Wystawić fakturę nie prowadząc działalności gosp.

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Witam serdecznie.

Wczoraj otrzymałem ofertę pracy, dobrze płatną, elastyczną i ogólnie same zalety. Jest tylko jeden problem, nie będę zatrudniony w tej firmie, ale będę pracował jako 'zewnętrzna firma'.

Po krótce wyglądać to będzie tak:
1. Otrzymuję zlecenie (raporty z błędami)
2. Biorę się do roboty (poprawiam błędy edytorskie)
3. Wystawiam fakturę za moją usługę
4. Dostaję kaskę

Poczytałem trochę i wnioskuję, że najrozsądniej będzie dla mnie rozpocząć "Jednoosobową działalność gospodarczą", ale niestety odstraszają mnie dość wysokie, ?obowiązkowe? składki ZUS.

Czy zatem istnieje możliwość wystawiania faktur i rozliczania się z US bez prowadzenia DG? Albo czy jest możliwość prowadzenia takiej działalności, ale bez odprowadzania składek do ZUS?

@edit:
Jeszcze dodam, że jestem studentem, a jak wiadomo studia liczą się później jako lata pracy. Czy może dzięki temu mógłbym się zwolnić z płacenia składek?

@edit2:
Firma, dla ktorej swiadczylbym uslugi, ma siedzibe za granica. czy mialoby to jakis wplyw?
 

kapi57

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wydaje mi się, że istnieje taka możliwość. Musiałbym jeszcze dopytać dokładnie na jakimś forum prawnym.
A jeśli chodzi o fakturowanie to powinno Cię zainteresować proste narzędzie do zarządzania finansami, dokumentami finansowymi jak rachunkami, fakturami etc.
http://faktury.iwystaw.pl/ Bardzo tanie i funkcjonalne.
Pozdrawiam
 
Do góry