Wypadek na Krokwi

Status
Zamknięty.

niandra

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2007
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Olsztyn
Właśnie...
Przecież on ma tylko obrzęk mózgu, który niebawem ma zacząć się zmniejszać... to nie znaczy, że mózg nie pracuje...
Gdyby funkcje pnia mózgu całkowicie ustały a uszkodzenia mózgu byłyby nieodwracalne, lekarze mogliby od razu stwierdzić zgon.

Ej no, Mazoch przecież żyje... będzie dobrze, ma przecież młody i silny organizm, poradzi sobie : ))
 

jimmy

:) 8575292 :)
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
1 395
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Śląsk
nie bede sie kłócił ale jesli chcą go wybudzać to mózg raczej nie może nie funkcjonować?!
 

niandra

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2007
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Olsztyn
Oni chcą go wybudzać z farmakologicznej śpiączki, nie mogą wybudzić zmarłego już mózgu... ; ))

Śpiączka farmakologiczna jest przecież powszechnie stosowana w takich przypadkach, by pacjent nie cierpiał bardziej i żeby w mózgu nie pojawiły się następne zmiany...
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
po pierwsze gdyby mózg przestał funkcjonwać nie wywofali by sztucznej spiączki. Po drugie nie wybudzali by go tak szybko. Zastanów sie co piszesz. Chyba ty dokladnie nie wiesz co to jest.
 

Enary

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2006
Posty
487
Punkty reakcji
0
szkoda faceta, zaczynajac kariere musial byc przygotowywany na wszystko. powinni odwolac wtedy te zawody jak byla taka pogoda. ale co widzowie (na zywo) musieli tam przezywac: niby nigdy nic skoczek wyskakuje, a po chwili spada (z ilus tam metrov) na ziemie udezajac przy tym glowa w ubity snieg.
podobno w czwartek beda go wybudzac z tej spiaczki...
 

ma_dziu_nia89

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2006
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Warszawa
ja juz sie pogubiałm w mediach opisują dwie poważne sprawy sprzeczne ze sobą... w niektórych mediach opisują że chłopak jest w ŚPIĄCZCE a drugie media mówią że jest w stanie ŚPIĄCZKI FARMAKOLOGICZNEJ:/ moim zdaniem nie moze on być w stanie Ś.F gdzyż lekarze mówią o uszkodzeniach mózgu podczas upadku poza tym chłopak był nieprzytomny tuz po wypadku i w takim stanie tez został właśnie przewieziony więc moim zdaniem jest to ŚPIĄCZKA która wynika z uszkodzeń mózgu... śpiączka farmakologiczna jest to taki rodzaj zabiegu w który wprowadza sie osobą specjalnie w spiącze... wiec ja juz nie wiem jak to jest chyba tylko rodzina wie najlepiej
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
Jest to śpiączka farmakologiczna ponieważ specjalnie nie pozolili mu na wybudzenie sie z tego stanu w jakim sie znajdował w celu nie pogłebiania sie urazu śródczaszkowego którego doznał oraz w celu uniknięcia bólu i zapewne gromadzenia się dużego cisnienia wewnątrzczaszkowego które nie byłoby wskazane.
 

niandra

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2007
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Olsztyn
On jak spadł z tych kilku metrów i uderzył głową o ubity śnieg to był nieprzytomny, co nie jest równoznaczne z tym, że znajdował się w śpiączce ; ))

Najlepiej to wiedzą lekarze prowadzący...
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
Normalny człowiek mdleje ale od siły moglo zalezec na jak dlugo wiec moze po przywiezieniu go postanowili ze to omdlenie wykorzystaja do zastosowania śpiaczki farmakologicznej. Ale to mozna gdybac :p
 

shatan

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2006
Posty
35
Punkty reakcji
0
...był komentarz A.Małysza widzianego przez mnie zdaje się wczoraj w telewizorni i ów mędzrzec stwierdził (co, mając na uwadze Wasze komentarze i stan skoczka czeskiego, jest nader śmieszne), że Mazoch chcąc wrócić na skocznie, będzie potrzebował psychologa...
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
...był komentarz A.Małysza widzianego przez mnie zdaje się wczoraj w telewizorni i ów mędzrzec stwierdził (co, mając na uwadze Wasze komentarze i stan skoczka czeskiego, jest nader śmieszne), że Mazoch chcąc wrócić na skocznie, będzie potrzebował psychologa...

co sie Malysza czepiasz?? słowa sa wyrwane z kontekstu i nie ma w nich zadnej niedorzecznosci..
 

