Wyłamany Ząbek Od Dysku :(

waldooh

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
18
Punkty reakcji
0
chciałem podłaczyć nagrywarke, i tak poodłączałem wszystkie kable.. gdy wpinałem IDE do dysku, wpiąłem odwrotnie... po jakimś czasie patrze, a na podlodze lezy "zloty" zabek od dysku :( teraz gdy juz ma sie ma zaczac uruchamiac windows, jest napisane: "Reboot and select proper boot device or insert boot media on selected boot device".. Czy to ma jakis zwiazek z dyskiem czy nie? moj dysk to Seagate Barracuda V... prosze o szybka odpowiedz!!!
 

HeX

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
951
Punkty reakcji
1
Nieznam sie ale wydaje mi się że jedynym wyjściem jest zakup nowego dysku. Na twoim miejscu popytałbym sie w sklepach komp. i poszukał na google.
 

Porki

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2006
Posty
87
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Tak jest to związane z dyskiem moja rada kup nowy dysk
 

Hammerheart

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
344
Punkty reakcji
1
Wiek
116
Miasto
Kraków
no nie koniecznie wina ząbka sprawdź dysk u jakiegos kumpla wtedy bedizes zmi ła jasność.
Nie wpadja w panike !! wrazie czego można to przylutowac i dysk wróci do życia
powdzenia!!!!
pozdro
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
wrazie czego można to przylutowac i dysk wróci do życia

Taa powróci ze stanu śmierci klinicznej... No nie wiem czy po takim lutowaniu byłoby dalej takie sprawne, chociaż kto wie... Ja się tam na tym co siedzi w środku nie znam kompletnie... :bag: Idź najlepiej się zapytaj w jakimś serwisie
 

cichy_997

I love Roman®
Dołączył
4 Kwiecień 2006
Posty
574
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Zielona Góra
cóz...ciężka sprawa...popytaj sie czy nie mozna cos zrobic z tym dyskiem w sklepie, w serwisie komputerowym...a jak nie to pozostaje tyko ostatecznosc - wymiana na nowy niestety ...:]
 

waldooh

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
18
Punkty reakcji
0
no tak, bylem u pana 'specjalisty' i powiedzial ze u niego dysk dziala, ale wolno wsadzil zabek na swoje miescje ale u mnie dysk nadal nie dziala, a 3 dychy jestem juz w plecy ;/ moze sprobowac jakiegos programu, bo dysk jest wykrywany przez bios.. co radzicie?
 

psm

FOREVER
Dołączył
24 Listopad 2005
Posty
1 181
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Piła
hehe po roku ci się przypomniało :D, może coś z płyta masz albo z kablem-taśma
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Jakie ząbki ? Co jak ? Masz problem z ząbkami to może byś się wybrał do stomatologa ? :przewraca: Te "złote ząbki" to piny. Powodów może być wiele:

1. Kontroler na płycie głównej może być uszkodzony lub zakurzony
2. Taśmy mogą być uszkodzone
 

RAMZE$

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2006
Posty
704
Punkty reakcji
0
Miasto
Fotel przed klamotem
a może to poprostu zworki ma źle ustawione

co prawda nie pamiętam dokładnie wszystkich komunikatów z biosa i dla mnie wszystkie są identyczne prawie
ale jakoś dziwnie mnie właśnie do zworków ciągnie
 

waldooh

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
18
Punkty reakcji
0
inny dysk dziala, tylko ten bez jednego PIN-u nie dziala, a specjalista nie jestem zeby jakis Cmos resetowac czy cos.. zworki sa dobrze, bo na tym sie akurat znam
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
Spróbuj jeszcze zresetować CMOS.

CMOS to technologia wykonywania układów scalonych, tranzystorów itp. A to o czym mówisz to reset biosu a nie cmos. A że układ scalony biosu jest w technologi CMOS to fakt, ale kości ram, stabilizatory napięcia i cała reszta na płycie głównej też jest CMOS więc nie pisz o resecie CMOS-a.
 

waldooh

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
18
Punkty reakcji
0
nie pomogło ;/ czytałem cos o programie HDD Regenerator.. może być pomocny?
 
Do góry