wypadające włosy

kolinka

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
Od jakiegoś czasu strasznie wypadają mi włosy. Biorę suplementy witaminowe i skrzyp polny ale to nic nie pomaga. Iść z tym do lekarza? czy może znacie jakieś sposoby żeby włosy przestały wypadać?
 

moniaPD

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
75
Punkty reakcji
0
Olej lniany Budwig nieoczyszczony, tłoczony na zimno 1000ml
wszyscy się nim zachwycają więc na włosy też jest dobry - niedługo pewnie będzie ksiądz z ambony o nim gadał :)
A na serio to cytuję aptekę:
SKÓRA, WŁOSY, PAZNOKCIE:

* Ze względu na swoje dobroczynne właściwości olej lniany bywa używany w leczniczym masażu skóry, odżywiając ją i nadając jej elastyczność.
* Niedobór NNKT jest związany z występowanie różnego rodzaju chorób skóry, w tym m.in. egzemy i łuszczycy.
* Polecany dla skór suchych z objawami łuszczenia, mało elastycznych, szorstkich.
* Kwasy omega-3 aktywizują procesy likwidujące zgubne skutki nadmiernej ekspozycji na promienie UV na komórki naskórka (suchość, akantoza).
* Udowodniono też, że bez kwasów omega-3 poddana działaniu czynników agresywnych (WR, mydło, warunki atmosferyczne, itd.) warstwa rogowa skóry nie jest w stanie utrzymać odpowiedniego stopnia nawilżenia.
* W przypadku skór tłustych odpowiedni procent kwasu alfa-linolenowego gwarantuje właściwą płynność łoju skórnego i jego równomierne rozprowadzanie na powierzchni naskórka. Nie dochodzi wówczas do zaczopowania ujść gruczołów łojowych i powstawania zaskórników.
* Lignany zawarte w oleju lnianym hamują aktywność 5-alfa-reduktazy, enzymu uczestniczącego w przekształcaniu testosteronu do dihydrotestosteronu, który powoduje łysienie u mężczyzn.
 

annija

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2010
Posty
16
Punkty reakcji
2
Wiek
29
Miasto
Ns
Na każdego zadziała coś innego ale postaram się wymienić kilka "skutecznych" środków

1. woda brzozowa do kupienia w drogeriach typu natura
2. nafta kosmetyczna z wyciągiem z czarnej rzodkwi - w każdej aptece
3. tabletki i witaminy ze skrzypu polnego - apteka( może powinnaś dłużej zażywać żeby zobaczyć poprawę ? )
__
4. fryzjer- z własnego doświadczenia ten sposób uważam za najskuteczniejszy, podcięcie włosów wzmacnia je, lepiej się układają przez co nie ulegają pogodzie jak te zniszczone
5. odżywki do włosów wypadających albo wzmacniające włosy
6. jak odżywki to i szampony do takich włosów


Pamiętaj żeby nie popaść w paranoje licząc każdy włosek który wypadł , stres może tylko pogorszyć sprawę. Jeśli czujesz że Twoje włosy naprawdę się przerzedziły idź do lekarza na pewno nie zaszkodzi a może pomoże ;)
 

elunia26

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
ja tez przechodzilam to samo co ty wlosy wychodzily mi garsciami to bylo nie do opanowania cos strasznego!!!!bralam wiele roznych srodkow wcieralam tez ale w aptece polecono mi floradix- tez suplement witaminowy do picia bardzo fajny srodek szy7bko sie wchlania przez plynna postac i dopiero po nim pojawily sie efekty!!!;))) ograniczylo sie wypadanie a po jakims czasie wlosy staly sie geste i lsniace mnie pomogl bardzo wiadomo ze kazdy jest inny ale mozna wyprobowac wszystko::))
 

safarigirl

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2010
Posty
42
Punkty reakcji
0
Na wypadające i zmęczone włosy narzekała moja mama jakiś czas temu. I kupiła sobie URT - Oil z naftą oczyszczoną. Stosowała to przez dwa tygodnie i szybko uzyskała poprawę. Można to też pić, ale do tego się nie przekonała. Natomiast jeśli chodzi o włosy to naprawdę bardzo jej się poprawiły.
 

tonny

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
A jeśli nie możecie sobie poradzić z wypadającymi włosami i żadne preparaty i kosmetyki nie pomagają- polecam kliniki, zajmujące się specjalistycznym badaniem i zabiegami trychologicznymi, zagęszczaniem i perukami tzw.naturalnymi.
Ja znam jedną klinikę- HairLab. Profesjonalne podejście do tych trudnych spraw. Zdecydowanie polecam !
 
M

marzena14

Guest
Jeżeli młodemu człowiekowi wypadają włosy to raczej normalne nie jest. Chyba że jest po ciężkiej chorobie i brał dużo leków! Natomiast wyłączając taką ewentualność może to być przede wszystkim obniżony system immunologiczny i należy zrobić gruntowne badania głównie tarczycowe(nie wystarczą te podstawowe ponieważ należy sprawdzić czy nie jest to choroba tarczycy " chaszimoto")
 
Do góry