wykrzywianie obuwia

evelina01p

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2008
Posty
236
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
różnie z tym bywa
Mam problem. Zauważyłam jakiś czas temu, że wszystkie moje buty są okropnie wykrzywiane do wewnątrz...
I zastanawiam się, czy ktoś miał podobny problem i jak sobie z nim poradził?
Póki co przeglądam oferty wkładek korygujących i mam zamiar wybrać się do ortopedy, ale i tak ogarnia mnie przerażenie.
Czy któraś z Was poradziła sobie z podobnym problemem?
 

wasap80

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2006
Posty
278
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Lublin
najlepiej pójść do ortopedy on na pewno da ci jakieś ćwiczenia, ale ja kiedyś też coś takiego miałem i musiałem stawać na wewnętrznej części stopy jak gdzieś stałem np. w kolejce, kościele :p i takie tam
 

evelina01p

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2008
Posty
236
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
różnie z tym bywa
o konieczności nawiedzenia lekarza to wiem :)
Ale czy komuś udało się z tego 'wyleczyć'?
Bo kupowanie nowych butów praktycznie co miesiąc robi się powoli męczące :D
 

Blackowa

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
946
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Śrem k/Poznania
Widzę, że nie jestem sama ;)

Co prawda nie wszystkie buty mi sie wykrzywiają... adidasy i inne pełne buty na szczeście mam całe... gorzej z roznymi rodzajami klapek, kapci, bamboszy... Tez mi sie wykrzywiają. Nie mam tylko ja tego, bo moja ciotka też się do tego przyznała...

Butów nie zmieniam co miesiąc na szczescie, bo tez bym zbankrutowała... Wkładek nie nosze, bo mi sie to dzieje tylko w butach nieusztywnionych czyli klapeczkach, laczkach...
 

cytrynkaaa88

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
123
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Tarnów
Nie jest to twoja wina, że w ten sposób leci ci stopa do środka. dzieje się tak u więskzości ludzi, którzy mają nieusztywnione but, tzn adidaski lekkie, klapki, sandały. powinnas spróbować kupować buty, które sięgaja ponad kostkę (kozaczki, botki okalające kostkę, dobrze zrobione trampki), bo wtedy stopa nie leci na boki. jeśli stopa tak nie lata to prawidłowo stawiasz ją i obciążenie ciała idzie na część zewnętrzną stopy, tak jak to powinno być fizjologicznie.

możesz udać się do ortopedy lub fizjoterapeuty, którzy powiedzą ci jakie ćwiczenia stosować. taką stopę można skorygować wkładkami, ale to trwa - 3 lata to minimum. polecam szczególnie badanie i wkładki firmy FORMTHOTICS. są świetne! widziałam efekty na pacjentach!
 

evelina01p

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2008
Posty
236
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
różnie z tym bywa
Dziękuję bardzo za rady :)

Próbowałam już kupować rożne buty, ale nawet, a może zwłaszcza, te drogie skórzane dobrych firm wykrzywiały się chyba najszybciej. Podejrzewam tez, że jest to winą krzywych kolan, jakie dostałam w spadku po kochanym tacie [sic!]. No nic, przejdę się do ortopedy i może odzyskam wiarę w siebie, bo wiecznie wykrzywione buty wpędzają mnie powoli w depresję!
 

cytrynkaaa88

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
123
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Tarnów
Podejrzewam tez, że jest to winą krzywych kolan, jakie dostałam w spadku po kochanym tacie [sic!]. No nic, przejdę się do ortopedy i może odzyskam wiarę w siebie, bo wiecznie wykrzywione buty wpędzają mnie powoli w depresję!
jesli masz kolana koślawe, czyli idą ci do środka, to na pewno problem ze stopami jest tym spowodowany.

wykrzywianie butów to nie powód do depresji, co najwyżej ogołocenia portfela :p
 

evelina01p

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2008
Posty
236
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
różnie z tym bywa
jesli masz kolana koślawe, czyli idą ci do środka, to na pewno problem ze stopami jest tym spowodowany.

wykrzywianie butów to nie powód do depresji, co najwyżej ogołocenia portfela :p

Kolana nie są jakoś BARDZO koślawe :p
A porfel jak to studencki - nie ma co szaleć z kilkoma nadprogramowymi parami butów w sezonie :)
 
Do góry