Wytłumaczenie cudu

Leyla

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2007
Posty
258
Punkty reakcji
0
Poruszyłaś zbyt wiele kwestii na raz i po łebkach. Nigdzie nie przestrzega jak piszesz a zakazuje. To wielka i istotna różnica. Ale nie pociągniemy tego dalej jak sądze gdyż uciekasz w ilość a nie jakość (znaczenie) argumentów. To że było i jest zakazane ma swoje powody i nie tylko takie o jakich wspominasz. Ty po prostu nie dopuszczasz innych a trza by było po kolei. Jak obserwuje twoje zamknięcie na każdą inną argumentacje i niechęć do zbadania zasadności innego punktu widzenia to wyczuwam, że nie pogadamy :)
...a dowodów na uzdrawianie przez złe moce w biblii nadal niet :(

- prezentujesz pogląd nie mający oparcia ani w Biblii - nie przyjąłes do wiadomości tych przykładów, które podałam, ani w życiu. Być moze wynika to z tego, że nigdy nie miałeś do czynienia z zagadnieniem okultyzmu. Swoją drogą koncepcja , ze są 'dobre' czarownice ,wróżki i czarodzieje, jest wynikiem takiego własnie poglądu, jaki prezentujesz. Tymczasem paranie się czarami grozi wielkim zwiedzeniem duchowym, właśnie ze względu na źródło pochodzenia mocy, z jakich korzysta się w okultyzmie. Czary to jedna z praktyk nazwana grzechem i która zostaje wymieniona, jako przeszkoda w odziedziczeniu królestwa Bożego. Natomiast uzdrawianie w mocy Boga Biblia nie nazywa grzechem, ale jednym z darów udzielanych wierzącym podczas chrztu w Duchu Świętym.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
- prezentujesz pogląd nie mający oparcia ani w Biblii - nie przyjąłes do wiadomości tych przykładów, które podałam, ani w życiu.

To ja prosiłem o dowody biblijne na poparcie od Ciebie uzdrawiania mocą okultystyczną i ich nie otrzymałem. Powtarzasz mi jedynie zasłyszany i dogmatyczny pogląd z którym sama się utorzsamiasz. Trzeliłaś tym samym moim zdaniem samobója. Czy nie przyjełem przykładów ? To nieprawda ! Ja je dogłębnie zweryfikowałem a fakty jakie znalazłem są na obecnym poziomie twojego poznania i zamknięciu na każdy inny pogląd poprostu nie do przyjęcia. Ale to dobrze z drugiej strony bo nie ma co gorszyć braci i sióstr. Pozostaje jedynie zwracac uwagę aby głupot nie gadali i nie popadali w skrajność.

Dlatego nie będe tego kontynował.

P.S. Fakt ze Jahwe opiekował się także Egiptem i tymi złymi jak twierdzisz wrózbiarzami to też pozostaje zasłonięte dla Ciebie jak widzę. Ale nei rozwijajmy tego wątku skoro masz monopol na jedynie słyszną prawdę w tym aspekcie :)
 

Leyla

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2007
Posty
258
Punkty reakcji
0
To ja prosiłem o dowody biblijne na poparcie od Ciebie uzdrawiania mocą okultystyczną i ich nie otrzymałem. Powtarzasz mi jedynie zasłyszany i dogmatyczny pogląd z którym sama się utorzsamiasz. Trzeliłaś tym samym moim zdaniem samobója. Czy nie przyjełem przykładów ? To nieprawda ! Ja je dogłębnie zweryfikowałem a fakty jakie znalazłem są na obecnym poziomie twojego poznania i zamknięciu na każdy inny pogląd poprostu nie do przyjęcia. Ale to dobrze z drugiej strony bo nie ma co gorszyć braci i sióstr. Pozostaje jedynie zwracac uwagę aby głupot nie gadali i nie popadali w skrajność.

Dlatego nie będe tego kontynował.

P.S. Fakt ze Jahwe opiekował się także Egiptem i tymi złymi jak twierdzisz wrózbiarzami to też pozostaje zasłonięte dla Ciebie jak widzę. Ale nei rozwijajmy tego wątku skoro masz monopol na jedynie słyszną prawdę w tym aspekcie :)


- podałam wystarczające dowody biblijne.
Natomiast skoro taki masz pogląd i nie chcesz go w tym temacie rewidowac, nie bede naciskac.
Moze przyjdzie na to jescze odpowiedni czas.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
- podałam wystarczające dowody biblijne.
Natomiast skoro taki masz pogląd i nie chcesz go w tym temacie rewidowac, nie bede naciskac.
Moze przyjdzie na to jescze odpowiedni czas.

Żadnych nie podałaś a nawet sugerowałaś że balaam korzystał z mocy szatana :)

Ja nie chce rawidować ?:) dobre. Kiedys wierzyłem jak ty :) Więc kto tu zrewidował ?
 

Leyla

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2007
Posty
258
Punkty reakcji
0
Żadnych nie podałaś a nawet sugerowałaś że balaam korzystał z mocy szatana :)

Ja nie chce rawidować ?:) dobre. Kiedys wierzyłem jak ty :) Więc kto tu zrewidował ?

