Wzrost

Quirel

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2007
Posty
335
Punkty reakcji
10
Miałeś już skok wzrostu?
Jeśli tak, podrośniesz jeszcze kilka cm ale w cuda (175 cm) bym nie wierzył, jeśli jednak go nie miałeś to kto wie :)
Ja skok wzrostu miałem dopiero w wieku 16 lat, byłem jedną z najniższych osób w klasie (wszyscy po skoku, ja dalej nic) ale jak się wyciągnąłem w górę to doszedłem do 193 cm.
 
L

ldreamer

Guest
188 cm i 19 lat :)
188 cm i 16 lat :D

ktoś podpowiadał żeby uprawiać sport.
Najbardziej radzę siatkówkę bo dzięki niej urosłem. Tam się ma wyskok przy ataku i ćwiczy sie też kolana, więc na bank kilka cm urośniesz :)
dużo skoków ;)

pozdro, majster
 

@Discussman

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2009
Posty
17
Punkty reakcji
0
Ha, mógłbym powiedzieć witaj w klubie, ale czy napewno :) ?
Ja (jak już gdzieś napisałem) mam 'trochę więcej' wiosen na liczniku, bo 31 i niestety (ja przynajmniej tak to oceniam) tylko 165 cm wzrostu.
Nie wiem, w czym należy upatrywać przyczyny - w sumie oboje rodzice niezbyt wysocy - tata 174 mama 160, ale za to młodszy brat ma 180 więc skądś ten wzrost musiał się wziąść (może to kwestia tego, że on 'poszedł w stryja' który to też ma ok.180 cm). Tak więc skoro jeden z nas jest wysoki to nie jest do końca kwestia dziedziczna :) [ chyba, że ja poszedłem w inną, niższą częśc rodziny ]. Teraz to już nie (zresztą i tak jest chyba za późno, by cokolwiek z tym zrobić), ale jeszcze parę/naście lat temu temat niezbyt wysokiego, jak na mężczyzne (oraz w stosunku do rówieśników) i związane z tym złe samopoczucie psychiczne spędzało mi niemal sen z powiek. Szukałem różnych rozwiązań - czytałem o jakichś hormonach, które podobno miały skutkować, ale przerażony ryzykiem posiadania damskiego biustu [jakkolwiek piękny biuścik to wspaniała sprawa :D ale nie dla mężczyzny] i innymi 'wypadkami' po kuracji hormonalnej (które choć nie muszą to ponoć mogą się zdarzyć) nie zdecydowałem się na takie ryzyko :) Potem z innego źródła dowiedzialem się o jakimś wyciąganiu kończyn (Metoda Ilizarowa to się bodaj nazywa) - oczywiście naczytałem się, że to bolesna sprawa (wszak kości przy rozciąganiu bolą, a to ponoć zabieg długotrwały, bo rozciąga się stopniowo, po kawałku, aż się kość rozrośnie), a dodatkowo - co przeważyło szalę - że taki zabieg dotyczy tylko ludzi, którzy są jeszcze w fazie wzrostu (a mnie to już dawno nie obejmuje). Cuż... przyjdzie chyba się z tym pogodzić, że koszykarz ze mnie nie będzie :) Nie to by mi się od razu marzyło jakieś 2 metry, ale jakieś 180 cm (a 170 przynajmniej) by się przydało. No, ale skoro cudów się nie da się wymyślić to przecież eksperymentował na własnym zdrowiu nie będę :) A pomyśleć, że pod koniec podstawówki byłem jedną z wyższych osób w klasie... :D
 

saviola_13

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
637
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Krk
188 cm i 16 lat :D

ktoś podpowiadał żeby uprawiać sport.
Najbardziej radzę siatkówkę bo dzięki niej urosłem. Tam się ma wyskok przy ataku i ćwiczy sie też kolana, więc na bank kilka cm urośniesz :)
dużo skoków ;)

pozdro, majster

przecież to brednie... nie rośniesz przez samo granie w siatkówke, co najwyżej mozesz jakis milimetr maleć...ale prawdą jest to że wysiłek fizyczny wspomaga prace przysadki mozgowej i wydzielania sie hormonow wzrostu. jednakże tu też decydującą role ma genetyka i indywidualne uwarunkowania...więc albo bozia da albo nie. tyle ;)
 

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
Mama też mi tak mówiła
7.gif


Bez jaj, to jak się odżywiasz nie ma wpływu na to ile urośniesz...
 

