Wybory parlamentarne 2015 - co zrobić, byśmy wygrali?

Dołączył
16 Maj 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
Chcę wygrać wybory parlamentarne w 2015 roku, co muszę zrobić, jak zebrać ekipę, z którą mogę to uczynić? Nie chcę, by byli to ludzie rządzący od 1989 roku, lecz zupełnie nowa siła. Chcę stworzyć partię polityczną, która zdobędzie minimum 50 procent poparcia. Proszę o pomoc.

Powyższe słowa mogą stwarzać wrażenie, że porywam się z motyką na słońce. Ale chcę, by mój apel zmobilizował kilka tysięcy ludzi w Polsce do stworzenia razem nowej siły, która porwie większą część wyborców. Mam opracowany konkretny program wyborczy oraz harmonogram przygotowań wraz ciekawymi pomysłami. Chcę wspólnie je dopracować, udoskonalić o Wasze spostrzeżenia. Ale sam nie osiągnę nic.

W Polsce jest tak wiele problemów, które nie tylko ja chciałbym rozwiązać, tak wiele do zrobienia, a nie liczę już na żadną z obecnych partii - łudzę się od ponad 25 lat... Straciłem zaufanie do obecnej klasy politycznej, chcę to zmienić !!!

Szkoda czekać do kolejnych wyborów w 2019 roku, spróbujemy?

Proszę o komentarze, pomysły, sugestie, maile. Mamy półtora roku, dużo i niedużo.

poczta@skorpion-us.pl
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
Można potraktować temat jako spam ale niech będzie.
Tworzenie stowarzyszenia czy partii bez podstawy to cholernie trudna sprawa, wręcz stracona, lepiej wykorzystać zapał dołączając się do kogoś bądź działając charytatywnie z kimś.
 
Dołączył
16 Maj 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
Podstawą powinien być masowy udział społeczeństwa w stworzeniu alternatywy dla obecnego układu sił w Polsce. Przeglądając komentarze na przeróżnych portalach można znaleźć setki tysięcy jak nie więcej propozycji, sugestii, apeli o zmiany. Ale, jak przychodzi co do czego, ciężko znaleźć chętnych. Szkoda, że ta mądrość przejawia się tylko w słowie pisanym i krytyce dla krytyki.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Skorpion_us napisał:
Podstawą powinien być masowy udział społeczeństwa w stworzeniu alternatywy dla obecnego układu sił w Polsce. Przeglądając komentarze na przeróżnych portalach można znaleźć setki tysięcy jak nie więcej propozycji, sugestii, apeli o zmiany. Ale, jak przychodzi co do czego, ciężko znaleźć chętnych. Szkoda, że ta mądrość przejawia się tylko w słowie pisanym i krytyce dla krytyki.
Nie każdy ma ochotę iść do polityki czy tworzyć nowe partie polityczne.
Dziś są partie, które zasługują na głos w najbliższych wyborach to jest KNP Korwina Mikke oraz Partia Gowina.
 
Dołączył
16 Maj 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
Przy każdych wyborach z racji braku alternatywy na kogoś się głosuje. W najbliższych wyborach też będę musiał na kogoś głosować. Mając świadomość, że partia ta nie spełni pokładanych w sobie nadziei.
 
M

MacaN

Guest
Czekaj... niech zrozumię - chcesz WYGRAĆ wybory parlamentarne za ROK ? Żartujesz sobie ? Wiesz, jakich nakładów finansowych potrzeba, by w ogóle osiągnąć próg wyborczy ?
 
Dołączył
16 Maj 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
Mam pełną świadomość.

I mam świadomość, że jest to możliwe.

Platforma lub PiS mając, obstawiam po minimum 10 tysięcy osób w swoich partiach, jest w stanie z samych składek w ciągu roku zebrać 2 miliony złotych. Z konkretnym programem, z dobrze dopracowanym marketingiem i promocją, z aktywnością i determinacją możliwe jest wszystko.

Może wydawać się co najmniej dziwne. Ale nie jest niemożliwe.
 
M

MacaN

Guest
Skorpion_us napisał:
Platforma lub PiS mając, obstawiam po minimum 10 tysięcy osób w swoich partiach, jest w stanie z samych składek w ciągu roku zebrać 2 miliony złotych.
Nie. PO, lub PIS dostają pieniądze państwowe. Ja i Ty finansujemy te partie czy nam się to podoba, czy też nie.

Wygranie tych wyborów nie jest możliwe. Internet + polityka ? Zachęcisz może 100, może 200 tyś. ludzi, jeśli będziesz w tym naprawdę dobry. Nie masz dostępu do mas mediów jak TVN, TVP i Polsat. Jeden odcinek faktów wpłynie na świadomość 3 milionów oglądających i to całkiem sprawnie, za to Twój apel w internecie wpłynie na świadomość maksymalnie kilkuset tysięcy ludzi i będzie musiał być powtarzany aż do znudzenia.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
utopia, startując jako nowa partia "niezależne" powiązane z PO i PIS media zniszczą ciebie i twoją partię, przykleją tobie tyle łatek i poleci tyle negatywnej propagandy że zapomnisz jak się nazywasz.
 
Dołączył
16 Maj 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
Jest to możliwe. Ale i PO i PiS muszą mieć tą łatkę. Dlatego nie chcemy wiązać się z żadnymi istniejącymi partiami ani politykami ich reprezentującymi. Zawsze mniejsza szanse :)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tu tak naprawdę chodzi o przewagę medialną. Jak przyklei się łatkę PO to zaprzyjaźnione media to wyprostują, jak przyklei się łatkę PIS to oni też mają koncerny medialne za sobą. A ty co będziesz miał ?
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
Skorpion_us napisał:
Chcę stworzyć partię polityczną, która zdobędzie minimum 50 procent poparcia. Proszę o pomoc.
Po pomoc możesz się skierować do psychologa lub psychiatry.

Nie ma żadnej możliwości, aby partia, które dopiero ma powstać za rok zdobyła ponad 50% poparcia.
 
M

MacaN

Guest
Herbatniczek napisał:
utopia, startując jako nowa partia "niezależne" powiązane z PO i PIS media zniszczą ciebie i twoją partię, przykleją tobie tyle łatek i poleci tyle negatywnej propagandy że zapomnisz jak się nazywasz.
Po co mają cokolwiek przyklejać ? W ogóle o nim nie wspomną i będzie po sprawie...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dopóki będzie tylko folklorem to faktycznie nic, jak urośnie to wtedy PR
 
Dołączył
16 Maj 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
23 procent frekwencji w wyborach. A reszta gdzie???

Czy są chętni do współtworzenia partii, gdzie priorytetem będą dwie sprawy: gospodarka plus miejsca pracy i prospołeczne podejście Państwa do obywateli???
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
musisz wejść w psychikę zwykłego polskiego wyborcy, traktują nowych kandydatów "jeszcze jeden złodziej chce się nachapać"
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Skorpion, znajdź powszechne kłopoty Polski i Polaków (dla większości), potem wymyśl (niekoniecznie realne) ich rozwiązanie i powiadom Polaków przez media (musisz je mieć) o sposobach uczynienia Polski krajem X razy lepszym dla obywatela
 
Do góry