Wysyp świrów? Reżyser Braun chce mordować dziennikarzy!

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Zdaje się nie próbowałeś porównać Brauna z Niesiołowskim?
Braun może ma jakieś przeżycia, które mu teraz wykrzywiają twarz.
Stwierdzenie "eliminacja z przestrzeni publicznej" jakby przypomina zastępowanie "zabić" słowem "wyeliminować"
Mnie osobiście nie przeszkadza zachowanie Niesiołowskiego - choleryka czy tetryka, ani zachowanie Brauna, który (moim zdaniem) nie jest wykrzywiony, a jest nastawiony anty PO i anty poprzednikom SLD.Czy on najbardziej?
 

vekjt

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2012
Posty
58
Punkty reakcji
0
@Wilk_LancaSter
Pomijając wszystko, o czym ostatnio mówił Braun - PiSowi jest raczej równie przeciwny, tylko na nich w tej chwili nie narzeka, bo nie oni obecnie rozkradają nasz kraj i nie im sprzyjają media. Jestem pewien, że kiedyś o tym mówił, zresztą widać, że jest gorącym przeciwnikiem tego, co PiS proponuje w gospodarce.

Utożsamianie osoby pana Brauna z tą partią to czysty absurd - widać, że on raczej powtarza po Korwinie-Mikke, nie po Kaczyńskim.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Nie wiem co on sądzi o PiS-ie. W każdym razie uważam że Braun NIE jest świrem. A ci, co czerpią natchnienie z sms-ów PO, kursów dla propagandystów i mediów obecnie protuskowych świrują jak na rozkaz.
 

vekjt

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2012
Posty
58
Punkty reakcji
0
Też nie mam go za "świra", na kogokolwiek lansowałoby się go w telewizji, nigdzie tak nie napisałem. Wiem za to, co sądzi o PiSie, bo mam dość podobne spostrzeżenia, pamiętam też jego wypowiedzi o tej partii i mniej więcej znam ogół jego poglądów. Mimo tego zauważyłem jednak, że często jest z PiSem w jakiś sposób łączony - co jest kompletnym absurdem. Ten człowiek to monarchista, liberał, może libertarianin, moralny konserwatysta. Z PiSem łączy go tylko ten moralny konserwatyzm, ale to sprawa drugorzędna.

Jeszcze jedno - Brauna nie ma też co łączyć ze środowiskiem pana Winnickiego i innych inicjatorów tego całego ponoć neoendeckiego "ruchu narodowego". Niezbyt się lubią, bo dla Winnickiego gospodarka to "drugorzędna sprawa", a jego środowiskom zależy tylko na obaleniu obecnej władzy - co oczywiście Braun popiera, jednak nie popiera tej bezrefleksyjności, bo jak się już przeprowadza rewolucję, to warto byłoby zaproponować jakąś realną alternatywę dla tych, których się obaliło - dla Brauna ta alternatywa to właśnie liberalizm w gospodarce, bo nazywanie Platformy liberalną to spore nadużycie, zaś nie wiadomo, co zaproponowaliby ci narodowcy - pewnie jakiś etatyzm.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Liberałowie z PO...
W PZPR zaistniały dwie ważne frakcje, które na siebie nawzajem gromy i błoto ciskały. Nazwały się, (właściwie przezwały przeciwnika) chamy i żydy.
Żydy w PZPR "robiły" za LIBERAŁÓW-prawdziwych komunistów (np Kuroń) Głosili owi "liberałowie"lepszość osiągnięcia komunizmu liberalną deogą.
Z żydów wyłoniła się Unia (ROAD, UD,UW). A z UNII i KLD powstała PO.
Zmyła w postaci traktowania PO jako partii koliberków - liberalnej, prawicowej jest częsta.
Może właśnie o to chodzi, by nowomową zawoalować rzeczywistość...
 

vekjt

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2012
Posty
58
Punkty reakcji
0
Zmyła w postaci traktowania PO jako partii koliberków - liberalnej, prawicowej jest częsta.
Przecież nikt się chyba nie oszukuje, że "prawica" w naszym sejmie to coś więcej niż umowne pojęcie?

Braun to skrajny prawicowiec, właśnie "koliberek", dlatego nie ma sensu łączenie go w jakikolwiek sposób z "mową nienawiści" PiSu, który zresztą nie bez podstaw nazywa "partią socjalistyczną".

Jeszcze à propos mowy nienawiści tropionej przez TW "Znaka" - namawiam do przeczytania:

http://www.cafr.pl/2012/12/mowa-nienawisci-nowy-knebel-od-rzadu-po/
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Bosak podobał mi się bardziej od Gertycha Romana.