- przykro mi to stwierdzac, ale przekręcasz moje wypowiedzi i sugerujesz - juz po raz kolejny, czego nie powiedziałam. To ja zacheciłam Cie do zweryfikowania historii Bileama,zebys zobaczył czyim był sługa, i dlaczego pomimo został odrzucony. Rowniez nie sugerowałam, ze szatan czyni prawdziwe cuda. Natomiast , czyni fałszywe - ale tez cuda. Są to rowniez czyny ponadnaturalne, ale majace cel zwodniczy. To wielka roznica. NIe mozna mieszac z soba obu tych źródeł mocy.
Zmiana pogladu nie dowodzi tutaj tego, iz w tym przypadku masz racje.
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Ciekawie dyskutujecie

mnie jednak zastanawia co zrobic z tym...
Powiadacie ,że Biblia i Bóg Biblii , zgoda ale ...
zanim Israel otrzymał Tore ,co miał ?
przeciez oni wszyscy i to nagminnie stosowali to co było "pod ręka"

jesli ktos chorował co robił ? co było najważniejsze dla matki ,któej umierało dziecko .
Czy Stwórca Najwyzszy ograniczył siebie do jedego miejsca ?
czy nie ma Aniołów ,którzy potężni Moca Wykonuja Słowo YHVH ,a prosty człek nawet o tym nie wie.

Można powiedziec ,że kazda kultura ma swoja religie i swoich uzdrowicieli ,
ale czy oni sa od diabła ? wszyscy ?
Niejednokrotnie ich rytuały ratuja życie ,przywracaja zdrowie
Co więcej te "ciemne" ludy wiedza ,że np ktos chory jest chory bo jakis duch go zaatakował
ze ktos jest chory bo dusza złego zmarłego weszła w poszkodowanego.
Oni wiedza ,że moze tez zaatakować żywy zły człowiek .
Co z takimi ludxmi zrobić Wywalic ich do piekła?

Oczywiście powiedzieć im o Jezusie .
Ale mam pytanie dlaczego TAM , dzieja sie widzialne uzdrowienia a np u wierzacych Biblijnie
tyle ludzi umiera na np raka!
dlaczego rak sieje spustoszenie !
Bóg Izraela nie był i nie da SIEBIE ograniczyc Wieje jako chce .
A moze tak dzisiaj jest ze zamiast dziekować Jedynemu Bogu ,to sie ostrzega - to od diabła?

Co do autora Kocha- to własnie był takim co szydził, Sługi Boga nazywał demonami
a co sie z nim stało ?
skonczył w szpitalu psychiatrycznym ?

Co do Bileama to został odrzucony bo wiedział jak zniszczyc Izraela
namówił do zmieszania sie z kobietami innoplemiennymi innych bogów czczących
zmieszali krew
Baal-Peor czyli Belfegor

Dzisiaj zbyt łatwo zbyt szybko mówi sie o okultyzmie zbyt szybko sie oskarża
i nie zawsze tam gdzie należy.
Wielu którzy uzdrawiaja po zborach to ci co pobierali nauki w ciemnych źródłach ,tak sa żądni sławy.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Bóg Izraela nie był i nie da SIEBIE ograniczyc Wieje jako chce .
A moze tak dzisiaj jest ze zamiast dziekować Jedynemu Bogu ,to sie ostrzega - to od diabła?

Co do Bileama to został odrzucony bo wiedział jak zniszczyc Izraela
namówił do zmieszania sie z kobietami innoplemiennymi innych bogów


Dzisiaj zbyt łatwo zbyt szybko mówi sie o okultyzmie zbyt szybko sie oskarża


No tutaj to samo sedno teraz - to prubuje uzmysłowić Leyli. Tyle że dodatkowo nie wierze. iż przeciownik Boży ma moc uzdrawiania. Biblia mnie o tym nie przekonuje a nawte powiem wiecej nie dostarcza żadnych najmniejszych dowodów na to !!! Wolę więc ufać doniesieniom biblijnym i samodzielnie wyciągać wnioski niż ślepo błądzić za żadnymi kariery lub bajającymi pisarzami i dogmatykami.
 

Leyla

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2007
Posty
258
Punkty reakcji
0
No tutaj to samo sedno teraz - to prubuje uzmysłowić Leyli. Tyle że dodatkowo nie wierze. iż przeciownik Boży ma moc uzdrawiania. Biblia mnie o tym nie przekonuje a nawte powiem wiecej nie dostarcza żadnych najmniejszych dowodów na to !!! Wolę więc ufać doniesieniom biblijnym i samodzielnie wyciągać wnioski niż ślepo błądzić za żadnymi kariery lub bajającymi pisarzami i dogmatykami.

- przeciwnik Boży ma moc zwodzenia, a to Cie nie dziwi?...

- zanim wrzucisz moc Boga i moc diabła, czy autorów opisujących autentyczne wydarzenia z bajkopisarzami, - do jednego wora, oraz zechcesz dalej na ten temat ze mna dyskutować, zachęcam do rozszerzenia wiedzy w tym temacie i ... troche więcej powściagliwości.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
- przeciwnik Boży ma moc zwodzenia, a to Cie nie dziwi?...

