wziąć faceta na dziecko

Zielony Feniks

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2011
Posty
121
Punkty reakcji
2
Miałam raz taką głupią myśl, kiedy jedna głupia rzecz prawie przekreśliła cały związek, że kogoś takiego chciałabym zatrzymać przy sobie nawet siłą... Że zrobiłabym aż do przesady wszystko, żebyśmy się nigdy nie rozstali.

Ale to głupie i szybko się otrząsnęłam z takich rozważań. Nie ma nawet gwarancji, że ktoś będzie wolał ślub od alimentów. A założenie rodziny pod przymusem pewnie skończyłoby się drugim życiem, panienkami na boku i tak dalej. Bo do tej rodziny wcale nie czułby się przywiązany. Naprawdę wolałabym ślub z miłości i wspólną decyzję o dziecku. Nie warto robić z siebie desperatki.

Przecież dziecko ma być owocem miłości, a nie jej korzeniami... Po co ryzyko, igranie z własnym życiem? Dla jednego faceta, który jeśli kocha to się zwiąże a jeśli nie, to nie jest wart nawet złamania paznokcia a co dopiero sprowadzenia na świat wspólnego dziecka...
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Ciężko to w sumie nawet komentować. Kobiety z premedytacją wrabiające faceta w dziecko powinny być eliminowane ze społeczeństwa. Dla mnie to jest taka kobieca wersja gwałciciela - robią coś wbrew woli drugiej osoby.

Z taką desperatką na pewno bym się nie ożenił - wolałbym już płacić alimenty. Więc nigdzie nie jest powiedziane, że dziecko w drodze = automatyczny ślub. Wszystko zależy od relacji.

Zresztą, to jest w ogóle przykre myślenie. Nawet jeśli facet ożeni się z wami z odpowiedzialności to prędzej czy później znajdzie się kobieta, która się nim zainteresuje i on bez oporów będzie zdradzał taką "przyszywaną" żonę, z którą tak naprawdę ożenił się wbrew woli.
 

Słoneczna123

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2011
Posty
116
Punkty reakcji
0
Dokładnie tak.
Poza tym jakoś nie wyobrażam sobie zycia w związku, w którym oboje mają świadomość że jest to tylko z obowiązku. Nawet ta kobieta która w ten sposób "złapie" faceta ma świadomość, że to nie jest prawdziwe uczucie. Bez sensu
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
swoją drogą przeskoczyć level związku i od sex-friendów przejść odrazu do małżonków :eek:k:

najgorzej na tym wyjdzie dziecko jako narzędzie manipulacji, gierek.. mi by było wstyd takie rzeczy robić komuś na kim mi zależy. Jak mu nie zależy to d..pą ani dzieckiem go nie zatrzymasz.

po za tym, tak jak ktos wczesniej wspomniał to że zaciażysz nie oznacza że weźmiesz ślub, a nawet jeśli to że coś z tego w ogole będzie skoro od początku było tylko czymś przelotnym.
 

Berney-Toys

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
Po pierwsze nie trzeba brać ślubu gdy się ma dziecko, a używanie dziecka do gierek jest niemoralne. Przecież każdy powinien mieć wybór czy chce z kimś być czy nie
 

madzior0707

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2011
Posty
10
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Myślę że złapać faceta na dziecko to kiepski pomysł. Postawmy się jako kobiety w sytuacji faceta który zostaje ojcem nie z własnej woli ale poprzez intryge? Nie sądzę aby ktrakolwiek z nas była z tego faktu zadowolona, poza tym dziecko to decyzja na całe życie i nie może być traktowane jako towar, narzędzie cudzej intrygi. Przede wszystkim dziecko to świadoma decyzja podejmowana przez obojga kochajacych się ludzi więc stanowczo odradzam tego typu praktyk gdyż konsekwencje tego mogą być inne niż przez nas oczekiwane.
 

rws

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2010
Posty
278
Punkty reakcji
27
Ciężko to w sumie nawet komentować. Kobiety z premedytacją wrabiające faceta w dziecko powinny być eliminowane ze społeczeństwa. Dla mnie to jest taka kobieca wersja gwałciciela - robią coś wbrew woli drugiej osoby.

