Wybór telefonu

rwtryb

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
650
Punkty reakcji
10
Witam,
mam problem z wyborem telefonu, nie wiem czy kupić, czy poczekać, może wyjdzie coś ciekawszego, a potem poczekać, żeby staniało.

Chcę kupić telefon z szybkim dostępem do internetu, dużym ekranem (chyba najlepiej dotykowy), najlepiej z klawiaturą QWERTY(wysuwaną?), a właśnie ktoś ma? Ciężko się z niej korzysta czy nie? Bardzo małe te przyciski? Da się szybko pisać?
Bardzo ważna jest dla mnie również rozdzielczość i parametry, strony internetowe musza być w miarę czytelne, oprogramowanie na bajerze żeby pociągnęło je w sensowny sposób, wiadomo obsługa java i całej reszty, oraz oprogramowanie jak najbardziej uniwersalne, żeby można było ściągnąć bez problemu dodatki+aplikacje.

Jeżeli ktokolwiek potrafiłby doradzić konkretny model z góry dziękuje.

Pozdrawiam,
rwtryb
 

Turak

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2010
Posty
207
Punkty reakcji
2
Jak dla mnie telefon z klawiaturą QWERTY to podstawa. Pierwsze dni mogą ci przysporzyć problemów ale szybko nauczysz się nowego stylu pisania i okaże się on o wiele szybszy niż w klasycznych telefonach. Spójrz na nokię C6. To dość dani telefon moim zdaniem. Może napisz jeszcze o jakim przedziale cenowym myślisz?
 

BodzioD

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2008
Posty
93
Punkty reakcji
0
hmm. a ile pieniedzy chciałbys przeznaczyc? po tym co piszesz to masz do wyboru HTC (desire - obecnie model bez qwerty ale wchodzi teraz z fizyczna klawiatura), motorole droida (tez z fizyczna qwerty) albo nowego samsunga galaxy (nie pamietam teraz numerka ale chodzi mi i ta nówkę sztukę)
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Toshiba G900? Podobno świetna klawiatura i wszystkie programy chodzą całkiem nieźle. Do kupienia za około 300 złotych (używana), i 900zł (nowa)
 

rwtryb

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
650
Punkty reakcji
10
ogólnie nie jestem bogaty, ale specjalnie odłożyłem MAX 1400 na ten cel. Z tąd pytanie czy poczekać. Ponieważ pracuje przez internet (administruje fora + jestem odpowiedzialny czasem za kontakt) i jak jestem w drodze to masakra, nie chce komputera bo to co potrzebne mam w głowie zazwyczaj i dodatkowo, chce mieć telefon, nie cudafon.
Jakiś edytor tekstu, dobrze skonstruowany kalendarz i wygodny, musi potrafić w miarę czytać strony www, fajnie jakby można było dokupić jakąś mocną (albo był w zestawie) baterie.
Czyli innymi słowy wygodna praca,

Ej a może smartfon lepiej? jest o wiele tańszy, a ma więcej funkcji których oczekuje.
 
Do góry