- zanim wrzucisz moc Boga i moc diabła, czy autorów opisujących autentyczne wydarzenia z bajkopisarzami, - do jednego wora, oraz zechcesz dalej na ten temat ze mna dyskutować, zachęcam do rozszerzenia wiedzy w tym temacie i ... troche więcej powściagliwości.

Chyba jednak nie zechce jak już napisałem i napisałem też dlaczego to niemozliwe leyla. Dyskusja polega na analizie wszytkich punktów widzenia. Zanim się na dobre zaczęła już się niestety skończyła.
 

Leyla

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2007
Posty
258
Punkty reakcji
0
Chyba jednak nie zechce jak już napisałem i napisałem też dlaczego to niemozliwe leyla. Dyskusja polega na analizie wszytkich punktów widzenia. Zanim się na dobre zaczęła już się niestety skończyła.


- skoro tak uważasz, ja nie naciskam.
- obyś nigdy nie musiał doswiadczyć na własnej skórze czym jest okultyzm, zreszta nie życze tego nikomu.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
- skoro tak uważasz, ja nie naciskam.
- obyś nigdy nie musiał doswiadczyć na własnej skórze czym jest okultyzm, zreszta nie życze tego nikomu.

Nie strasz jak bohaterowiem pewnych księżek i średniowieczna inkwizycja :) Większy jest Ten, który mnie prowadzi :) Ponadto daje zrozumienie.
 

e-skryba

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2007
Posty
108
Punkty reakcji
0
Wiek
54
No nie tutaj nie zrozumiałaś ani mnie ani przytoczonych przykładów. Fałszywy cud to taki który nie jest żadnym cudem. jest on kłamstwem, złudzeniem, iluzją, ściemą. Jezus nazywa szatana ojcem kłamstwa i mówi o nim iż działa zgoidnie z swoją naturą. gdzie by oczekiwać od niego cudu który naprawdę jest cudem. Leyla - musisz jeszcze raz przeanalizować w sobie pojęcie fałszywego cudu. Ja nie mam tu dylematu. Fałszywy cud to taki, który jest pozorny i nigdy nie miał tak naprawdę miejsca.

A ludzie czasem powiadają, że wszystko co spotyka człowieka ma jakiś sens i nawet w chorobie jest jakiś cel który powierzył nam Bóg. jeśli by to była prawda, to mogło by byc tak że zamierzeniem Boga było wziąć do swojego królestwa jakąś duszyczkę. Ale Szatan zrobił mu psikusa, i uleczył chorą osobę aby nie spełniła się wola najwyższego. Czy było by to możliwe? I czy byłby to cud ozdrowienia z piekielnej mocy?
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
A konkretnie których książek? Jakie ksiażki przeczytałeś do tej pory na ten temat?

Kilkanaście włącznie z tymi które promują wręcz okultyzm. Ostatnio jednak zagladałem do starej już pozycji Josha Mc.Dowella. pt. Okultyzm

Czemu pytasz ?


A ludzie czasem powiadają, że wszystko co spotyka człowieka ma jakiś sens i nawet w chorobie jest jakiś cel który powierzył nam Bóg.

Myślę, że to prawda. Częstokroć w cierpieniu ludzie szybciej odnajdują Boga niźli w radości zdrowiu i powodzeniu. Dlatego Salomon już pisał że sparafrazuje: "Lepiej jest pójć do domu żałoby niż domu radości.

Ale Szatan zrobił mu psikusa, i uleczył chorą osobę aby nie spełniła się wola najwyższego. Czy było by to możliwe? I czy byłby to cud ozdrowienia z piekielnej mocy?

Myślę, że nie ma takiej mocy.
 

e-skryba

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2007
Posty
108
Punkty reakcji
0
Wiek
54
Więc jaki jest największy cud szatana. czy sa jakieś opisane, które byłyby na dowód jego istnienia?
 

Ginewra_

Muchacha negri.
Dołączył
12 Lipiec 2007
Posty
764
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Gdzie nikt mnie nie znajdzie.
A jak wyjaśnimy w takim razie inne cudy i uzdrowienia? Ja wierzę, że to się stało za sprawą ogromnej mocy i potęgi Jezusa. A takich wielkich odpływów nie ma xD.
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
A jak wyjaśnimy w takim razie inne cudy i uzdrowienia? Ja wierzę, że to się stało za sprawą ogromnej mocy i potęgi Jezusa. A takich wielkich odpływów nie ma xD.

Chęcią przetrwania oraz wiarą w cokolwiek co jest w stanie pomóc nam ruszyć ciało do roboty w obronie naszego organizmu.
 
Dołączył
24 Czerwiec 2007
Posty
156
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Sosnowiec
Też myśle, ze ten "każdy niby cud" da się naukowo lub medycznie wyjaśnić. Ale jeśli ktoś niezłomnie wierzy, że w tym był maczany palec Boży to już tak zostanie.
 
Do góry