Wybór szkoły ?

fryderyk chopin

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2010
Posty
54
Punkty reakcji
1
mma pare takich pytan
chciałbym byc wykształcony w gastronomi i
i czy jak skończe jakies nnormalne liceu to pózniej sa jkaies szkoły wyzsze które uczą np. kucharza ?
czy musiąłbym isc do technikóm i po tym do jkaijes wyższej? tylko do technikówm zabardzo niechce :/
w oógle sie na tym nierientuje :/
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
wysza szkola gastronomiczna - są 2 w polsce ,a jak sie je skonczy to jest urobiony do konca :cenzura:ego życia ;D
 

olapol1993

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2008
Posty
408
Punkty reakcji
5
Wiek
31
Miasto
No one knows :)
Zawsze możesz iść do technikum np. żywienia, a potem jeśli zechcesz to na studia, zawsze będziesz miał już zawód i możesz pracować jeśli koniecznie chcesz być kucharzem, bo po liceum to wiadomo, żadnego zawodu nie masz.

wysza szkola gastronomiczna - są 2 w polsce ,a jak sie je skonczy to jest urobiony do konca :cenzura:ego życia ;D
Przyznam, że nigdy nie słyszałam o studiach dla kucharzy :mruga:
 

jkowalski1337

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
włansie o to chodzi ze niechcaiłbym isc do technikóm . Tylko do liceum .
Czemu nie chcesz do Technikum. Jest to świetna sprawa. Pójdziesz do liceum. Minie 3 lata i nie masz wyboru. Musisz iść na studia.
A po technikum masz i mature i zawód. Masz tyle opcji do wyboru. Możesz szukać pracy, możesz pójść na studia i możesz nawet to połączyć! Praca+zaoczne. Rok różnicy a tyle perspektyw.
 

regaciarz

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
39
Punkty reakcji
1
ja stałem przed takim wyborem i strasznie żałuję. Poszedłem do liceum, które zniszczyło wszystkie moje ambicje, musiałem zacząć olewać szkołę, inaczej bym nie wytrzymał, i tak jestem w stanie znaleźć siwe włosy na głowie... Jestem w 3 klasie i ciągle słyszę, ze matury nie zdam( co roku uwalają na próbnych pół szkoły a maturę zdaje 99%), najgorsze, że wszyscy mówią to rodzicom, w ostatnim tygodniu relacje z moimi bardzo się pogorszyły. Jeszcze 2,5 roku temu chciałem pójść na informatykę i chwalić się dopiskiem mgr inż a teraz szczytem marzeń jest praca w policji.
Rok to na prawdę nie tak długo, zastanów się dobrze, możesz znaleźć się w takiej sytuacji jak ja, gdybym poszedł do technikum miałbym chociaż zawód
 
K

kinga_sc

Guest
Technikum jest trudniejsze od LO kolego wyżej.
Mogłeś wybrać szkołę, w której dawałbyś radę.

Technikum jest trudniejsze od LO kolego wyżej.
Mogłeś wybrać szkołę, w której dawałbyś radę.
 

fryderyk chopin

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2010
Posty
54
Punkty reakcji
1
Technikum jest trudniejsze od LO kolego wyżej.
Mogłeś wybrać szkołę, w której dawałbyś radę.

Technikum jest trudniejsze od LO kolego wyżej.
Mogłeś wybrać szkołę, w której dawałbyś radę.
czemu trudniej jak do technikóm potrzeba min. 60 pkt a do LO 80
bo ja myśałem o liceum wojskowym bo mi sie podoba ogólnie wszystkie wyjadzy na obozy szkoły przetrwania , paintball, strzelnica basen karate . ale za to pózniej bym wolał jeżlei chodzi o prace to pracowac jako kucharz . sa jkaies szkoły policealne kursy albo cos na gastronomie a konkretnie kucharz ?
 

wredotta

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2009
Posty
72
Punkty reakcji
0
Wiek
31
prawde mowiac to nie wiem czy ktos mowi o technikÓm poradzi sobie w liceum.
ale fajnie że masz plany i chcesz je realizowac.
 

catherin_iz

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2010
Posty
44
Punkty reakcji
2
Proponowałabym Ci pójść do Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej. To miejsce,
które gromadzi i udostępnia informacje o zawodach, rynku pracy, możliwościach zdobywania kwalifikacji zawodowych oraz pomaga w podejmowaniu decyzji zawodowych. Pytaj w Powiatowych (Wojewódzkich) Urzędach Pracy albo Starostwie Powiatowym. W zależności gdzie mieszkasz.

Ja zdając do szkoły średniej (nie było wtedy gimnazjum i pisało się egzaminy wstępne) korzystałam z testów psychologicznych, pytania były z podstawowych dziedzin: j. polski, matematyka, geografia, biologia... Oceniano poziom wyobraźni przestrzennej itp. Bardzo proste. Trudno mi powiedzieć czy obecnie jeszcze to funkcjonuje. Warto zapytać w sekretariacie szkoły, może pokierują. Może te testy wydają się błahe, ale też w jakiś sposób ukierunkowują zainteresowania, ukazują mocne strony i predyspozycje zawodowe. Określają też możliwości poradzenia sobie w danych szkołach: czy kierunki ogólne czy techniczne. Testy były oczywiście bezpłatne.
Powodzenia.
 

youngperson

feel sleepy
Dołączył
27 Listopad 2009
Posty
665
Punkty reakcji
14
Miasto
warmińsko - mazurskie
Najpierw zaprzyjaźnij się ze słownikiem ortograficznym, jeżeli chcesz dostać się do liceum i później wyjść z niego z godnym wynikiem. Idź do technikum żywienia, jest to jedna z dróg.
 
Do góry