Ten projekt PO jest pochwałą gadania chłop swoje, a baba swoje. Nie byłoby wolno powiedzieć, że mój adwersarz prawi androny, choćbym miał uzasadnienie tego pwiedzenia.
Śmierdzi tak samo jak poprawność polityczna. Pozornie jest ta różnica, że SWOJE byłoby można powiedzieć (nie krytykując nikogo i niczego), lecz bez odniesień do zdania przeciwników.

PO ma nadzieję, że powszedni Polak nie da rady porównać sprzecznych wypowiedzi i uzna za poprawne gadanie częściej powtarzane w mediach.
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
Donald Tusk mówi o tym że w mieście ma być porządek
Jeśli idziesz do psychiatry to psychiatra ma zachować rozmowę dla siebie
Nie ważne czy była fikcją czy prawdą, czy bredził czy wymyślał, to nie jest ważne i nie jest istotne
Miasto powinno oceniać sytuację publicznią-publicznie, a prywatną -prywatnie
Tak mówi prawo człowieka
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Gdybym ogłosił teraz, że w Polsce nie bedzie dobrze, dopóki nie wystrzela się wszystkich szubrawców, to okrzyknietoby mnie świrem?
Reżyser Braun ogłosił parę miesięcy temu coś w tym stylu i niektórzy wzięli to do siebie, więc podnieśli wielki giewałt.
Swoją drogą - skąd to opóźnienie w ogłoszeniu morderczych zapędów Brauna?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nawoływanie do przemocy w narodzie katolickim jest złem - słowa Chrystusa są bezwzględne i Polacy jako katolicy nie powinni nigdy się zgadzać ze słowami Brauna jak i z twoim pomysłem na szubrawców
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Słowa Chrystusa są bezwzgledne?
Chyba nie uczyłeś się religii - "nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni" to bezwzględność?
Co Ty ostatnio tak ni przypiął, ni wypiął?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
właśnie - świetny przykład, Chrystus nie pochwaliłby nazywanie innych Polaków szubrawcami
Jest jednak podstawowa zasada myśli Chrystusa - przykazanie miłości i mam wątpliwości czy słowa P. Brauna były realizacją tego przykazania
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Czy to przypadek, że jednakowo mordercze skłonności wobec przeciwników politycznych wykazują ekstremiści lewicowi i prawicowi?
Oto w wyniku żmudnych badań udaje się identyfikować ofiary komunistycznego reżimu:
http://www.polskatimes.pl/artykul/714187,ekshumacje-na-powazkach-ipn-ustalil-nazwiska-trzech-ofiar,id,t.html?cookie=1
Wstrząsające świadectwo bestialstwa rodem ze Wschodu. I w tym samym czasie, wykształcony i kulturalny Polak publicznie sugeruje, by postępować identycznie z rodakami z którymi mu nie po drodze.
Czym różni się od morderców z UB? I jaką karę powinien ponieść za spychanie Polski w odmęty barbarzyństwa?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jest jeszcze jeden aspekt powiązany z tymi odkryciami. Oprawcy z UB podczas przesłuchań nie "znajdowali" spisków przeciwko światowemu komunizmowi a działalności przeciwko Polsce. Katowali polskich patriotów, udowadniając że są przeciwko Polsce, że Polskę zdradzili, jedyną Polskę. Trzeba o tym pamiętać.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Czytałem, że Braun jest skrajnym prawicowcem. Jednak jego powiedzonka o decymacji nie uznałem za nawoływanie do wykonania jego "rady"
To jest tak, że wszystkich komunistów polskich powinno się ukarać - ja taki mam p[opgląd. Mam nawet pomysł - jak ukarać.
Ale osąd czyjkolwiek, że nawołuję do czegoś w tej sprawie uznałbym za nieżyczliwy wobec mnie wymysł.

Poza tym Mosad ... Nie wiem czy prawo, czy lewoskrajny. Przypuszczam, że rząd Izraela i kneset chciały ukarać zbrodniarzy wojennych wedle prawa surowszego od np prawa argentyńskiego.

W "POLSCE" (link) nie znalazłem przykładów (oczy mam byle jakie) takiego, skrajnego traktowania przeciwników. Chyba podałeś swój pogląd na ten temat. Ja oddzielam poglądy od programu działania, szczególnie jak to jest program poparty możliwościami jego wykonywania. Braun takich możliwości nie ma,a i nawoływać nie może, bo nie ma kogo.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Herbatniczek wplątał w sprawę nawet Chrystusa.
No, to trudno - trzeba Braunowi przebaczyć, tak?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ta oczywiście że należy przebaczać, nawet jak Braun rozum stracił należy mu przebaczyć bo Chrystus tak nauczał
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Chodzi także o to, że dwóch czy j e d e n świr - acid, nie jest nadmiernym urodzajem i wysypem.
Czy się Braun doigra?
Nie doigra się za takie teksty - prawnicy mają ciężki egzamin z logiki i potrafią odróżnić nawoływanie od jednostkowego poglądu.
 
Do góry