Wyobraźnia- doskonałość życia

38Piotr

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2011
Posty
83
Punkty reakcji
1
zależy co nazywasz rzeczywistość skąd wiesz co jest realne wszystko co dzieje sie wokół ciebie to twoja rzeczywistość bo ja mogę to inaczej odbierać każdy z nas patrzy na świat z własnej perspektywy a jesli chodzi o ucieczkę do świata wirtualnego by się dobrze poczuć to i tak wrócisz powrotem a uczucie spokoju zostanie po drugiej stronie ja mam pewne definicje na temat nie powodzenia czy złego samo poczucia to wszystko jest w naszych głowach przez nas wyuczone dlatego widzimy rzeczy które nas przytłaczają wyobraź sobie teraz że twój znajomy ma problem i pyta cie o rade jak ty do tego podchodzisz emocjonalnie masz doła czy starasz sie podejść do tego profesjonalnie i bardzo spokojnie dlatego że to nie ciebie to dotyczy a kolegę a teraz patrz tak samo ale na swoje sprawy stań z boku i je obserwuj z czasem będzie tak że zdasz sobie sprawę że ty nie masz żadnych problemów tylko różne sytuacje które będziesz sie starał rozwiązać
 

snake91

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2008
Posty
161
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Bełchatów
no dobrze, ale GDYBY ten swiat byl realny, wtedy trans oraz zagłębianie sie w marzenia jestod niego ucieczką do lepszego świata.
 

Kingo

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
118
Punkty reakcji
3
Miasto
D-Ś
Myślę że takie zgłębianie w marzeniach można na różne sposoby odbierać...Wszystko zależy od człowieka. Może też być tak, że dzięki wyobraźni rozwiążemy swoje życiowe problemy, przemyślimy wszystko, wyobrazimy sobie to wszystko w innym świetle - lepszym świetle i dzięki temu dojdziemy do najlepszego rozwiązania.
 
S

Spamerski

Guest
Przede wszystkim marzenia opierają się na tym, co ktoś poznał w rzeczywistości, a więc jak ktoś marzy o tym, aby mieć willę z basenem, to przecież wcześniej musiał z tym zetknąć się w rzeczywistości. Uciekanie w marzenia moim zdaniem może zakończyć się tym, że dana osoba "rozleniwi się" i będzie wolała uciekać do marzeń niż starać się zrealizować marzenia w rzeczywistości, czyli ktos będzie wolał marzyć o tej willi, niż zmierzyć się z rzeczywistością i ją po prostu mieć. Oczywiście nie twierdzę, że marzenia są złe, wszystko jest dla ludzi, ale bez przesady.
 
S

Spamerski

Guest
Miałem na myśli szerokopojętą rzeczywistość, w tym i byty niematerialne. Dla mnie środki przekazu stanowią element rzeczywistości. Do bytów niematerialnych należy też zaliczyć pewne abstrakcyjne rzeczy, czyli takie, które nie można uchwycić, jak np. wartości. To wszystko m.in. składa się według mnie na rzeczywistość, która otacza człowieka. Człowiek w zasadzie nie jest w stanie przeżyć bez innych ludzi (wyobraźmy sobie niemowlę pozostawione samemu sobie), więc czy tego chce, czy nie - styka się z tą rzeczywistością, a to z kolei wpływa na to, o czym marzy.
 
K

krzysztofandraszak

Guest
Ach, no to w takim razie pełna zgoda:) Bardzo trafny argument:)

Zastanawia mnie tylko jaki mechanizm sprawia, że ludzie wolą dumać nad swoim marzeniem niż je realizować... Muszę pomyśleć:)
 
M

MacaN

Guest
jaki mechanizm to sprawia ? myślę, że bardzo prosty - lenistwo i być może brak dokładnego planu na realizację tych marzeń a tylko posiadanie efektu końcowego tego planu ;)
 
S

Spamerski

Guest
Powodów jest mnóstwo. Od lenistwa po choroby psychiczne, ale również ogromny wpływ ma budowa społeczeństwa. W każdym społeczeństwie dokonuje się podziału dóbr, cech itd., przez co ludzie zajmują różne miejsca w strukturze społecznej. Zdecydowana większość osób chce być na szczycie tej struktury, bo jest to powszechnie uznawane i akceptowane za cel, do którego należy dążyć. Tak więc to, czy ktoś zastępuje realizację tego celu marzeniami zależy od wielu czynników: osobowści; grupy, w której się znajduje; możliwości awansu społecznego albo jej braku itd.
 
Do góry