"Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych..." - CV

Status
Zamknięty.

Szarex

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
powiat tarnowski
Witam.

Mam pytanie dotyczące pisania CV i listu motywacyjnego. Na samym dole z tego co mi wiadomo powinna być formułka w rodzaju:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych... itd itp
Chodzi mi o dziennik ustaw na który trzeba się powołać. Ściągnąłem wzór podania z praca.gazeta.pl (więc myślę, że aktualny) i tam jest:

(Dz. U. nr 133 poz.833)

ale dziś w Klubie Pracy dowiedziałem się że były zmiany i teraz jest:

(Dz. U. z 2002r nr 101 poz. 926 z późn. zm.)

Więc jak to jest?
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
Poprawna forma to:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. Nr 101 z 2002 r., poz. 926 z późn. zm.).
 

Szarex

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
powiat tarnowski
Tak też zrobiłem, ale dobrze się upewnić. Jutro ruszam złożyć papiery do Tarnowa. Mam nadzieję, że mnie przyjmą.
 

Szarex

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
powiat tarnowski
Jest to firma produkująca podłogi, panele farby itp. W tej firmie szukają pracownika biurowego. Miałbym wystawiać faktury, doradzać klientom co kupić i ile materiału potrzenują i inne takie. Byłem zostawiłem papiery, porozmawiałem i usłyszałem że mają jeszcze klika takich podań a na koniec "Skontaktujemy się z panem". Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
a nie wolałbyś jakiegoś stanowiska bardziej komputerowego? :)
 

przemeks87

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Klauzula o ochronie danych osobowych (w stopce) jest niezwykle ważna w naszym CV, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, po co ona w ogóle tam się znajduje. Przeklejają ją tylko dlatego, bo mieli taki "coś" w swoim wzorze CV, który ściągnęli z internetu.

Wyjaśnię krótko: CV, które nie jest opatrzone odpowiednią stopką nie może zostać legalnie wykorzystane przez pracodawcę do celów rekrutacyjnych. Odpowiednim zachowaniem pracodawcy, który otrzyma takie CV, jest wyrzucenie go do kosza. Dlaczego uczulam wszystkich!

Poprawna klauzula to:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).”

Polecam obszerniejszy artykuł nt. klauzuli o ochronie danych osobowych w stopce CV.
 

strzelba666

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Zgadza się. Zgodnie z prawem jeśli kandydat w swoim CV nie umieści takiej klauzuli to pracodawca nie może wykorzystać danych zawartych w podaniu o pracę do skontaktowania się z pracownikiem.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
COŚ mi mówi (może niesłusznie), że to prawo (bezprawie) jest podobnej natury jak wystawienie Najświętszego Sakramentu z a n i m się msza skończy i zanim błogosłaswieństwo zostanie udzielone. Niektórzy biskupi już tej praktyki zabronili. A ochrona danych osobowych nie polega na zabraniu z klatek schodowych spisów lokatorów i zgadzaniu się na przetwarzanie. jeżeli chce się, by dom sprzedaży wysyłkowej skorzystał z usług poczty i przysłał nam zamówioną rzecz. Protest skuteczny jest możliwy. Właśnie przez domy sprzedaży wysyłkowej i przy pisaniu CV, gdy jesteśmy zakładowi bardzo potrzebni. Nasze listy do sejmu nie pomogą, lecz ludzie wyznania handlowego mają swoje dojścia.

Ochrona danych osobowych właśnie na tym polega, że NIE wyrażam zgody na posługiwanie się moimi danymi poza tymi wyjątkami, ktore sygnalizuję przez napisanie listu do instytucji lub podania o pracę czy pozwolenia przysłania mi pocztą mojej emerytury

Kornel Sulla
 

weronisiaaa13

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Zastanawia mnie co jeśli pracodawca wykorzysta nasze dane w inny sposób niż do rekrutacji. Nie wiem np. na maila zacznie nam przesyłać jakieś oferty reklamowe czy coś takiego. Przecież nasz adres mailowy to też część danych, których nie powinno się naruszać. Czy mam rację???
I jak w razie czegoś udowodnić, że naruszył nasze dane????
 

Animando

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2012
Posty
24
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Wydaje mi się, że jest tak jak piesze - jak sama klauzula mówi dane na CV można wykorzystać tylko do celów rekrutacji. Jeśli więc taki niedoszły pracodawca zaczyna wysyłać maile reklamowe na podany w CV adres to jest już nadużycie z jego strony. nie wiem tylko za bardzo gdzie to zgłosić i jak udowodnić, że w ten sposób pozyskał adres e-mail.
 

JaGuru

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2012
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wydaje mi się, że jest tak jak piesze - jak sama klauzula mówi dane na CV można wykorzystać tylko do celów rekrutacji. Jeśli więc taki niedoszły pracodawca zaczyna wysyłać maile reklamowe na podany w CV adres to jest już nadużycie z jego strony. nie wiem tylko za bardzo gdzie to zgłosić i jak udowodnić, że w ten sposób pozyskał adres e-mail.

Zgłaszasz incydent do GIODO albo na policję za nielegalny obrót danymi osobowymi.

Jeśli w CV nie ma zgody na przetwarzanie danych osobowych to takie CV od razu ląduje w koszu.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Jeśli korzyści są spore, to podpisuję taką zgodę, ale w miarę możliwości wybieram firmy, które takiej zgody nie żądają.
Co jakiś czas dostaję oferty od firm, z którymi nigdy się nie zetknąłem. Znaczy, że jest handel danymi, a ja nie udowodnię nikomu, że sprzedał moje dane osobowe, albo nawet użyczył ich komuś po znajomości.
 

KloszeK

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2013
Posty
16
Punkty reakcji
0
Jeśli stanowisko wymaga dokładności i skrupolatności, to wydaje mi się, że pracodawca zwraca uwagę na wszystkie szczegóły w CV, łącznie z tą regułką...
 
K

KamilKA01

Guest
Pracodawca na stówke sprawdza dokładnie taką klauzule bo jak ma dostac karę 50tys.zl w razie kotroli i coś bedzie nie tak to woli sprawdzac. Dobre wersje wszystkich takich dokumentacji o ochroni danych osobowych znajdziesz na tej stronce rbdo.pl W gruncie rzeczy dla pracodawcy dla pracodawcy nie jest to duży problem, musi po prostu zgłosić bazę do odpowiedniej instytucji giodo i nie ma problemów.
 
Status
Zamknięty.
Do góry