Wybór laptopa do gier i filmów do 3500 zł

kitka

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
131
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z komputera
Hej !! Zamierzam kupić laptopa w najbliższym czasie. Już mam wybrany i chciałam się zapytać o wasze opinie. Komputer ma służyć do internetu, do oglądania muzyki i grania w gta sa, need for speed i the simsy. Czy będą simy (trójka) chodziły płynnie. Prosze o pomoc... :)

TOSHIBA Satellite A300-211
http://www.mediamarkt.pl/gorzow/produkty/w...oduct_id=105925

Notebook serii Satellite A300 z procesorem Intel Pentium Core 2 Duo P8700 o częstotliwości 2.53 GHz, 4 GB pamięci RAM DDR2, oraz dyskiem twardym 400 GB. Posiada budowana kamera internetowa 1.3 MPix

Dane podstawowe:
Linia
Satellite A300
Kolor
Czarny
Załączone wyposażenie
Zasilacz sieciowy
Gwarancja
24 miesiące

Fizyczne
Wysokość [cm]
3.85
Szerokość [cm]
36.2
Głębokość [cm]
26.7
Waga [kg]
2.72
Konstrukcja
brak danych

Ekran
Przekątna ekranu [cal]
15.4
Natywna rozdzielczość
1280 x 800
Karta graficzna
ATI Mobility Radeon HD3650 512 MB
Inne
brak danych

Specyfikacja
Procesor
Intel Core 2 Duo P8700
Częstotliwość [MHz]
2530
Pamięć RAM
4 GB/8 GB
Kursor
Touchpad
Klawiatura
87 klawiszy
Dźwięk
Bass Enchanced Sound System
Wbudowane głośniki stereo
Wbudowany mikrofon
Dysk twardy
400 GB
Napędy
DVD-Super Multi DL
Inne
Pamięć DDR2

Techniczne
Zarządzanie bezpieczeństwem
Gniazdo Kensington Lock
Hasło nadzorcy
Hasło użytkownika
Akumulator
Litowo-Jonowy
Pojemność akumulatora [mAH]
brak danych
Maksymalny czas pracy [h]
brak danych
Zastosowane technologie

Inne
Zintegrowana kamera 1.3 MPix

Komunikacja
Karta sieciowa
10/100
Modem
tak
Praca bezprzewodowa
WiFi
Bluetooth
Złącza A/V
Wyjście D-Sub
Wyjście S-Video
Wejście mikrofonowe
Wyjście słuchawkowe (S/PDIF)
FireWire IEEE 1394
Złącza USB
4 złącza
Gniazda rozszerzeń
Czytnik kart SD/MMC
Czytnik kart MS
Czytnik kart MS PRO
Czytnik kart xD
ExpressCard
USB + e-SATA
Inne
Bezprzewodowa karta sieciowa zgodna z standardem IEEE 802.11b/g/Draft-N

Oprogramowanie
System operacyjny
Windows Vista Home Premium (wersja polska)
Inne oprogramowanie
brak danych


---------------------------------

A jeśli wam sie nie podoba to co polecacie tak do 3500 zł
 
W

wroneczki4

Guest
Jeśli do tego ma Ci służyć lap, to lepiej kup sobie komputer stacjonarny.

Ja mam laptopa, bo jeżdżę co tydzień z moim komputerem do szkoły i tylko z tego powodu mam laptopa... w innym przypadku miałbym zwykły komputer stacjonarny.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Po co 4gb ramu skoro windows tyle nie obsługuje?
Brak wyjścia HDMI, a to przydatna sprawa, jeśli nastawiasz się na multimedia.
Pilota chyba też nie ma.

A jeśli wam sie nie podoba to co polecacie tak do 3500 zł
To 2500 jak pisze w temacie czy 3500?

W każdym razie- laptop całkiem dobry, ale wydaje mi się że szkoda pieniędzy.
Możesz kupić w zupełności wystarczający do Twoich celów za jakieś 2,5-3 tysiące i zaoszczędzić.
 

kitka

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
131
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z komputera
Wejście hdmi jest mi nie potrzebne, tak samo pilot heh. Tylko utrudnianie sobie życia. Chodzi mi głownie o procesor: 2.53 GHz. Co to znaczy że 4 GB windows nie obsługuje? A stacjonarnego nie moge sobie kupić, bo jade na studia, i nie bede trzymać w akademiku dwóch komputerów. Chce kupić laptopa, zeby móc się wszedzie przemieszczeć z nim, a w dodatku na nim grać i oglądać filmy. Poza tym jak weszłam do media marktu to za 2,5 - 3 tyś nie ma laptopów z prcesorem 2, 53 GHz
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Co to znaczy że 4 GB windows nie obsługuje?
Wgrany w laptopa Windows najprawdopodobniej jest w wersji 32-bitowej czyli normalnie obsługuje tylko 3,25gb ramu, a pozostałe 0,75 jest nieaktywne.

