X Japan

eloooo

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
44
Punkty reakcji
2
X japan - dla mnie zespół legenda. 2 znajomych mimo wielu przeciwności, założyło jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych zespołów w Azji - X japan. Po mimo rozpadu w 1996 roku oraz powieszeniu się przez gitarzyste tego zespolu Hidego(notabene ikone Xa) po prawie 11 latach chłopaki znów wrocili na scene. Najlepsze kwalki:

X
Rusty Nail
Crucify my love
Kurenai
Art of life.

Wrzucam tez linka do ich ostatniego wystepu - warto, na prawde warto poogladac (już bez Hidego, który jest obecny dzięki Video, ale takze jest wymieniany czesto jako członek zespolu, jak np na poczatku koncertu lub w trakcie utworu X - co wzbudza moj ogromny szacunek, gdyz od jego smierci minelo 11 lat)

X
http://www.youtube.com/watch?v=OqbJH7f52IE
 

Rzabcia

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2008
Posty
147
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Japan :)
Zdecydowanie zespół-legenda. Powinno się ich znać, jeśli się jest fanem japońskich brzmień, bez dwóch zdań. Dość trudno jest słuchać jmusic i nie usłyszeć o nich :) W sumie wolę solowe dokonania hide, ale X też daje radę. Mają świetne balladki, a ja zawsze ceniłam to u zespołów.
Tak z ciekawostek: SUGIZO wystąpi niedługo w Polsce razem z zespołem Juno Reactor (bardziej elektroniczne rytmy, ale szczegół, najważniejsze, że on będzie :)).
 
Do góry