Wydawnictwo Wiedza i Praktyka

dzozef_666

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2007
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Miasto
Podkarpacie
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka - na swojej stronie Internatowej przedstawiając się jako jedni z liderów rynku wydawnictw fachowych itp. Rzeczywiście firma ta jest liderem jeśli chodzi o naciąganie i oszustwa - na stronie gazeta. pl jest mnóstwo wpisów osób, które zostały oszukane.
Ja opiszę swoją przygodę: Zaczęło się jak to szukanie każdych informacji przez google, wchodziłam na linki z których każdy odsyłał mnie na inną stronę, w końcu trafiłam na stronę wydawnictwa i przeczytałam informację "by dowiedzieć się więcej na dany temat proszę się zalogować" - zalogowałam się ( podając swoje dane osobowe - mój błąd) po zalogowaniu się pokazała się informacja, "aby przeczytać publikację należny ją zamówić" - nie zamówiłam bo aż tak bardzo nie zależało mi na temacie - więc wylogowałam się ze strony i to było cała moją przygoda z portalem Wydawnictwa Wiedza i Praktyka. Po kilku dniach ( tygodniu) przyszła mi faktura VAT za zamówiony przeze mnie towar na kwotę ponad 70 zł, który rzekomo został wysłany a ja nie dokonałam wpłaty. Zdziwiona kwotą do zapłaty i rzekomym zakupie towaru, zadzowniłam na nr tel wydawnictwa - jednak nikt nie odbierał. Napisałam maila, że doszło do pomyłki - zero odzewu. Mija 4 miesiąc a ja wciąż dostaje faktury za towar z ponagleniem, wysyłane przez firmę windykacyjną. Nikt z wydawnictwa nie odbiera telefonów- nie reagują na e-maile w których to pisałam by przedstawiono mi dowód na to, że dokonałam zamówienia i pocztowe potwierdzenie przez nich wysyłki. Wydawnictwo milczy i regularnie wysyła faktury.
Mama nadzieje, że komuś ta wiedza pomoże uchronić się przed tego typu oszustami.


Zanim zdecydujesz się kupić przez Internet poczytaj opinie o danym portalu i metodach jego działania.
 

kostropaty

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2009
Posty
132
Punkty reakcji
2
Wiek
43
Miasto
Mazury / Dolny Śląsk
Miałem również "przygodę" z tym wydawnictwem. Nieco innego rodzaju, ale w podobnym stylu. Niestety trzeba być ostrożnym w kontaktach z nimi.
 

Maatteusz

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Z owym wydawnictwem miało i ma nadal przygodę co najmniej kilka tysięcy osób.Na portalu o nich jest kilkaset postów i nawet są już blokowane.Cóż firma robi niezły interes wykorzystując dane osobowe.A jednak nikt do tej pory nie zauważył , a może nie chce zauważyć tego faktu naciągania ludzi na badziewie jakie oni przedstawiają.Mogę tylko tyle powiedzieć,że są wydawnictwa ( nie będę ich tu reklamował)co mają ciekawsze bezpłatne oferty ,niż oni.I nie robią ludzi w balona tak jak Wydawnictwo Wiedza i Praktyka.W końcu w imię prawa jest bezprawie oraz dobry sposób na zarobienie kasy.

dodam tylko tyle że kupuję czasami różne rzeczy przez internet,ale dopiero oni mi pokazali jak naciągać ludzi. ;)
 

Mientuska

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Przyznam, że trochę się dziwię, bo mnie parę razy uratowali dupsko, jak szukałam informacji o rozliczeniach. To prawda, że trzeba płacić za portale i publikacje, ale to wiedza tak jak u prawnika, więc nie ma się co dziwić.

Jakiś dziwny omen macie bo ja tam się zawsze dodzwaniam. Raz to prawda przysłali dwie faktury zamiast jednej, ale przesłali mi korektę i nie było problemu. Może nie powinniście być ich Klientami.. nie za młodzi jesteście na specjalistów:)

Kate
 

kostropaty

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2009
Posty
132
Punkty reakcji
2
Wiek
43
Miasto
Mazury / Dolny Śląsk
Może nie powinniście być ich Klientami.. nie za młodzi jesteście na specjalistów:)

Kate

Młodzi, niemłodzi, ale ja np lubię przejrzyste zasady. Nie oceniam merytorycznej zawartości oferowanych przez nich materiałów, drażnią mnie po prostu sztuczki w postaci zamieszczania klauzul, że w przypadku braku zainteresowania ofertą po zapoznaniu się z egzemplarzem pokazowym jakiegoś biuletynu, muszę poinformować ich pisemnie, że nie chcę dalszych, płatnych numerów. Wiadomo, iż przy całej masie maili reklamowych, płatne publikacje mogą z powodzeniem umknąć uwadze i zostać po prostu umieszczone w koszu. A później faktury i wezwania do zapłaty. Niby można powiedzieć, że sam jestem sobie winien, że to moja nieuwaga, owszem - fakt, ale takie podejście do klienta nie wydaje mi się do końca fair.
 

PKDeath

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Moje doświadczenia z wydawnictwem Wiedza i Praktyka są zdecydowanie pozytywne. Niedawno w poszukiwaniu informacji zdecydowałem się na zakup poradników z oferty wydawnictwa Wiedza i Praktyka. Znalazłem tam materiały na temat pozyskiwania funduszy unijnych, a także wiele innych ciekawych poradników o finansach, rachunkowości i księgowości. Zawarte tam treści są przedstawione w bardzo zrozumiały sposób, nawet dla początkujących. Wysyłkowa forma sprzedaży jest bardzo wygodna. Moim zdaniem nie ma nic w niej nieczytelnego, ani naciąganego. Jeśli się coś zamawia, to trzeba za to zapłacić i tyle w temacie. Kto tu jest nieuczciwy?
 

Lemonka83

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2011
Posty
100
Punkty reakcji
1
Właściwie to oprócz strasznej upierdliwości WWiP (czyli ciągłego nagabywania na zakup nowych publikacji) nie zauważyłam innych niedociągnięć. Mamy z wydawnictwem dobry kontakt mailowy, który polega głównie na rezygnowaniu z różnych próbnych magazynów. Zawsze udaje się załatwić sprawę po 1 mailu.
Co do jakości publikacji to różnie, ale raczej wartościowe (dziedzina- rozliczenia z ZUS akurat).
 
Do góry