Bez przesady ;) Dziecko to nie jest jakiś armagedon, same dawanie życia jest piękne.

Sensoryczna dawaj bierz go na dziecko nawet jak nie wyjdzie to zwiążesz się z nim na cale życie ;)

No i z niżem demograficznym powalczysz ;)

Jak dla mnie to przesadzacie z tym umoralnianiem.
 

madzior0707

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2011
Posty
10
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Sensoryczna dawaj bierz go na dziecko nawet jak nie wyjdzie to zwiążesz się z nim na cale życie ;)

Problem w tym że dziecko nie gwarantuje związku na całe życie, wrecz przeciwnie przez taką decyzję można przekreślić nie tylko własne zycie ale także życie dziecka,które będzie żylo w niepełnej rodzinie.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Nie rozpisując się to typowa wpadka.

Wg mnie należy się najpierw dobrze poznać, przynajmniej rok dobrej znajomości i jakieś pół roku zaręczenia. Jeśli się wszystko dobrze układa to wtedy można ślub brać. Przy zaistniałej wpadce to nie należy się dzieckiem posługiwać, lepiej brać ślub po urodzeniu dziecka. Ślub z panną w ciąży ... to jest posługiwanie się dzieckiem, działanie pod wpływem chwili, brak rozsądku.
Trzeba pamiętać że facet z którym idzie się do łóżka może okazać się po ślubie pijakiem lub/i pracoholikiem który przestaje interesować się żoną, a nawet dzieckiem.
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
A propo brania ślubu z powodu dziecka... Dzisiaj to już żaden przymus. Będąc na naukach przedmałżeńskich byłam nieco zaskoczona kiedy nawet ksiądz poruszył ten temat mówiąc, że w takiej sytuacji nie należy brać ślubu i ja się z tym zgadzam. To powinna być przemyślana decyzja! Tak na marginesie na nauki chodziły dwie dziewczyny w widocznej, zaawansowanej ciąży...

Słyszeliście może (bo mi się gdzieś obiło o uszy), że ma być zakaz udzielania ślubu kościelnego w takich sytuacjach?
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
a jak oni rozpoznaja, że dana para wziela slub bez wzgledu na to czy jest dziecko czy nie, a kobieta jest w ciazy, a tymi co wzieli slub typowo z powodu brzucha? przeciez nie powiedzą tego ksiedzu.

co ksieza nie beda dawac kobietem w ciazy slubu bo do slubu maja tylko czyste pary przystepowac ?:lol:
to ich portfele znacznie schudną...
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Przecież u niektórych księży proboszczów para nie dostanie małżeństwa jeśli mieszkali ze sobą jakiś czas... razem, niezależnie czy mają dziecko czy też nie.

Co więcej są i tacy księża którzy nie odprawią pogrzebu ponieważ zmarły który należał do parafii nie chodził do kościoła.

I to nie jest ironia, takie są fakty.
Ich portfele nie schudną, nie widziałaś jeszcze cennika za usługi księdza. A seminaria? biorą kilkakrotni więcej kasy niż kilka lat temu, oczywiście ściągają od księży, parafian i interesantów.
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Branie faceta na dziecko to wielka niedojrzałość i nieodpowiedzialność. Także egoizm, bo wtedy myślimy tylko o sobie, swoim zadowoleniu, a dziecko i uczucia partnera w związku z tym mamy gdzieś. Dojrzali ludzie po prostu tak nie robią, nawet jeśli bardzo kochają partnera i nie chca jego stracić w żadnym wypadku.
Jeżeli ktoś chce od nas odejść, to trudno, i tak by się to stało, prędzej czy później. Może wziąłby ślub ze względu na dziecko, kto wie, ale czy byłoby to szczęśliwe małżeństwo ? Nie. Takie rozwiązanie ma same minusy.
Dojrzali ludzie zanim coś zrobia to myśla wszystko za i przeciw i nie zrobią takiej głupoty.
 
Do góry