Wychowanie bezstresowe czy tradycyjne?

sajkozis

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jak w temacie. Wychowanie bezstresowe czy tradycyjne? Wasze doświadczenia, przemyślenia plany na wychowanie własnych dzieci.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Wychowanie tradycyjne. Bezstresowe jest takim... uczącym jedynie bezkarności moim zdaniem. Dziecko może się drzeć, skakać rodzicom po głowie ale nikt go nie złapie za rękę i nie krzyknie głośniej, żeby dać mu do zrozumienia, że jego zachowanie jest w tym momencie nieodpowiednie. Natomiast co do tradycyjnego- moim zdaniem bez klapsów się nie obędzie (chociaż jestem im przeciwna) ale kiedy -za przeproszeniem- bachor zaczyna wrzeszczeć, wymuszać płaczem, rykiem wręcz czasem czy też biciem/pluciem na rodzica swoje zachcianki no to już jest przesada i tu zupełnie nic nie da bezstresowe wychowanie.
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Moim zdaniem wychowanie bezstresowa to jest brak wychowania. Nie jestem za karami cielesnymi czyli za klapsami nawet tymi "niewinnymi".
Uważam, że jasno postawione granice, zasady tłumaczenie dziecku są o wiele lepsze niż bicie, poza tym lepszą karę jest na przykład odebranie na jakiś czas jakiejś zabawki, użytkowania komputera itp niż klaps....
Takie moje skromne zdanie....
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
Wychowanie bezstresowe to porażka. Dzieci potem sobie pozwalają na wszystko. Kiedyś rodzice dali klapsa dziecku, a teraz to dziecko bije rodziców jak czegoś nie dostanie. I co? I rodzic nic nie może zrobić. Także nie jestem za karami cielesnymi, ale trzeba dziecku sztywno określić granice i się ich trzymać. Dobrym sposobem, aby uniknąć kłopotów w postaci ulegania naciskom dziecka na zakup czegoś i przy okazji robienia scen w sklepie, jest nie zabieranie dziecka na zakupy w ogóle.
 

ramonaona

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
120
Punkty reakcji
0
Co to znaczy wychowanie tradycyjne? Takie gdzie głos mają jedynie dorośli, a dzieci praw nie mają? A bezstresowe, to takie gdzie dzieci wchodzą rodzicom na głowę a dorośli głosu nie mają? Myślę, że zbyt często ludzie rozumuja w czarno-białych kategoriach.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
ramonaona a ja myślę, że tradycyjne wychowanie jest bardziej rozległe niż Twoje stwierdzenie, że to takie wychowanie, gdzie ryby i dzieci głosu nie mają :) Dla każdego znaczy coś innego, nie jest takie oczywiste jak to bezstresowe. "Tradycyjne" możesz sobie zastąpić słowem "racjonalne" :)
 
L

Lenska

Guest
Ja nie wychowuję dzieci ani tradycyjnie, ani nowocześnie. Nie znoszę tradycyjnych klapsów, wrzasków i nieliczenia się z dzieciakami, jak również nowoczesnego puszczania dzieci samopas, dawania im możliwości decydowania samemu o większości. Najlepsza metoda, to metoda z użyciem zdrowego rozsądku.
 

Antonika

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2013
Posty
56
Punkty reakcji
0
Ja po przeczytaniu książki Gordona "wychowanie bez porażek" byłam wręcz w szoku.. nie wyobrażam sobie jak można dziecko w ten sposób wychowywać. Lenska masz rację, zdrowy rozsądek najważniejszy, no i odpowiedzialność.
 

erudyta79

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2013
Posty
53
Punkty reakcji
0
dziś jest światowy dzień sprzeciwu wobec bicia dzieci. dzieci się nie bije! nie ma zegoś takiego, jak wychowanie bezstresowe - każda zmiana w zyciu dziecka to stres i od tego nie uciekniemy, ale nie wolno nam bić dzieci i poniżać ich werbalnie. to jest skandal, że ludzie nie reagują, jak widzą, że ktoś daje dziecku klapsy albo nazywa je głupkiem czy debilem. to wszystko jest przemoc. sporo o wychowaniu dzieci można poczytać na siostraania.pl - ja tam często zaglądam i przydają mi się ich rady.

ale na bicie dzieci zawsze reaguję w jeden sposób - zwracam uwagę, dobitnie.
 

wwwMwww

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2013
Posty
21
Punkty reakcji
0
Lenska napisał:
Ja nie wychowuję dzieci ani tradycyjnie, ani nowocześnie. Nie znoszę tradycyjnych klapsów, wrzasków i nieliczenia się z dzieciakami, jak również nowoczesnego puszczania dzieci samopas, dawania im możliwości decydowania samemu o większości. Najlepsza metoda, to metoda z użyciem zdrowego rozsądku.

Dokładnie przeginka w każdą stronę nie jest dobra ...
 
D

Dobrawa

Guest
Nie da sie wychować dziecka bezstresowo. stres jest mu w życiu potrzebny bo w wieku dorosłym nikt nie będzie mu go oszczędzał. Jestem za ustalaniem zasad, norm i granic i trzymaniu się ich.
 
Do góry