Warnesis

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2008
Posty
151
Punkty reakcji
1
Miasto
Bielawa
Ej ludzie, z góry mówię że nie interesuję się biologia, anatomią itp. Mam pytanko:
Czy jeśli mam 16 lat, 175cm, nie rosłem przez ostatnie dodajże 1,5 roku lub dłużej, mogło by się zdarzyć tak że podrosnę? Eee może głupio to brzmi ale czy będę po prostu wyższy?
Gdzieś czytałem, czy słyszałem że im większa stopa tym wyższym się jest (lub coś jakoś tak) u paru kolegów to zauważyłem, a jedyną osobą z dużą syrą(46) a stosunkowo małym wzrostem-jestem ja
 

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
G*wno prawda z tą stopą... Młody jesteś, powinieneś jeszcze urosnąć. Jak w rodzinie ze wzrostem?
 

sound_wave

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2009
Posty
418
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
NS
Ej ludzie, z góry mówię że nie interesuję się biologia, anatomią itp. Mam pytanko:
Czy jeśli mam 16 lat, 175cm, nie rosłem przez ostatnie dodajże 1,5 roku lub dłużej, mogło by się zdarzyć tak że podrosnę? Eee może głupio to brzmi ale czy będę po prostu wyższy?
Gdzieś czytałem, czy słyszałem że im większa stopa tym wyższym się jest (lub coś jakoś tak) u paru kolegów to zauważyłem, a jedyną osobą z dużą syrą(46) a stosunkowo małym wzrostem-jestem ja


ahaha z tą stopą to może znaczyć tylko że masz wielką "pałe" xD


A co do autora postu, wątpię żebyś urósł. Przeważnie nie jest się wyższym niż najwyższy z rodziców

Chociaż ja mam 180 cm a mój starszy ma 177 więc może masz jakieś szanse. Ale nie przejmuj się, bycie małym ma także plusy, przynajmniej nie musisz sobie szyć ubrania na zamówienie, tak jak bardzo wysokie osoby.
 

Warnesis

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2008
Posty
151
Punkty reakcji
1
Miasto
Bielawa
Stary 190cm czy coś takiego, starsza ok. 160, trochę irytuje mnie to że brat o 2 lata młodszy ma 185cm...
 

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
Myślę, że masz szanse urosnąć... Ale wróżką nie jestem :p

Brat 14lat i 185czm wzrostu :mruga: Bydle...
 

Warnesis

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2008
Posty
151
Punkty reakcji
1
Miasto
Bielawa
Wiem, od 5 roku mojego życia jest wyższy i ogólnie większy ode mnie, teraz to coś koło 100 waży...
Jeszcze ta jego fryzura dodaje mu ze 5 cm :D
 

Gandi99

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
31
ja osobiście chodzę teraz do 1 technikum i mam ok 173-176cm wzrostu a gdzieś do polowy 2 kl gim byłem ciągle najmniejszy w klasie. nie przekraczałem 160, to było okropne. więc pojechałem z mamą do lekarza i dowiedzieliśmy sie że można podać hormony wzrostu ale one są dosyć drogie. ale i tak lekarz stanowczo odradzał bo podobno byłem jeszcze za młody i mogę jeszcze naturalnie urosnąć, i stało się :) i teraz cały czas rosnę mimo że mama sięga mi teraz do ramion ale tata ok 190 wzrostu albo troszke wiecej hehe;]
 

sebo92

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Witamina A jest odpowiedzialna za prawidłowy wzrost człowieka, ale to nie znaczy że jeśli będziesz ją brał to urośniesz
do 170cm dociągniesz a dalej to raczej kwestia genetyki :) ja np. mam 16 lat i 174cm też bym chciał jeszcze trochę
podrosnąć ale niestety to ode mnie nie zależy :(
 

RzeznikUnitra

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2009
Posty
79
Punkty reakcji
0
Do autora tematu. Mam tyle samo wzrostu :D Tak jak Ty czytałem wiele tematów i szukałem jakiegoś sposobu na wzrost, niestety... Nic. Byłem u endokrynologa i już nie urosnę, gdyż kości długie zatrzymały swój wzrost. Przez całe dzieciństwo rosłem średnio 5cm na rok, potem pomiędzy 12 a 13 rokiem życia urosłem chyba 15cm czy 17cm :D Pomiędzy 13 a 14 rokiem 6cm i się skończyło :( No cóż, nie ma co się łamać, ja cały czas próbuje zaakceptować swój wzrost, ale... Kijnia no :bag: :p
 

Wiluu

skoorviel
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
1 318
Punkty reakcji
27
Wiek
34
Przeważnie nie jest się wyższym niż najwyższy z rodziców
Ojciec cos 180cm, matka cos ponad 160cm. A ja? 203 cm.
Jaki z tego morał? ze to :cenzura: prawda. :D
 
Do góry