Wydania elektroniczne gazet czy papierowe, jakie wolicie?

Lotus

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
Walden napisał:
Gazety elektroniczne czy papierowe - czytamy jeszcze papierówki, czy już nie? Wolicie czytać tylko na nośnikach elektrotechnicznych. A jak z dzieciakami? Wiedzą co to jest gazeta lub czasopismo, bo wygląda to niepokojąco.
Elektroniczne, ze względu iż mogę je czytam równiez na smartfonie. A, ciekawi mnie czy ktoś z Was jeszcze korzysta z czytników e-book?
 

Klara80

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2016
Posty
24
Punkty reakcji
0
Ja jakoś nie mogę się skupić czytając te elektroniczne. Zdecydowanie jestem tradycjonalistką i wolę papierowe wydania. No wtedy ten specyficzny zapach :)
 

hemingway

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2016
Posty
6
Punkty reakcji
0
Tak jak wolę książki od e-booków, tak wolę gazety papierowe od wydań elektronicznych. Niemniej codziennie przeczytam jakiś artykuł w internecie, a niecodziennie kupuję gazetę. Chyba nigdy nie zdarzyło mi się przeczytać całego wydania elektronicznego... ale podobno to przyszłość ;)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Papier jest Super ! ... Do tego ekologiczny i cierpliwy ... :)

Budki telefoniczne też były przyszłościowe.
 

Kathlyn

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2015
Posty
53
Punkty reakcji
0
Ja korzystam z jednej i drugiej formy w zależności od okoliczności :)
 

_marcin

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2016
Posty
32
Punkty reakcji
2
Jeżeli gazety elektroniczne, to tylko płatne. Na przykład tygodnik wSieci.
Onet czy WP wcale nie przystają poziomem.

Chociaż zdarzają się czasami jakieś gazety misyjne typu prawy.pl należące do fundacji.
 

cherry_blossom

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
47
Punkty reakcji
0
W formie papierowej lepiej czyta się tygodniki, jakieś dłuższe teksty, reportaże itp. Lepiej mieć papierową gazetę w dłuższej podróży, bo nie rozładuje się jak czytnik lub telefon :D a za granicą można naciąć się na wysokie opłaty za internet :/ Natomiast krótkie codzienne newsy lepiej czytać w internecie, bo tylko w ten sposób jest się na bieżąco. Gazety wydawane codziennie zawsze będą trochę do tyłu w stosunku do wiadomości w internecie. A potem gromadzi się ta makulatura w kącie... :/
 

thirtyfashion

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2016
Posty
28
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Zdecydowanie forma papierowa, zupełnie inny odbiór treści plus mam wrażenie, że wzrok mi się tak nie męczy...
 
A

alfabeta11

Guest
W formie papierowej czytam tylko "Świat wiedzy". Jakoś po prostu ją (gazetę) lubię.
Co do newsów ze świata, technologii itp to korzystam z agregatora treści feedly. Taka moja mała elektroniczna spersonalizowana gazeta się robi. Optymalne rozwiązanie jak dla mnie, bo są tylko te treści, które chcę przeczytać tak naprawdę.
 

nniedzielski

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2016
Posty
25
Punkty reakcji
3
Zdecydowanie wolę elektorniczną wersję. To w końcu nie książka, nad którą się spędza conajmniej +6h
 

Py Ra

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
30
Punkty reakcji
2
Zdecydowanie papier. Można uwalić komara, a jak wykonać ta prostą czynność tabletem?
 

Hubert Jan Sawicki

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2016
Posty
7
Punkty reakcji
0
To chyba kwestia przyzwyczajenia ale też wolę papier. Lepiej mi się czyta po prostu, mam poczucie że robię coś wartościowego. Ale dobry temat i ciekawe odpowiedzi, bo przecież gazety moga niedługo zniknąć. Chociaz z drugiej strony, jak nie znikaneły mimo pojawienia się telewizji... Dobry temat do dyskusji.
 
A

alfabeta11

Guest
Hubert Jan Sawicki napisał:
To chyba kwestia przyzwyczajenia ale też wolę papier. Lepiej mi się czyta po prostu, mam poczucie że robię coś wartościowego. Ale dobry temat i ciekawe odpowiedzi, bo przecież gazety moga niedługo zniknąć. Chociaz z drugiej strony, jak nie znikaneły mimo pojawienia się telewizji... Dobry temat do dyskusji.
Takie zmiany to nie jest rzecz dziejąca się z dnia na dzień. Dopiero teraz dorasta pokolenie, które wychowuje się od najmłodszych lat przy treściach czysto elektronicznych. Moi siostrzeńcy sobie nie wyobrażają jak można czytać gazetę zamiast popaczeć w komputer :p Więc do "śmierci" tradycyjnych gazet może minąć jeszcze kilkanaście/kilkadziesiąt lat. Musi umrzeć obecne pokolenie dorosłych ludzi.
 

Vinko

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2016
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wolę artykuł w internecie bo są aktualniejsze, chociaż czasami mam wrażenie, że trzeba przebić się przez grubą warstwę śmieci, zanim dotrze się do ciekawego artykułu, w czasopismach raczej nie ma tego typu problemów. Reklamy, linki, wideo wyskakujące nie wiadomo skąd - to wszystko irytuje, ale to, że mam dostęp do wiedzy za darmo jednak wygrywa.
Raz w miesiącu kupuję mimo to papierowe czasopismo, bo mogę je zabrać wszędzie ze sobą
 

Hubert Jan Sawicki

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2016
Posty
7
Punkty reakcji
0
alfabeta11 napisał:
To chyba kwestia przyzwyczajenia ale też wolę papier. Lepiej mi się czyta po prostu, mam poczucie że robię coś wartościowego. Ale dobry temat i ciekawe odpowiedzi, bo przecież gazety moga niedługo zniknąć. Chociaz z drugiej strony, jak nie znikaneły mimo pojawienia się telewizji... Dobry temat do dyskusji.
Takie zmiany to nie jest rzecz dziejąca się z dnia na dzień. Dopiero teraz dorasta pokolenie, które wychowuje się od najmłodszych lat przy treściach czysto elektronicznych. Moi siostrzeńcy sobie nie wyobrażają jak można czytać gazetę zamiast popaczeć w komputer :p Więc do "śmierci" tradycyjnych gazet może minąć jeszcze kilkanaście/kilkadziesiąt lat. Musi umrzeć obecne pokolenie dorosłych ludzi.
Dokładnie o tym samym pomyslałem. Jeszcze z 50 lat i moze nie byc gazet papierowych.
 

Ritka77

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2016
Posty
5
Punkty reakcji
0
W moim przypadku w grę wchodzą wyłącznie wydania w tradycyjnej formie. Tych elektronicznych po prostu nie lubię.
 

malwarossa

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2017
Posty
11
Punkty reakcji
0
Nie pamiętam kiedy czytałam gazetę papierową, nawet nie umiem powiedzieć czy mam kiosk w okolicy bo nie zwracam na to uwagi. Jak mnie coś interesuje to czytam o tym w sieci, po co tą makulaturę zbierac, wala sie potem po mieszkaniu i tyle.
 

CudoGosia

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2017
Posty
15
Punkty reakcji
0
ja tam zawsze pozostanę wierna papierowej wersji, te elektroniczne mnie jakoś nie przekonują :/
 
Do góry