wyskok a siłownia?

ketras

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
17
Punkty reakcji
0
Witam
Mam 17 lat (rocznikowo 18)waga to 80KG wzrost to 185cm, zasieg na wyciagnietej rece to 236cm Wyskok z miejsca to 45cm :(.
Od przyszlego tygodnia zaczynam chodzic na silownie 3 razy w tygodniu.Chce rownierz rozpoczac trening na wyskok by go poprawic do tych ok 80cm (najlepiej by moc zrobic 'wsada').Chcialbym zaczac trenowac siatkowke lecz moj slaby wyskok zbytnio mi przeszkadza ( nie mam szans w ataku z blokiem). I tu kieruje sie do was o pomoc. Otoz jest sporo treningow lecz wiekszosc do osob ktore trenowaly juz cos lub trenuja i glownie do koszykarzy, a ja nie chce sie nabawic kontuzji kolan itp.Nie oczekuje super efektow typu 20cm w miesiac. Mnie zadowoli w pelni 10cm w miesiac by po tych 4 miesiacach miec te 80 wyskoku.Czytalam ze najlepszym treningiem dla poczatkujacych jest trening PeCo + silka (glownie przysiady z sztangą) lecz czy to prawda? Jezeli bym chodzil na silke i glownie sie kierowal przysiadami z sztanga to moge silke laczyc z treningiem Peco? Zrozumiale jest jest waga sztangi pojdzie stopniowo w gore ze wzgledu na me mozliwosci.Prosilbym o ogolne porady czy dzieki treningowi peco polaczony z silownia 3 razy w tygodniu zwieksze swoj wyskok o 10cm/miesiac? Oraz jakie cwiczenia mam w silowni wykonywac by zwiekszyc wyskok? Thx z gory za pomoc.
Aha duzo jezdze na rowerze, glownie XC czy to ma wplyw na wyskok?
 

kifer4

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
798
Punkty reakcji
1
Miasto
sie znamy?
Wiesz, powiem Ci tyle. Wyskok fakt, zbyt duzego nie masz. Duzo wazysz jak do tego wzrostu ( ja mam 190 prawie a waze 65 kg) i przez to tez nie bedziesz skakal nie wiadomo ile. 10 cm w jeden miesiac bedzie baaardzo ciezko Ci zrobic. Jak nigdy nic nie cwiczyles to mozesz duze efekty zauwazyc. Mysle ze planami/silowania szkoda sie katowac, stawy tez wycierpia.


Ja bym Ci polecil na poczatek tak:

1) 2 tygodnie robisz zwykle przysiady z wniosem na palce 5serii dziennie po 20 powtorzen
2) po 2 tygodniach zostawiasz 2 serie przysiadow+ dokladasz 6 serii cwiercskoku po 12-15 powtorzen + 2 serie wzniosow na palce(tutaj mozesz zastosowac obciazenie choc nie polecam) i pamietaj o rozgrzewce przed cwiczeniami


Dla mnie takie cwiczenia przyniosly bardzo fajne efekty i nie mam zadnych kontuzji.



Przysiady ze sztanga sa skuteczne, ale nasz atakujacy wlasnie przez to ma powazne problemy z kolanami i jego "kariera" jest pod znakiem zapytania.


10cm to bardzo duzo, nie wiem czy w miesiac taki wynik osiagniesz.

Wybor nalezy do Ciebie


PS: przy zwyklym graniu wzrosnie Ci dynamika i wyskok rowniez :)
 

dom88

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2007
Posty
220
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska!
trzeba grac grac i jeszcze raz grac!!! najlepiej jeszcze na pozycji srodkowego on wyskakuje w kazdej akcji nawet po kilka razy ( markowanie, blok, atak) a takie skakanie naprawde pomaga, ja nigdy nie cwiczylem wyskoku zadnych przysiadow i wznoszen a od samego skakania mi sie wyskok wyrobil. Choc wiem ze juz bez cwiczen na silowni nie wzrosnie bo wszystko jest tylko do pewnego momentu... ale za silke sie nie biore nie chce wyzej skakac bo juz mnie kolana bola :/ a mam 75cm wyskoku... szalu nie ma ale nie jest tez zle :sexy: no i jak bardzo chcesz efettow to oczywiscie mozesz wraz z cwiczeniem brac jakies odrzywki wspomagajace, siatkarze wpieprzaja tego pelno zeby mies jumpa :)

wiec powodzenia zycze i milego treningu :]
 

ketras

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
17
Punkty reakcji
0
dzIeKI TO zaczne Od tycH pODsTaWowycH cwiczeN, ZecZywIsCie PRzeSadzIlem z tym 10cm/mIEsAIc LecZ PoPRoTU chCiALBYm oSiaGNac cHOc Te 70cm z nie marne 45cm a to juz by mi wiele dalo mam nadzieje ze osiagne to do wakacji :).
 

kifer4

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
798
Punkty reakcji
1
Miasto
sie znamy?
a po tych 2 tygodniach jak juz wiecej cwiczen bedziesz robil to weekendy sobie wolne rob
 
Do góry