Poza tym jak weszłam do media marktu
Sugeruję rozejrzeć się szerzej po sklepach internetowych.

to za 2,5 - 3 tyś nie ma Chodzi mi głownie o procesor: 2.53 GHz.
(...) laptopów z prcesorem 2, 53 GHz
Pytanie, czemu owe 2,53 ma być priorytetem? :)
Ponieważ wymienione zastosowania zdecydowanie nie potrzebują takiego mocnego procesora, wystarczyłby dowolny dwurdzeniowy z przynajmniej 2,0.
Oczywiście można, pytanie tylko czy nie szkoda gotówki, a to już kwestia osobista.
 

kitka

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
131
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z komputera
hmmm. Może masz racje, ale chodzi mi tez zeby można bylo grać na laptopie w the sims 3. Wymagania są takie:
Dla Windows Vista z Service Pack 1 (Laptop)
• Procesor: Pentium IV 2.4 GHz / Athlon XP 2400+
• Pamięć RAM: 2 GB
• Karta graficzna: GeForce FX 5900 / Radeon 9500
• Pamięć RAM karty graficznej: 128 MB

Gra bedzie płynnie chodzić na procesorze 2,0?
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
hmmm. Może masz racje, ale chodzi mi tez zeby można bylo grać na laptopie w the sims 3. Wymagania są takie:
Dla Windows Vista z Service Pack 1 (Laptop)
• Procesor: Pentium IV 2.4 GHz / Athlon XP 2400+
• Pamięć RAM: 2 GB
• Karta graficzna: GeForce FX 5900 / Radeon 9500
• Pamięć RAM karty graficznej: 128 MB
Nie zauważyłaś istotnej kwestii :)
Pentium IV to nie to samo, co Core 2 Duo :)
Pierwszy jest jednordzeniowy, drugi jest dwurdzeniowy.
Czyli np. nie tylko 2.4 jako Penitium 4 jest gorsze od Core 2 Duo 2,4, ale jednocześnie np. większy pożytek z Core 2 Duo 2,0 niż pojedynczego 2,4 :)

Gra bedzie płynnie chodzić na procesorze 2,0?
Jeżeli dwurdzeniowy, co jest dziś dość standardowe, to tak :)
 

kitka

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
131
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z komputera
Sunray, bardzo mi pomogłeś, bardzo ci dziekuje. Czyli w zupełności wystarczy mi procesor Core 2 Duo 2,0 i 3 GB ramu?
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Sunray, bardzo mi pomogłeś, bardzo ci dziekuje. Czyli w zupełności wystarczy mi procesor Core 2 Duo 2,0 i 3 GB ramu?
Tak. Oraz karta graficzna najlepiej z 512mb ramu.
Aczkolwiek procesor można odrobinę wyżej mierzyć, dwurdzeniowy Core 2 Duo taktowany jakoś z 2,0 lub 2,1 lub 2,2. Rok temu kupowałem z 2,0, teraz może ciut lepsze są w standardzie, ale nawet z moim nie narzekam w grach. Powinno wystarczyć.
 

abricot

Hate hippies.
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
789
Punkty reakcji
23
Wiek
35
Miasto
m3
Co do Toshiby Satellite A300 nie polecałabym ze względów estetycznych, że się tak wyrażę. Przez jakiś czas używałam tego komputera, więc wiem o czym mówię. Jak się go nie dotyka to jest śliczny i błyszczący, natomiast wystarczy go dotknąć i już zostają obrzydliwe ślady po paluchach. Albo się go będzie wycierać co chwilę albo będzie wyglądał okropnie. Ale oczywiście to nie jest najważniejsze, tylko chciałam Cię uprzedzić ;)
 

abricot

Hate hippies.
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
789
Punkty reakcji
23
Wiek
35
Miasto
m3
Tak, Toshiby są bardzo efektowne. Wyglądają ślicznie, ale to przecież nie najważniejsze. Czy jednak? Sama zastanawiam się nad zmianą laptopa, bo teraz korzystam z poczciwego IBM T42. Ale nie poszalejesz na nim, chociaż wytrzymały jest niesamowicie i cicho chodzi. Myślałam nad HP Pavilion DV7, bo znajomy go ma i sprawuje się dobrze. Przeglądam dziś cały dzień stronę swiatlaptopow.pl, bo jestem zdecydowana na jakiegoś hapeka, tylko jeszcze nie wiem którego.
 