~CzArNa~

prezesowa.
Dołączył
9 Sierpień 2006
Posty
3 871
Punkty reakcji
4
Lekarze szpitala uniwersyteckiego w Krakowie wybudzili ze śpiączki farmakologicznej czeskiego skoczka narciarskiego Jana Mazoch. Według informacji TVN 24, Mazoch nie reaguje na bodźce zewnętrzne, czyli na dotyk, światło i dźwięk.
źródło Onet.pl​
 

shatan

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2006
Posty
35
Punkty reakcji
0
co sie Malysza czepiasz?? słowa sa wyrwane z kontekstu i nie ma w nich zadnej niedorzecznosci..

...takich sportowców zawodowych, jak Małysz (zresztą co to za sport - sami anorektycy i młodzi, zwyrodnieni przez trening gówniarze?!) zawsze się będe czepiał. Chodziło mi o to, że sportowiec Mazoch (chyba kilkunastoletni...) może być do końca życia przykłuty do łóżka, albo w ogóle się nie obudzić, a tu pan Adam jakieś rozkminki na temat przyszłego skakania... coś takiego jest poprostu nie na miejscu, słowem brak kultury....
 

rado76

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2007
Posty
95
Punkty reakcji
0
Wiek
48
Juz go wybudzili ale niestety na razie nie reaguje na żadne bodzce.... :( :( :(
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
...takich sportowców zawodowych, jak Małysz (zresztą co to za sport - sami anorektycy i młodzi, zwyrodnieni przez trening gówniarze?!) zawsze się będe czepiał. Chodziło mi o to, że sportowiec Mazoch (chyba kilkunastoletni...) może być do końca życia przykłuty do łóżka, albo w ogóle się nie obudzić, a tu pan Adam jakieś rozkminki na temat przyszłego skakania... coś takiego jest poprostu nie na miejscu, słowem brak kultury....

sport jak kazdy inny..wymagajacy poswiecenia i ciezkiej pracy..a Małysz jest w tym sporcie zywą legenda i wielkim autorytetem..poza tym wyrwałes z kontekstu jakies pół zdania..nie wiadomo o co chodzi, jakie było pytanie i masz czelnosc na niego najezdzac...
 

shatan

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2006
Posty
35
Punkty reakcji
0
sport jak kazdy inny..wymagajacy poswiecenia i ciezkiej pracy..a Małysz jest w tym sporcie zywą legenda i wielkim autorytetem..poza tym wyrwałes z kontekstu jakies pół zdania..nie wiadomo o co chodzi, jakie było pytanie i masz czelnosc na niego najezdzac...

W gruncie rzeczy tak, nie przytoczyłem całej wypowiedzi Małysza, dlatego gdyż jeno taki ochłap w telewizorni rzucili! Zgodzę się tez z tym, że Małysz skoczkiem legendarnym jest. Co do reszty to nic.
 

clementyna

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2006
Posty
101
Punkty reakcji
0
Miasto
z tajemniczego ogrodu
Jak podaje onet

"Jan Mazoch - który w ostatnią sobotę uległ wypadkowi na Wielkiej Krokwi - odzyskał przytomność. Choć jego stan nadal jest ciężki, to lekarze mogą z nim rozmawiać."

Więc może jakoś to będzie, ja 3mam mocno kciuki!

---> artykuł <---
 

Bonhart

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2007
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Wrocław
straszny wypadek...pogoda coraz wiecej szkod robi w tym sporcie... jedyna alternatyw...to albo jakies madre oslaniecie tych skoczni... albo ich obudowanie(nie wiem czy mozliwe z technicznego punktu widzenia)...

a ja lubie sobie na skoki poptrzec... szkoda, ze nie bylem nigsy na zywo...

a czech czuje sie juz lepiej...i bardzo dobrze :)
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Wszyscy się egzaltują tym wypadkiem.
Setki ludzi giną w wypadkach, ale gdy to dotyczy ludzi sławnych to są podnoszeni do rangi bóstw.
Podobnie było w przypadku Jędrzejczak. Nie dość że zabiła człowieka, to jeszcze nie została pociągnięta do odpowiedzialności karnej.
 
Status
Zamknięty.
Do góry