Wysoka temperatura procesora

maciejusek100

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
135
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Śląsk
Jest pewien problem, otóż gdy gram w The Forest na minimalnych... to gra chodzi płynie ale po 5 minutach gry z 32 stopni skacze do 50 i jest ikona, że się "pali" :D

Kiedyś miałem podobny problem tylko, że wtedy radiator z wiatrakiem nie był podpięty do końca i było 80 stopni :p

Procesor mam Intel Core 2 Duo E6550 2.33 GHz :upup:


Gdy wyłączę grę to mam 33 stopni a jak pogram z hm.. 5-10 minut to jest 50 stopni i zacina jak nie wiem... -_-

Strasznie mnie to wku**** :sleep:

Sprawdzałem i radiator jest dociśnięty maksymalnie a pasta parę miesięcy temu była wymieniana więc jest ok...

Zawsze miałem 23 stopnie w bezczynności a teraz 32 w bezczynności....
 

songostylizator

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Warszawa
Po pierwsze to 50 stopni Celsjusza to absolutnie normalna temperatura (ikonkę sobie daruj i nie zwracaj na to uwagi). Po drugie jakie masz chłodzenie, boxowe?
 

grzesio_89

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2008
Posty
228
Punkty reakcji
7
50 st.C to żadna temperatura dla procesora. W laptopie kiedyś jak jeszcze grałem w gry to miałem ponad 70 st.C a laptop do dzisiaj działa.
Także nie masz co się martwić, zresztą jak CPU osiągnie niebezpieczny poziom to się wyłączy.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Ja często podczas grania mam ok. 70 stopni i nic się nie zacina, więc problem leży w czymś innym.
 
S

serwor

Guest
Kazdy procesor ma jakąś graniczna temperature, jeden wyzsza drugi nizsza, ale 50 stopni to nic wielkiego, tak jak pisala Ilusia problem z przycinaniem to raczej nie z powodu temperatury procesora. A jak z kurzem w obudowie? Jaka temperatura karty graficznej?
Z tym ze karta graficzna moze rozgrzac sie nawet do okolo 90 stopni podczas gry i to tez nie powinno przeszkadzac.


Dla twojego procesora max temperatura to 72 stopni.


http://ark.intel.com/pl/products/30783/Intel-Core2-Duo-Processor-E6550-4M-Cache-2_33-GHz-1333-MHz-FSB
 

maciejusek100

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
135
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Śląsk
Karta MSI Radeon r7 250 1GB DDR5 a jej temperatura to miód malina.... od 23 stopni do 30-35 max Serio :3

No nie wiem czy 50 stopni to nic ;)

Pogram w The Forest'a 5 minut, popatrzę na SpeedFan i pokazuje 50 stopni...

Procek się przegrzewa na minimalnych ustawieniach... Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać...

Czyściłem kompa ale to dało tylko tyle, że w bezczynności jest 23 a nie 32 stopnie a jak chce w to góffno zagrać to od razu skacze temperaturka i zużycie procka od 50% do 90-100% :upup:


songostylizatorhttp://www.forumowisko.pl/user/274981-songostylizator/
Mam dokładnie to samo chłodzenie (przynajmniej z wyglądu) :p

Czyściłem je ale kappa :3


Niby temperatura to nie problem ale kiedy ona się zwiększa to zużycie procesora też ;)
 
S

serwor

Guest
Przeciez zuzycie procesora podczas gry musi sie zwiekszac.
Jesli tylko z tą gra sa problemy to może trzeba ją przeinstalowac.
A problemy to tylko spadki fps a nie temperatura, ona jest zupelnie normalna.


Twoja gra jest nowa .
Twój proces spelnia minimalne wymagania dla tej gry i tyle. Temperatura zupelnie normalna.Ja na I5 tez pewnie bym nie mial mniejszej.


Minimalne: System operacyjny: Windows 7 Procesor: Intel Dual-Core 2.4 GHz Pamięć: 4 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 8800GT DirectX: wersja 9.0 Dysk twardy: 5 GB wolnego miejsca Zalecane: System operacyjny: Windows 7 Procesor: Procesor czterordzeniowy (Quad Core) Pamięć: 4 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 560 DirectX: wersja 9.0 Dysk twardy: 5 GB wolnego miejsca
Źródło: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=85277
 

maciejusek100

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
135
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Śląsk
Co najlepsze teraz temperatura na procku wynosi 25 stopni i zużycie to jakieś 10%-30% i tak muli kompa, że zaraz go na prawdę roz********

Instaluję tylko GTA V i tyle :p Ale to nie powód do tego, żeby 1min. mi się przeglądarka otwierała... -_-
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Wyszukujesz problemy tam, gdzie ich nie ma. :lol:
Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że instalacja muli kompa...
 
Do góry