yamka

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Polecam Asusy albo HP. Mają dobre ceny, wydajność i są solidne. Ciekawe oferty znajdziesz na http://conajlepsze.pl Są tam też rankingi w tym ranking laptopów czy monitorów lcd.
 

polarnik

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2009
Posty
138
Punkty reakcji
1
Zgodzę się z przedmówcami, że warto zainwestować w jakiegoś HP - sprawdzona firma i dobre laptopy. A Ty abricot co wybrałaś? Sklep jest fajny i mają sporo do zaoferowania, a mnie się najbardziej podoba to, że gwarantują bezpłatną osłonę serwisową na 3 lata. To znacznie zwiększa atrakcyjność danego modelu.
 

słowik80

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2009
Posty
31
Punkty reakcji
0
Tu masz wystarczającego dla Ciebie lapka i przedewszystkim to HP: http://www.swiatlaptopow.pl/go/_info/?user_id=7599&lang=pl jak nie to przeżyj tą stronkę pożądnie, mają tam ogromny wybór HP i Della.
 

hellboy

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
384
Punkty reakcji
5
Miasto
Okolice Wrocka
Lenovo y550, równe 3 tys zł
Procesor T6500 (2.1GHz, 2MB cache, FSB 800)
Maryca 15,6"
Matryca glare podświetlana LED
Matryca 1366x768
Pamięć 4096MB
PAMIĘĆ SODIMM DDR3
Dysk Twardy 320GB
 
H

Haan

Guest
Mam Toshibę co prawda, jednak z tego co obserwuję po moich znajomych, to HP jednak lepiej się sprawuje. Jeśli chcesz wyłożyć taka kasę to nie brałabym niesprawdzonych lub podrzędnych firm. W HP dobre jest jeszcze to, że kupując ich sprzęt np. na swiatlaptopow.pl zyskujesz bardzo profesjonalne porady i w razie konieczności serwis, co jest dużym plusem. Próbuj sobie naprawiać taki Dell po zakupie...
 

lefu

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2009
Posty
45
Punkty reakcji
0
Mam Toshibę co prawda, jednak z tego co obserwuję po moich znajomych, to HP jednak lepiej się sprawuje. Jeśli chcesz wyłożyć taka kasę to nie brałabym niesprawdzonych lub podrzędnych firm. W HP dobre jest jeszcze to, że kupując ich sprzęt np. na swiatlaptopow.pl zyskujesz bardzo profesjonalne porady i w razie konieczności serwis, co jest dużym plusem. Próbuj sobie naprawiać taki Dell po zakupie...

Akurat DELL ma świetny serwis.

Polecam Lenovo y550 do zastosowań multimedialnych (gry, filmy itp) lub MSI EX625 jeśli komuś bardzo zależy na mocnej karcie graficznej za rozsądną cenę.
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Bierz śmiało 4GB RAMu. Jest już Windows 7, który obsługuje do 192GB RAMu w wersji Ultimate. Nawet jeżeli teraz nie wykorzystasz tych 700MB, to jest to już zakup przyszłościowy. W Home Basic Win7 obsłuży już 8GB. Nie ma sensu obecnie brać mniej jak 4GB. Nie radze kupować też w MM czy Saturnie. Drogo tam mają. Tam opłaca się tylko na promocjach i to też zależy.
Za 3500zł możesz mieć na prawdę porządny sprzęt, tutaj już jest w czym wybierać. Przyładowo Asus N61VG-JX025V, HP Pavilion dv6-1135ew albo Toshiba Satellite A350-13A. Są tutaj wersje Win7 32bit wprawdzie, jak we wszystkim co sprzedaje Komputronik, ale zawsze można kupić laptop bez zainstalowanego Windowsa, a potem samemu dokupić Win 7 np. Home Premium x64 za 365zł.
 
Do góry