Wybór laptopa

Yarpen_

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2010
Posty
57
Punkty reakcji
1
Miasto
Polska
Witam, szukam jakiegoś sprzętu dla siebie. Nie mam duch wzmagań chodzi mi głównie o to aby sprawnie pracował. Potrzebuje czegoś głównie do szkoły, internetu, muzyki itp. Czasem zdarza mi się w coś zagrać ale to rzadko, najczęściej w settlers 7 i na tym się głównie kończy. Budrzet jaki mam to 2500zł.

Znalazłem coś takiego, wydaje się dobry i ma duży dysk ale nie znam się za dobrze:

http://www2.mediamar...,id-275741#raty
  • Procesor Intel Core i3-2350M
  • Taktowanie procesora [MHz] 2300
  • Pamięć RAM 6 GB, DDR3
  • Dysk twardy 1 TB
  • Karta graficzna nVidia GeForce GT520MX 1GB
  • Technologia LED, High Definition
 

corpse bride

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2012
Posty
139
Punkty reakcji
4
Sama się średnio znam, ale po pierwsze: mam laptopa firmy Samsung właśnie i pierwsze co, to po upływie 6 miesięcy (czyli tylu, ile wynosi gwarancja na baterię) bateria padła całkiem. A używałam jej rzadko, zawsze ładowałam prawidłowo. Ostatnio z kolei nie chciał mi się włączyć w ogóle. Taki kaprys miał. Zaczął się mulić i wolno chodzić. Ogólnie, pomimo że sama mam słabość do tej firmy, polecam jednak poszukać wśród innych producentów-najlepiej takich, którzy zajmują się tylko produkcją komputerów, a nie lodówek, pralek, telefonów i całego elektronicznego dobrodziejstwa.
A i po drugie: nie kupuj w sklepie 'nie dla idiotów', bo spooro przepłacisz;)

A, no i gwarancja 12 miesięcy to jakiś żart chyba. Szukaj takiego z dwuletnią minimum, tyle ode mnie:)
 

Ghandi

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2012
Posty
48
Punkty reakcji
0
Asusy, Lenovo, zwłaszcza to drugie polecam, Toshiby nawet do 3lat gwarancji dają z tego co pamiętam
 

rwtryb

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
650
Punkty reakcji
10
możesz zerknąć do mnie http://negatywhd.pl/komputery/ tam powinno coś sensownego znaleźć się w tym przedziale. całkowicie zgadzam się z corpse bride warto wziąć rady po uwagę :)
nie wiem czy warto pakować w sprzęt 2500 złotych, do przedstawionych założeń i taki do 2000 złotych by wystarczył, choć musiałbym przetestować wpierw grę, która zaproponowałeś w sieci mało info na ten temat. Ogólnie minimalne wymagania spokojnie w cenie do 2000 złotych da się spełnić
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Na domowe potrzeby i nie tylko starcza. Nie polecam np. HP. Nie tylko ja miałam z nimi problemy.
 

Piotr Miodzio

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
@Yarpen rzuc okiem na to http://www.x-kom.pl/p/73935-notebook-laptop-15,6-dell-inspiron-q15r-i7-2670qm-8gb-500-dvd-rw-gt525.html?agent=88535. Delle mają bardzo dobrą renomę, a tutaj masz

procesor Intel® Core™ i7-2670QM
USB 3.0, HDMI, WiDi
pamięć 8 GB, dysk 500 GB
grafika NVIDIA® GeForce GT525M

Fajny laptop w dobrej cenie. Sklep też polecam, sam u nich kupuję i są profesjonalni.
 

Pedrosen

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2012
Posty
92
Punkty reakcji
1
trzeba parametry porównywasz z innymi laptopami i wybrać Dobry po dobrej cenie
 
Do góry