna zaczęły pojawiać się w mediach. Stałe audycje i programy mają w swych ramówkach: iTV, TV Silesia, Radio Lublin. Powstają też rozgłośnie internetowe, grające polską muzykę taneczną.
W tym roku uczestnicy koncertu i widzowie telewizji iTV będą mogli zdecydować o laureacie Nagrody Publiczności poprzez głosowanie sms.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!​
 
Do góry