Wycena stron

Wiluu

skoorviel
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
1 318
Punkty reakcji
27
Wiek
34
Witam. Chciałbym Wam dziś zaoferować moją pomoc. Chodzi o to, że mogę zrobić dokładną wycenę Waszej strony, dokładną co do grosza. Oczywiście nie robię tego za darmo, bo uważam swój czas za cenny, lecz by nie wystraszyć potencjalnych klientów zapowiadam, że biorę marne grosze za to. Chętnych zapraszam do tego tematu, na PW albo gg które mam w profilu :)
 

Piotr-Krzyworaczka

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
86
Punkty reakcji
1
Wiek
50
Miasto
Kraków
A mozna wiedzieć na jakiej zasadzie oceniasz strony?

Wydaje mi się, iż kazda strona jest tyle warta, ile ktoś za nią chce zapłacić.

Jakie są Twoje kryteria oceny strony www? Możesz nieco przybliżyć?
 

Wiluu

skoorviel
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
1 318
Punkty reakcji
27
Wiek
34
Jak to robie, to jest już mój sposób, więc nie bardzo mi się nim dzielić - wiem, i powiem, że robie to bardzo dokładnie.


134 550 316,20 PLN - Na tyle wyceniam redtube, jak koelga wyżej zapytał.



Zapraszam chętnych klientów na gg bądź PW po więcej
 

Akenaton

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
To, że strona jest warta tyle, ile ktoś chce za nią zapłacić to gigantyczna bujda i mądrość stylizowana na chińskiego mędrca. Każda strona ma swoją określoną wartość, byle nie sugerować się wyceną skryptów i automatów typu speedtest czy cwt. Nie ma jednej metody, dokładnej co do grosza to już na pewno nie. Najlepiej, moim zdaniem, np jeśli chcemy sprzedać stronę po roku działalności to ocenić jej wartość tak - 12*miesięczne zarobki. Oczywiście trzeba cenę trochę podbić, żeby wyjść na plus ;)
 

lasiczka_poznan

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
uwazam ze nie masz podstaw do wyceniania firm. wycena serwisu to nie tylko userzy, ale know-how, perspektywy rozowju, zepol, kontakty itd. innymi slowy dla mnie taka plytka wycena nie jest warta nawet 1 gr. ale jak to mowia kazdy orze jak moze
 

Akenaton

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
To oczywiste, że za serwisem np stoi o wiele więcej czynników, niż nawet wymienione przez przedmówcę, jednak trzeba to jakoś wycenić - inaczej ludzie nie sprzedawaliby zwyczajnie swoich stron itd bo utknęliby w martwym punkcie niemocy wycenienia produktu. Pozostanie juz pewnie tak, ze trzeba będzie wyceniać "na oko" - zbadać jakie przychody generuje strona, jaka ma odwiedzalność, czy chociażby wspomniane perspektywy rozwoju.
 

MoherowyBeret

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2010
Posty
26
Punkty reakcji
2
pamietajmy dordzy furomowicze, aby dobrze wycenic strone to bierze sie pod uwage nie tylko czesc programowa to rowniez a raczej najwazniejsza jest strona SEO. Liczba backlinow, wiek, podstron, linkow wewnetrznych, popularnosc linkow itd... Mnie tez ciekawi jaka to metoda kolega wycenia... troche banalne jak na te czasy :)
 

Akenaton

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
No to faktycznie ciekawe :) prawda jest taka, że gdy ktoś nie chce zdradzić swojego sposobu jest posądzany od razu o bubel jakiś, oby tak nie było w tym przypadku :)
 

Akenaton

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
A tak generalnie to jeśli ktoś ma strony na sprzedaż i chce je wycenić to polecam po prostu skonsultować się z kimś bardziej doświadczonym lub szukać na portalach branżowych, setki ludzi dzielą się swoimi przemyśleniami w necie :)
 
Do góry